PanzerNews - Armored Warfare: Obiekt 287

Armored Warfare: Obiekt 287

Dzisiaj chcemy opowiedzieć wam trochę więcej na temat pojazdu premium Obiekt 287, który niedługo pojawi się w grze.

Podobnie jak IT-1 (dostępny już w grze), Obiekt 287 to radziecki czołg rakietowy opracowany w latach 60. W Armored Warfare będzie to niszczyciel czołgów premium poziomu 6.

scr4

Zanim przejdziemy do konkretów:

Poniższe parametry są wartościami wstępnymi, ponieważ pojazd nie został jeszcze odpowiednio przetestowany. Z pewnością ulegną one zmianie i należy traktować je jako pewien zarys tego, jak chcielibyśmy, aby wyglądał ten pojazd.

Co więcej:

Pod względem rozgrywki pojazd będzie się zachowywał podobnie do IT-1, ponieważ również jest to podwozie czołgu podstawowego uzbrojone w PPK. Jednak w przeciwieństwie do IT-1, podwozie (z modelu T-64) będzie bardziej wytrzymałe i wyposażone w przedni pancerz kompozytowy. To oznacza że, pojazd będzie bardzo trudny do zniszczenia.

scr9

Jak na swój poziom, pojazd będzie bardzo mobilny (zdecydowanie bardziej niż jego odpowiednik – czołg podstawowy) ze względu na niska masę, jednak więcej go będzie łączyć z czołgami podstawowymi niż z lekkimi niszczycielami czołgów.

Jednak prawdziwa moc pojazdu drzemie w jego sile ognia. IT-1 to pojazd wyposażony w jeden typ uzbrojenia (potężny PPK), natomiast Obiekt 287 będzie dysponował dwoma:

  • PPK 140 mm Tajfun (głowica HEAT-PM, penetracja 500 mm, obrażenia 700 i bardzo wysoka prędkość lotu, czas przeładowania: 10 s)
  • Dwa działa 73 mm Molniya podobne do dział w pojeździe BMP-1

Rakiety doskonale neutralizują wrogie czołgi podstawowe z dużych odległości, a podwójne, niezbyt celne, działa 73 mm (wystrzeliwujące dwa pociski HEAT o penetracji 300 mm co 3 s) pozbywają się lekkich celów i czołgów podstawowych z niewielkich-średnich odległości.

scr5

Jednak ta nadzwyczajna siła ognia ma swoje ograniczenia. Po pierwsze: wieża nie obraca się w pełni, a jedynie o 100 stopni w każdą stronę. Przez to Obiekt 287 łatwo jest zaatakować z boku, jak również dowódca powinien zawsze pamiętać o tym mankamencie. Niska wartość depresji działa powoduje, że nie nadaje się ono do walk w zwarciu. Na szczęście pojazd ciężko wykryć – jest niski i dysponuje zdolnością aktywną Nadbieg silnika, pozwalającą szybko wycofać mu się na z góry upatrzone pozycje.

scr7

Podsumowując: pojazd doskonale nadaje się do agresywnych zadań zaczepnych dzięki świetnemu pancerzowi przedniemu. Gdy ustawi się już w wybranej pozycji (najlepiej, gdy tylko jego górna część jest odsłonięta, gdyż tam znajduje się uzbrojenie), będzie bardzo trudnym przeciwnikiem do wyeliminowania. W walkach w zwarciu również się odnajdzie do pewnego stopnia dzięki dwóm systemom uzbrojenia. Doświadczeni gracze będą za jego pomocą kosić wrogów, ale nie mogą zapominać o tym, że Obiekt 287 łatwo jest zaatakować od tyłu. ź: AW

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...