PanzerNews - Armored Warfare: K2 Black Panther

Armored Warfare: K2 Black Panther

W końcu dochodzimy do topowego pojazdu w azjatyckiej gałęzi Spirithaven – oto długo oczekiwany południowokoreański czołg podstawowy K2 Black Panther.

scr1

K2 Black Panther to aktualnie prawdopodobnie najbardziej zaawansowany czołg podstawowy produkowany masowo. W przeciwieństwie do innych czołgów podstawowych, których czas powstania datuje się na lata 70. XX wieku Black Panther został w większości zaprojektowany w XXI wieku z zastosowaniem najnowszych technologii. Dla armii Południowej Korei zbudowano około dwieście sztuk pojazdu, a znacznie więcej sprzedano na eksport do odbiorców na całym świecie.

W Armored Warfare pojazd K2 Black Panther będzie progresywnym czołgiem podstawowym 10. poziomu, który można odblokować z pojazdu AS21 Redback lub K-153C 9. poziomu.

Pod względem rozgrywki Black Panther będzie przypominał czołg podstawowy premium 10. poziomu Altay ze względu na wysoką mobilność i wiele nowoczesnych rozwiązań oraz przeciętne opancerzenie. Przyjrzyjmy się bliżej jego cechom, pamiętając, że nadal są to tylko propozycje wstępne, które mogą ulec zmianie.

Zacznijmy od poziomów ochrony. Opancerzenie czołgu jest dość cienkie, porównywalne z pancerzem Leoparda 2AX czy Altaya. Czołg jest jednak wyposażony w pancerz reaktywny, twardy SOMA KAPS oraz specjalne granaty dymne o lepszych parametrach. Dodatkowo dostępny jest zaawansowany magazyn amunicji cechujący się znacznie obniżonymi uszkodzeniami od wybuchów amunicji.

Jednak najlepsze cechy tego pojazdu to mobilność i siła ognia.

scr2

Pojazd jest wyposażony także w zawieszenie hydrauliczne zapewniające możliwość przechylania na boki i obniżania. 1500-konny silnik Diesla zapewnia dobrą mobilność (prędkość maks. – 70 km/godz., przyspieszenie od 0 do 32 km/godz. w 4 sekundy). Najlepsze jednak przed nami. Czołg można wyposażyć w zmodyfikowany silnik Diesla o mocy 1650 KM, pozwalający przyspieszać jeszcze sprawniej (czas przyspieszania skrócony do 3,7 s), oraz jeszcze jedną modyfikację usprawniającą przyspieszenie i zwrotność. Ogólnie, obok pojazdów Altay i CATTB, będzie to jeden z najbardziej mobilnych czołgów podstawowych w grze.

Pod względem siły ognia Black Panther będzie uzbrojony w działo 120 mm L/55, ale nie dajcie się zwieść, bo czeka na Was jeszcze niespodzianka. Jego siła nie będzie leżeć w szerokim wachlarzu typów pocisków – korzystać będzie można tylko z jednego rodzaju amunicji APFSDS z penetracją na poziomie 850 mm. Cała sztuczka polega na tym, że będzie można wybrać jeden z dwóch wariantów działa:

  • Ready Rack (3 pociski, 4 s między strzałami, 9,5 s po wystrzeleniu całego zestawu)
  • Automatyczny system przeładowania magazynków (2 pociski, 4 s między strzałami, 13 s na przeładowanie magazynka)

Podstawowy wybór nie wygląda jakoś specjalnie przy wartościach podanych powyżej, ale różnica między tymi opcjami pojawia się, gdy weźmiemy pod uwagę opcjonalne ulepszenia. Przykładowo: po wybraniu typu uzbrojenia można odblokować kolejny poziom ulepszeń pozwalający na wybranie jednej z trzech modyfikacji:

  • Ogólne skrócenie czasu przeładowania (10 procent)
  • Zwiększenie szybkostrzelności – Ready Rack/magazynek (50 procent)
  • Zwiększenie pojemności – Ready Rack lub magazynek (o 1)

Kolejny poziom ulepszeń obejmuje następny zestaw podobnych modułów, więc można wybrać dwukrotnie powiększenie pojemności lub skrócenie przeładowania albo po jednym z każdej modyfikacji. Działo będzie się cechować również doskonałymi wartościami depresji i elewacji (-11/+20 bez zawieszenia, -16/+23 z zawieszeniem).

scr4

Black Panther może również korzystać z funkcji Oznaczania celu powodującej, że wrogowie otrzymują wyższe obrażenia.

W pojeździe można będzie zamontować również trzy dodatkowe moduły progresywne:

  • Silnik hybrydowy obniżający prędkość maks. do 55 km/godz., ale znacznie zwiększający przyspieszenie (od 0 do 32 km/godz. w 2 s) i zwrotność; ponadto silnik ten jest niepalny.
  • Ulepszony system celowania zwiększający zasięg wykrywania i czas działania funkcji Oznacz cel.
  • Wzmocniony moduł zestawu naprawczego pozwalający naprawiać moduły o 30 procent szybciej i zapewniający ich dodatkową ochronę.

No i na koniec – z użyciem czołgu K2 Black Panther można będzie odblokować dowódcę Kwona Hana.

scr5

Więc K2 Black Panther będzie bardzo mobilnym czołgiem podstawowym sprawdzającym się w agresywnych rozgrywkach. Nie będzie on wyposażony w zbyt odporny pancerz, ale moduły będą chronione doskonale (zwłaszcza po odblokowaniu Wzmocnionego modułu zestawu naprawczego), a twardy SOA KAPS zabezpieczy pojazd przed zabłąkaną rakietą.

W sprawnych rękach pojazd ten będzie zabójczy w walkach PvP, ale i w PvE będzie zapewniał świetne osiągnięcia, choć bardziej będzie pełnić rolę wsparcia, ponieważ jego opancerzenie nie wytrzyma zbyt intensywnego ostrzału. Aktywne zawieszenie zapewnia niezwykle wygodną grę, a po odblokowaniu wszystkich dodatkowych modułów progresywnych, pod wieloma względami pojazd ten nie będzie miał sobie równych.

scr6

Mamy nadzieję, że spodoba się on Wam i jak zwykle:

Do zobaczenia na polu bitwy! ź: AW
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...