PanzerNews - 10 lat World of Tanks na komputerach osobistych

10 lat World of Tanks na komputerach osobistych

Najnowsze statystyki gry w Polsce i na świecie; urodzinowe prezenty dla graczy; gamescom 2020; Lundgren Buffon, The Offspring i Sabaton w okolicznościowym wideo.

World of Tanks na komputerach osobistych działa i rozwija się aktywnie od 10 lat. Tylko nieliczne sieciowe gry komputerowe mogą pochwalić się takim osiągnięciem. Obecnie gra może się poszczycić 160 000 000 zarejestrowanymi graczami na całym świecie. Przez ten czas World of Tanks doczekało się ponad 100 aktualizacji, dzięki którym gracze mają dostęp do ponad 600 czołgów z 11 krajów świata. Wirtualni czołgiści rozegrali już ponad 5.8 bilonów bitew spędzając w grze 48 tysięcy lat. Średnio w jednej bitwie niszczonych jest 25 czołgów (na 30 biorących udział).

Z okazji 10. rocznicy istnienia gry, Wargaming udostępnia najnowsze statystyki zarejestrowanych graczy w Polsce. Bazując na najświeższych danych mamy ponad 4 649 472 zarejestrowanych Polaków w World of Tanks na komputerach osobistych. Oznacza to, że 12% populacji naszego kraju miało styczność z tytułem. Warto podkreślić również, że obecna liczba zarejestrowanych graczy jest o prawie milion większa niż ta, podawana z okazji wprowadzenia polskich czołgów do gry w 2018. Polska jest kluczowym rynkiem dla firmy Wargaming w Europie.

10. rocznica World of Tanks to również moc atrakcji dla graczy. Wcześniej, na przestrzeni bieżącego roku, odbywały się wydarzenia związane z kluczowymi momentami historii tytułu, a obecnie przypada kulminacja obchodów. Przejawia się to w licznych konkursach, misjach i wyzwaniach dla czołgistów, a obecnie każdy kto zaloguje się do gry otrzyma 7 unikatowych czołgów premium! (akcja trwa do 12 października) Na szczególną uwagę zasługuje polski TKS z n.k.m. 20 mm, a także zupełnie nowy, premierowy brytyjski czołg Valiant. Pozostałe maszyny to Type 97 Te-Ke, BT-7 art., T-45, T-29 oraz T-116. Każdy z tych czołgów ma załogę wyszkoloną w 100% oraz miejsce w garażu. Szczegóły pozostałych wydarzeń rocznicowych -> https://worldoftanks.eu/pl/content/anniversary-mechanics/

Wargaming będzie również obecny na tegorocznym gamescom 2020 (27.08 – 30.08.2020).  Jesteśmy na nim obecni co roku także i teraz nie mogło nas zabraknąć. Wydarzenie odbywa się cyfrowo i naszej dedykowanej stronie https://now.gamescom.global/partner/wg/ (strona powinna być aktywna podczas ceremonii otwarcia zaplanowanej na 20:00 czasu polskiego) będzie moc atrakcji (streamy, nagrody, konkursy, itp.) dla graczy World of Tanks PC i konsolach, World of Warships i World of Tanks Blitz, które miało swoją premierę wczoraj na Nintendo Switch. Warto podkreślić, że World of Tanks na PC zostało nominowane do nagrody „Best Ongoing Game” przez kapitułę gamescom 2020.

Aby dodatkowo uczcić dekadę bitew czołgów World of Tanks wydaje swój własny artbook. Jest on dostępny w przedsprzedaży pod adresem https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/pre-order-wot-artbook/. Fani znajdą w nim mnóstwo ciekawych faktów, przełomowych momentów i niepublikowanych grafik – jest to prawdziwa podróż przez dziesięciolecie World of Tanks.

Przez dekadę działania World of Tanks współpracowało z wieloma sławnymi zespołami, aktorami oraz sportowcami. Życzenia graczom składają Dolph Lundgren, Gigi Buffon, The Offspring i Sabaton.

“Dekadę temu stworzyliśmy coś wyjątkowego - grę komputerową, w której trzeba być mądrym aby zwyciężać,” mówi Wiktor Kisły, prezes Wargaming. „World of Tanks to coś więcej niż gra, to hobby dla naszych graczy, które zbliża ich do siebie poprzez pasję. Przez te wszystkie lata tworzymy i wspieramy branżę gier komputerowych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tegorocznego gamescomu, zwłaszcza że mamy 10. rocznicę istnienia World of Tanks.” ź: informacja prasowa
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...