PanzerNews - Armored Warfare: Typ 89

Armored Warfare: Typ 89

Aktualizacja 0.31, która się pojawi w drugiej połowie lutego przyniesie nowy kontrakt sezonowy wraz z nową nagrodą – Typem 89 – czyli opancerzonym wozem bojowym premium 7. poziomu z Japonii. Zanim jednak omówimy pojazd, przyjrzyjmy się mechanikom kontraktowym i zmianom.

scr1

Typ 89

A raczej ich brakowi. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przebiegła kampania Misji kontraktowych Amerykański Sen, kiedy pierwszą nagrodą był pojazd, a kolejne stanowiły sezonowe skrzynki z łupami. Dlatego też nie wprowadzimy żądnych znaczących zmian, a jedynie dopracujemy kilka misji i usuniemy parę błędów, które gdzieś się przemknęły. Wymogi zostaną trochę obniżone, ponieważ i główna nagroda jest na niższym poziomie.

Skoro wszystko już wiecie, to omówmy opancerzony pojazd bojowy Typ 89. Jest to japoński pojazd z czasów Zimnej Wojny, który był całkiem typowym pojazdem z tamtego okresu. Jego niestandardowość polegała na tym, że był produkowany w latach 1989-2004 i wyprodukowano tylko 68 egzemplarzy (większość w latach 1998-2004, tylko 1-2 pojazdy rocznie). Spowodowane to było wymogiem utrzymania działającej linii produkcyjnej, której zadaniem było tworzyć ten niczym nie wyróżniający się pojazd.

scr4

W Armored Warfare Typ 89 będzie pojazdem premium 7. poziomu, którego pancerz będzie cienki, jednak sam wóz będzie niezwykle mobilny i będzie również dysponował dużą siłą ognia.

Na początek omówmy opancerzenie. Cóż – nie będzie grube, w sumie to prawie w ogóle go nie będzie. Kadłub podstawowy będzie ledwie chronił przed ostrzałem z karabinów maszynowych i słabszych dział automatycznych. Ostrzału PPK nie będzie można zredukować SOA ani zestawem ERA. Dostępna będzie tylko specjalna wykładzina przeciwodłamkowa zwiększająca bezpieczeństwo modułów wewnętrznych.

Początkowa mobilność modelu Typ 89 będzie przeciętna, a pojazd będzie wyposażony w 600-konny silnik Mitsubishi zapewniający maks. prędkość 70 km/h. Jednak będzie można go zmodyfikować wraz z rozwojem pojazdu i dodać specjalny moduł turbosprężarki, zwiększający przyspieszenie o 30 procent, prędkość maks. o 10 procent i prędkość obrotu kadłuba o 20 procent; a wszystko kosztem punktów życia modułu silnika. Po odblokowaniu tego ulepszenia pojazd stanie się jednym z najszybszych i najbardziej zwrotnych wozów w swojej klasie i na swoim poziomie.

scr5

Siła ognia Typu 89 również będzie bardzo dobra. Pojazd wyposażono w 35 mm działo automatyczne Oerlikon wystrzeliwujące 220 pocisków na minutę (magazynek mieści 34 pociski), które z powodzeniem radzi sobie ze lżej opancerzonymi przeciwnikami, a i grubszym pancerzom też czasami da radę przy penetracji 200 mm (pociski przeciwpancerne). Ponadto wartości elewacji i depresji działa będą bardzo dobre: +60 do -9 stopni.

Jednak prawdziwi zabójcy czołgów to dwa PPK Jyu-Mat (po jednym z każdej strony wieży). Te rakietowe pociski penetrujące 800 mm można odpalić w 3 sekundy po sobie; przeładowanie trwa 16 sekund. Pojazd może oczywiście również transportować piechotę i dysponuje ponadprzeciętną wartością kamuflażu (30 procent) i zasięgiem widzenia (460 m z Pakietem rozpoznania).

scr6

Jak widać, jest to szybki i zwrotny pojazd transportujący piechotę, który wydajnie może wspierać żołnierzy ostrzałem z działa automatycznego i rakiet. Jego dodatkową funkcją (lub podstawową – zależnie od stylu gry) będzie rozpoznanie, co jest możliwe dzięki jego doskonałym możliwościom wypatrywania wroga. Jednak pojazd ten nie powinien brać udziału w bezpośrednich starciach, ponieważ jego pancerz nie zapewnia mu należytej ochrony.

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Do zobaczenia na polu bitwy! ź: AW
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...