PanzerNews - Armored Warfare: koncentracja na nowych graczach

Armored Warfare: koncentracja na nowych graczach

W ostatnim cyklu Pamiętników deweloperów pisaliśmy na temat zmian, odnoszących się do bitew rankingowych, SOA i mechaniki SOA. Zmiany tego typu, choć istotne, dotyczą zazwyczaj zaawansowanych graczy Armored Warfare. Jednocześnie w każdym tygodniu w grze pojawia się mnóstwo chcących ją wypróbować nowych graczy.

Oczywiście, chcemy polepszyć też maksymalnie doznania tej grupy graczy, w związku w z czym ciągle jeszcze wprowadzamy zmiany treści, które zwykle pojawiają się na początku. Dzisiaj pragniemy rozwinąć właśnie ten temat.

scr1

Najbardziej godna zmiana dotyczy sposobu działania matchmakingu niskich poziomów. Krótko i na temat, gracze 1 i 2 poziomu zawsze będą trafiać do jednej drużyny i walczyć z drużyną, składającą się w całości z przeciwników AI (zwanych też "botami"). W razie potrzeby drużyna graczy zostanie skompletowana przez zawodników AI.

Zasadzie tej przyświeca kilka celów, przy czym przede wszystkim:

  • Zapobiega ona temu, aby nowi gracze byli żerem starych, doświadczonych graczy, grających pojazdami niskich poziomów (praktyka ta nazywana jest po angielsku “seal-clubbing” lub “being a pedobear”)
  • W taki oto sposób nowy gracze będą mogli w bezpieczny sposób opanować podstawy Armored Warfare i nawet jeśli walka z innymi graczami stanowi ważny element Armored Warfare, nauka podstaw jest nie mniej ważna
  • Umożliwia ona natychmiastowe bitwy z praktycznie rzecz biorąc zerowym czasem oczekiwania

Zmiana ta faktycznie weszła już do gry po cichu kilka tygodni temu, a chodziło o to, aby zbadać jej wpływ na grę. Z przyjemnością informujemy, że wyniki testu były pozytywne i dlatego zmiana ta będzie trwała. Istnieje kilka pomniejszych okoliczności (takich jak możliwość poprawienia wskaźnika wygranych w PvP poprzez walkę z przeciwnikami AI), ale tym tematem zajmiemy się osobno. Na dany moment korzyści przeważają i przyćmiewają minusy.

Inny program, wprowadzony przez nas przed kilkoma tygodniami, ułatwia nowym graczom wejście do gry z pomocą banerów gry, prowadzących do przewodników Armored Warfare i nauczających podstaw Armored Warfare. Istnieją cztery etapy tego programu, które odblokowują się w miarę jak gracze przechodzą przez grę i kończą się specjalnym quizem, sprawdzającym wiedzę. Za zdanie quizu przysługuje nagroda w postaci małego bonusu.

Razem wzięte, zmiany te ułatwiają rozpoczęcie i zgłębienie Armored Warfare. ź: AW

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...