PanzerNews - 1.10.1: test publiczny przybywa!

1.10.1: test publiczny przybywa!

Dowódcy! Drugi test aktualizacji 1.10.1 jest już dostępny!

Nieśmiertelniki, specjalny element z naszego ostatniego Festiwalu czołgów, przygotowują się na powrót. Kontynuujemy też prace rebalansujące i dostosowujemy charakterystyki kilku popularnych wysokopoziomowych czołgów średnich. Do tego, będziecie mogli wypełnić przeprojektowane misje dzienne i wypróbować atrakcje sezonu 2. Bitew rankingowych 2020-2021. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o tym, co pierwszy test publiczny tej aktualizacji przyniesie na pole bitwy!

Spersonalizujcie swoje nieśmiertelniki!

Pamiętacie nieśmiertelniki z zeszłorocznego Festiwalu czołgów? Nieśmiertelniki stanowiły Waszą niepowtarzalną sygnaturę na polu bitwy i miały wyłącznie estetyczną rolę: uprzyjemnić grę i droczyć się z przeciwnikami.

Po festiwalu zrobiliśmy im przerwę, aby przeanalizować Wasze reakcje i obmyślać kierunek dalszego rozwoju tej mechaniki. Teraz jesteśmy już gotowi na przywrócenie nieśmiertelników do gry na stałe, ale w nieco zmienionym formacie. Dołączcie do testów publicznych i jako pierwsi wypróbujcie ten zaktualizowany element gry!

Nieśmiertelniki będą teraz Waszymi „wizytówkami” na polu bitwy. W zaktualizowanych nieśmiertelnikach znajdą się trzy elementy:
 • Wasza nazwa w grze (nazwa klanu)
 • Tło
 • Grawerunki
Grawerunek jest najistotniejszy, ponieważ wyświetla główne informacje, które zobaczą Wasi przeciwnicy. Aby odblokować ten element musicie spełnić określone warunki. Będą 3 kategorie grawerunków, każda mająca na celu pokazanie Waszych talentów rywalom:
 1. Grawerunki umiejętności zaprezentują innym dowódcom Wasze zdolności. Aby je odblokować, musicie zająć miejsce w Sali chwały. Doskonalcie swoje umiejętności z miesiąca na miesiąc, aby osiągnąć nowe poziomy grawerunków umiejętności.
 2. Grawerunki poświęcenia wyświetlają Wasze osobiste statystyki z bitew. Mogą to być: liczba bitew, zwycięstw, zniszczonych pojazdów lub inne osiągnięcia.
 3. Grawerunki triumfu pokazują wyjątkowe osiągnięcia w pojedynczej bitwie. Te elementy zostaną odblokowane po spełnieniu określonych warunków, takich jak uzyskanie rekordowych uszkodzeń lub wygranie w pojedynkę starcia z licznymi przeciwnikami, podczas bitew losowych w pojazdach VIII poziomu lub wyższych.
Dla każdej z kategorii dostępnych będzie kilka poziomów nieśmiertelników. Po osiągnięciu określonego poziomu, kolor grawerunku się zmieni. Dzięki temu nieśmiertelniki staną się naprawdę wyjątkowym świadectwem Waszych osiągnięć, które będziecie mogli w prosty sposób pokazać w bitwie. Więcej szczegółów na temat tej funkcjonalności opublikujemy w późniejszym artykule, zatem zostańcie z nami!

Rebalans wysokopoziomowych czołgów średnich

Kontynuujemy nasze regularne prace nad dostosowywaniem charakterystyk pojazdów. Tym razem przyjrzymy się parametrom bojowym kilku niemieckich, chińskich i radzieckich wysokopoziomowych czołgów średnich. W szczególności skupimy się na ulepszeniu tych czołgów:
E 50 i E 50 Ausf. M otrzymają mocniejsze wieże ze wzmocnioną przednią płytą. Do tego, 10,5 cm działo E 50 zyska większą wartość przebicia, strzelając pociskami standardowymi, a działo kal. 8,8 cm będzie powodowało większe uszkodzenia alfa. Panther II i Panther 8,8 także zwiększą swoje uszkodzenia alfa, strzelając z działa kal. 8,8 cm. Po przeanalizowaniu statystyk z aktualizacji 1.10. zdecydowaliśmy się też zwiększyć skuteczność innego niemieckiego pojazdu, Leopard Prototyp A. Oto lista zmian, którym zostanie poddany ten czołg:
 • czas celowania: z 1,9 do 2 sekund
 • rozrzut działa podczas obrotu kadłuba: z 0,16 do 0,2
 • rozrzut działa podczas obrotu wieży: z 0,1 do 0,12
Chińskie wysokopoziomowe czołgi średnie staną się skuteczniejsze w bliskich starciach dzięki ulepszonym działom i przeżywalności. U 121 zwiększyliśmy moc silnika, szybkość pocisków i siłę przebicia standardowymi pociskami. Pancerz pojazdu także zostanie wzmocniony, a jego pula PW zwiększy się z 1,950 do 2050. WZ-120 będzie poręczniejszy w walce na krótkim dystansie. Poza zwiększoną pulą PW, prędkością jazdy w przód i szybkością pocisków, jego czas przeładowania i rozrzut działa podczas obrotu wieży zostaną zredukowane. Podobne zmiany czekają dwa pozostałe chińskie czołgi średnie, T-34-1 oraz T-34-2. W obu pojazdach skróceniu ulegnie czas przeładowania i celowania, a ich pula PW wzrośnie. Działo kal. 100 mm T-34-1 będzie celniejsze, a działo T-34-2 kal. 122 mm zada nieco mniejsze uszkodzenia alfa, które spadną z 390 do 360, jednak dzięki skróconemu czasowi przeładowania zwiększą się uszkodzenia na minutę, z 1560 do 1800. W przypadku Object 140, kąt opuszczenia jego działa zwiększy się z -6 do -7 stopni. Górna płyta także zostanie wzmocniona, aby zwiększyć jego przeżywalność i efektywność w bitwach. Weźcie te ulepszone średniaki na przejażdżkę i dajcie nam znać, jak Wam się podobało!

Sezon 2. Bitew rankingowych 2020-2021: Co nowego?

Najbardziej konkurencyjny tryb w World of Tanks powraca z nowym, ekscytującym sezonem! Będzie on dostępny dla wszystkich dowódców podczas testu publicznego, z pewnymi zmianami:
 • Dodaliśmy specjalna naklejkę progresywną — Poziom stopnia. Spełniając warunki z określonego stopnia Bitew rankingowych, Wasz poziom naklejki będzie automatycznie rósł i zmieniał jej wygląd.
 • Współczynnik związany ze statusem „teamkillera” został uaktualniony . Teraz gracz, który regularnie ogłusza sojusznicze pojazdy szybciej otrzyma status „teamkillera”.
 • Ulepszyliśmy interfejs trybu.
Przygotujcie się na intensywne bitwy w jednym z najbardziej konkurencyjnych trybów w World of Tanks!

Poprawki w Wyposażeniu 2.0

Przeanalizowaliśmy Wasze uwagi dotyczące przeprojektowanego systemu wyposażenia i wprowadziliśmy do niego kilka ulepszeń. Podczas pierwszej iteracji testu publicznego będziecie mogli wypróbować następujące zmiany w Wyposażeniu 2.0:
 • Poprawiliśmy interfejs konfiguracji pojazdu. Teraz wyświetla ceny pocisków oraz klarowniejsze oznaczenia różnych ich typów.
 • Wprowadziliśmy funkcję "przeciągnij i upuść" przy zmianie kolejności pocisków w magazynku.
 • Wprowadziliśmy też kilka innych poprawek interfejsu i wyeliminowaliśmy błędy.
Tak jak zapowiadaliśmy, wyposażenie z niekompatybilną klasą dla pojazdów poziomów II-VII zostanie zdemontowane podczas pierwszego testu publicznego. Co więcej, po wprowadzeniu aktualizacji 1.10.1 nie będzie można otrzymać 30 darmowych zestawów demontażowych. Przestaną być dostępne także zestawy z kredytami.

Dostosowanie map

W aktualizacji 1.10.1 nieznacznie zmodyfikowaliśmy cztery mapy, aby ulepszyć balans: BerlinWestfieldRuinberg i Erlenberg. Sprawdźcie interaktywne mapy poniżej, aby zobaczyć, co się zmieniło.

Berlin

Ciągle analizujemy Wasze opinie o tej nowej lokalizacji, ale już zidentyfikowaliśmy obszary, gdzie naniesiemy poprawki. Podczas testu publicznego doświadczycie bitew z odrobinę zmodyfikowanym balansem, który da równe szanse obu drużynom i sprawi, że walka będzie bardziej fair i zrównoważona:

 • Przesunęliśmy niektóre sterty gruzu.
 • Strefa poniżej została przeprojektowana w celu łatwiejszej rozgrywki i zwiększenia możliwości dla taktycznych manewrów.
 
 • Teren został nieco wyrównany.
 
 • Pancerz zasłaniający widok został usunięty, mury zmieniono w celu uczynienia tej pozycji bezpieczniejszą, powiększono okna, aby umożliwić lepszy podgląd terenów znajdujących się poniżej.
 
 • Dodano dodatkowe pozycje strzelnicze, aby wyrównać szanse obu drużyn.
 
 • W tym obszarze zastosowano poprawki.
 

Nie przestawajcie odrywać Berlina, szlifujcie swoje umiejętności i podzielcie się Waszymi opiniami o tych zmianach na forum!

Westfield

 • Wprowadziliśmy szereg drobnych zmian w dolnej strefie, aby zbalansować rozgrywkę.

Erlenberg

 • Centralna część mapy została zmieniona, aby dać pojazdom więcej możliwości pozycyjnych i taktycznych manewrów.
 
 • Przejście przez rzekę zostało usprawnione dla górnej drużyny.

Ruinberg

Wprowadzono serię pomniejszych zmian, aby zbalansować rozgrywkę i zmniejszyć wpływ górnej drużyny.

 • Dodano wgłębienia w bloku nieopodal placu dolnej drużyny. To pozwoli graczom na utrzymanie tej strefy przez dłuższy czas.
 
 • Usunięto nasypy w poniższych obszarach, aby osłabić te pozycje.
 
 
 

Bitwa spotkaniowa została dodana dla następujących map:

 • Karelia
 • Studzianki
 • Westfield
 • Pilzno

Co więcej, zrewidowano logikę zniszczeń dla kategorii „transportowej”: samochodów, ciężarówek, traktorów, autobusów, helikopterów samolotów. Wszystkie te obiekty będą absorbować w pełni jedynie pociski OB i kumulacyjne; w przypadku pozostałych rodzajów pocisków, zmniejszy się ich przebicie pancerza podczas uderzenia.

Przeprojektowanie misji dziennych

W aktualizacji 1.8 wprowadziliśmy nowy zestaw regularnych misji dziennych dla bitew losowych. Uważnie przyglądamy się statystykom ich wypełniania i Wasze o nich opinie. Po szczegółowej analizie otrzymanych danych, doszliśmy do wniosku, że nagrody dla tych misji nie miały wystarczającej wagi dla wielu graczy, zatem postanowiliśmy je ulepszyć. Zwiększyliśmy też trudność tych misji, by odpowiadały obecnej wartości nagród. Będziecie mogli wygrać więcej przedmiotów w grze i dostaniecie więcej okazji do doskonalenia swoich umiejętności dzięki większym i bardziej porywającym wyzwaniom. Nagrody za wypełnienie misji bonusowych będą lepsze i wartościowsze. Poza obligacjami, kredytami itp., dodaliśmy książeczki szkoleniowe, fragmenty schematów i wygląd załogi do puli nagród. Swoją drogą, wypełnianie misji dziennych jest obecnie jedynym sposobem na otrzymanie wyglądu załogi i spersonalizowanie swoich załogantów! Zwiększymy tez różnorodność epickich nagród możliwych do otrzymania po ukończeniu 45 misji standardowych, premium lub bonusowych. Poza czasem konta premium WoT i obligacji, będziecie mogli zdobyć osobisty podręcznik szkoleniowy i egzemplarze nowego wyposażenia, a w tym:
 • Turbosprężarka
 • Ulepszone wzmocnienie
 • Ulepszone celowanie
O takie nagrody warto zawalczyć! Sumienne wypełnianie misji dziennych będzie Was zbliżało do coraz to cenniejszych nagród.
Nowe warunki i nagrody, w tym epickie, z misji dziennych, będą dostępne po ukończeniu/przetasowaniu Waszych bieżących misji.
Podejmijcie wyzwanie odświeżonych misji dziennych i podzielcie się wrażeniami! Jak działa test publiczny

Pierwszy raz w testach? Przeczytajcie o zasadach testów publicznych w tym przewodniku.

Kwalifikacje: Rejestrację zamknięto 15 września, więc wszyscy gracze, którzy zgłosili się do 14 września, 22:59 CEST mogą uczestniczyć w teście.

Informacje zwrotne: Prosimy o podzielenie się Waszymi opiniami i uwagami na temat tej wersji testu oraz zgłaszanie błędów w specjalnej sekcji na forum.

Klient testu publicznego

Aby uczestniczyć w teście z użyciem Wargaming.net Game Center, skorzystajcie z tego linku.

 • Wargaming.net Game Center pobierze wszelkie dodatkowe dane
 • Zacznij grę

WIĘCEJ O WARGAMING.NET GAME CENTER 

Main changes

Ranked Battles

 • We added a special progressive decal: Rank Level. Its level can be increased in Ranked Battles.
 • The coefficients of the "teamkiller" status have been revised. Now a player who systematically stuns allied vehicles will gain the "teamkiller" status faster.
 • We improved the mode’s interfaces.

Improvements to Equipment 2.0

 • Equipment of an inappropriate class for Tier II–VII vehicles will be demounted once the update is released.
 • The vehicle configuration screen interface has been improved. It now displays shell prices and improved indicators for different ammo types.
 • We implemented “drag and drop” as a way to change the order of shells in the ammo rack.
 • Other interface improvements and bug fixes were made.

Changed FoV for widescreen monitors

The FoV system for widescreen monitors has been updated: it has increased both the amount of information displayed, as well as its quality.

 • Owners of widescreen monitors will notice the difference in the display of information (both vertically and horizontally). The overall image has become more convenient and easier to understand.
 • Players who use 16:9 and 4:3 aspect ratios will not notice any changes.

A new control system for full-screen interfaces (hereinafter referred to as FI) has been added:

 • FIs are displayed on a new layer
 • FIs are added the queue and displayed from it automatically (or manually by the player from the Notification Center)
 • We implemented functionality that allows opening dialog boxes and tooltips from FIs
 • We implemented functionality that allows viewing FIs from the Notification Center after changing the server

Fixed:

 • Several FIs that have different audio sequences and animations can be opened at the same time
 • Overlapping FI notifications and dialog boxes

Maps

Encounter Battle has been added for the following Random Battle maps: Karelia, Westfield, Studzianki, Pilsen In Update 1.10.1, we've slightly reworked three maps to address some balance issues: Berlin, Ruinberg, Erlenberg, and Westfield. Fixed issues on the following maps: Sand River, Serene Coast, Redshire, Dreamland, Arzagir 4.04

Revised the logic of vehicle destruction. Now these objects completely absorb only HE (including HESH) and HEAT shells, and other types of shells only lose their armor penetration. Objects: cars, trucks, tractors, buses, helicopters, airplanes, etc.

Dog Tags

Dog Tags, a very special feature from last year’s Tank Festival, will be making their return.

 • Your Dog Tag is displayed to opponents whose vehicles you destroyed in battle. You will also see Dog Tags of players who destroy your vehicle.
 • The updated Dog Tags will consist of the following elements: Background and Engraving
 • The engraving is the most important part as it displays the main information that your defeated enemies will see. There will be 3 engraving categories (skill, dedication, and triumph) each of which is designed to show your supremacy over your rivals. Each category has its own conditions to unlock new engraving types.
 • Engravings have levels that can be increased from I to X: the level determines how the Engraving looks. To unlock new Engraving levels, the specified conditions should be met.

New version of the Wwise sound engine

Game features:

 • Significantly bigger potential for further improvements of sound in the game.
 • Memory consumption will decrease (to 15MB).
 • Performance will slightly decrease at minimum and low sound quality presets (up to 2.5%).

Daily Missions Rework

The mechanics of the Daily Missions has been reworked. The prizes for completing missions will become better and more valuable. The list of rewards has been extended; now it includes:

 • Personal Reserves
 • Standard Equipment
 • Crew Skins

The difficulty of some missions has also been increased to reflect the new, more valuable rewards. Missions of higher difficulty will require more time to be completed.

Changes to the technical characteristics of the following vehicles

U.K.

Added the following vehicles for testing by Supertest players:

 • Cobra (added to the game client, temporarily unavailable for testing)
 • GSOR 1008 (available for testing)

Germany

Changes to the technical characteristics of the following vehicles:

Panther mit 8,8 cm L/71

 • Replaced the 8,8 cm Kw.K. 43 L/71 gun with the 8,8 cm Kw.K. 43 L/71 mod.Vlt.:
 • Compared to the previous gun, only shell damage has changed from 240/240/295 to 280/280/370 HP

E 50

 • Changed the reload time of the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun in the E 50 Ausf. B turret from 5 to 6 s
 • Improved armoring of both turrets
 • Changed the penetration value of the PzGr 39 G shell for the 10,5 cm Kw.K. L/52 Ausf. B gun from 220 to 230 mm
 • Changed the damage value of the Sprgr 18 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 295 to 370 HP
 • Changed the damage value of the Pzgr 40 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 240 to 280 HP
 • Changed the damage value of the Pzgr 39 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 240 to 280 HP

Panther II

 • Changed the damage value of the Sprgr 18 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 295 to 370 HP
 • Changed the damage value of the Pzgr 40 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 240 to 280 HP
 • Changed the damage value of the Pzgr 39 L shell for the 8,8 cm Kw.K. L/100 gun from 240 to 280 HP

E 50 Ausf. M

 • Improved the turret armoring

Leopard Prototyp A

 • Increased the dispersion during movement of the Leopard Prototyp A1 suspension by 22%
 • Increased the dispersion during movement of the Leopard Prototyp A2 suspension by 25%
 • Increased the dispersion on hull traverse of the Leopard Prototyp A1 suspension by 22%
 • Increased the dispersion on hull traverse of the Leopard Prototyp A2 suspension by 25%
 • Increased the dispersion on turret traverse of the 10,5 cm L7A1 gun in the Porsche Standardpanzer turret by 20%
 • Changed the aiming time of the 10,5 cm L7A1 gun in the Porsche Standardpanzer turret from 1.9 to 2 s

Italy

Added the following vehicle for testing by Supertest players:

 • Carro da Combattimento 45t

China

Changes to technical characteristics:

T-34-1

 • Changed the dispersion of the 100 mm 44-100JT gun in the T-34-1 model 2 turret from 0.42 to 0.4 m
 • Decreased the dispersion of the 100 mm 44-100JT gun during rotation of the T-34-1 model 2 turret by 12%
 • Changed the aiming time of the 100 mm 44-100JT gun in the T-34-1 model 2 turret from 2.9 ti 2.7 s
 • Changed the vehicle durability with the T-34-1 turret from 960 to 1,050 HP
 • Changed the vehicle durability with the T-34-1 model 2 turret from 1,050 to 1,150 HP

T-34-2

 • Replaced the 122 mm 37-122JT gun in the T-34-2 model 2 turret with the 122 mm 371-122JTX gun.
 • Compared to the previous gun, only shell damage has changed from 2390/390/530 to 360/360/530 HP
 • Changed the dispersion of the 100 mm 44-100JT gun in the T-34-2 model 2 turret from 0.42 to 0.4 m
 • Changed the aiming time of the 100 mm 44-100JT gun in the T-34-2 model 2 turret from 2.9 ti 2.7 s
 • Improved hull armor
 • Changed the vehicle durability with the T-34-2 turret from 1,200 to 1,300 HP
 • Changed the vehicle durability with the T-34-2 model 2 turret from 1,300 to 1,400 HP

WZ-120

 • Decreased the dispersion of the 122 mm 60-122T gun during rotation of the WZ-120-1 turret by 12%
 • Changed the reload time of the 122 mm 60-122T gun in the WZ-120-1 turret from 12 to 11 s
 • Changed the top speed from 56 to 60 km/h
 • Changed the vehicle durability with the WZ-120 turret from 1,550 to 1,650 HP
 • Changed the vehicle durability with the WZ-120-1 turret from 1,650 to 1,750 HP

121

 • Improved hull armor
 • Increased the velocity of the Chuan bei-472 shell by 12%
 • Decreased the velocity of the Po-122 shell by 9%
 • Decreased the velocity of the Sha bao-472 shell by 9%
 • Changed the penetration value of the Chuan bei-472 shell from 258 to 262 mm
 • Changed the engine power from 580 to 650 h.p.
 • Changed the vehicle durability from 1,950 to 2,050 HP

U.S.S.R.

Added the following vehicle for testing by Supertest players:

Object 274a

Changes to technical characteristics:

Object 140

 • Changed the thickness of the hull armor from 100 to 110 mm
 • Changed the gun depression angle from -6 to -7 degrees

U.S.A.

Added the following vehicle for testing by Supertest players:

 • М24Е2 Super Chaffee
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...