PanzerNews - Battle Pass: przedzierajcie się przez etapy i zgarniajcie nagrody

Battle Pass: przedzierajcie się przez etapy i zgarniajcie nagrody

World of Tanks rozpoczyna Przepustkę bitewną, nowe ekscytujące ujęcie dla bitew losowych. Pierwszy sezon tego rozległego, opartego na postępach wydarzenia będzie trwał 3 miesiące, od marca do czerwca 2020 roku. Oferuje ono góry nagród dla graczy przechodzących przez kolejne etapy. Wśród nich są spersonalizowani dowódcy, do dwóch stylów 3D i nie tylko. Do boju!

Przepustka bitewna. Sezon I

12 marca 2020, 08:00 UTC+1 do 8 czerwca 2020, 01:00 UTC+1

Zarys ogólny

By wziąć udział w Przepustce bitewnej, wystarczy grać w bitwach losowych (z wyjątkiem Wielkich bitew) w pojazdach poziomów VI–X. Przekraczajcie własne granice i zbierajcie punkty rozwoju, które automatycznie podniosą etap Waszej Przepustki bitewnej.

Liczba zdobytych punktów zależy od Waszej pozycji w drużynie w pobitewnym rankingu zdobytych przez nią PD. Nawet, jeśli Wasza drużyna przegrała lub zremisowała, nadal otrzymacie punkty rozwoju. Sprawdźcie sami.

Pozycja w drużynowym rankingu pobitewnym pod względem zdobytych PD Wygrać bitwę Przegrać bitwę/zremisować
Najlepsza 3 7 5
Najlepsza 10 5 3

System postępów Przepustki bitewnej składać się będzie z dwóch części: Główny i Elitarny. Każdy z nich składa się z określonej liczby etapów: Główny: z 45, a Elitarny: ze 100. Aby przechodzić między etapami w ramach Głównego postępu, będziecie potrzebowali 50 punktów. Osiągnięcie każdego etapu da Wam cenne nagrody w grze, a kiedy dojdziecie do pewnego etapu, nie będziecie mogli go stracić.

Limit punktów pojazdu

Każdy czołg posiada limit punktów pojazdu. Im wyższy poziom pojazdu, tym wyższy limit. Po osiągnięciu limitu nadal możecie grać tym pojazdem, ale nie będziecie mogli w nim zdobyć kolejnych punktów rozwoju, zatem będziecie potrzebowali innego czołgu, aby zarabiać je dalej.

Grafika przykładowa, wersja interaktywna na oficjalnej stronie WoT

Bp1

Po osiągnięciu maksymalnej liczny punktów dla danego pojazdu otrzymacie dodatkowe punkty rozwoju jako wyrazy uznania. Liczba punktów zależy od poziomu pojazdu i wyszczególniona jest w poniższej tabelce.

Poziom Limit punktów Dodatkowe punkty i osiągnięcie limitu
VI 100 15
VII 250 20
VIII 400 25
IX 550 30
X 700 35
Podstawowe pojazdy Przepustki bitewnej (więcej informacji poniżej) 1000 35

Wszystkie pojazdy mogące brać udział w Przepustce bitewnej mają specjalny znacznik w karuzeli czołgów w Waszych garażu. Pokazuje on, ile punktów dotychczas zarobiliście danym pojazdem i stan Waszego limitu punktów. Aby wyświetlić wszystkie pojazdy, w których nadal możecie zarabiać punkty rozwoju, użyjcie specjalnego filtra.

Podstawowe pojazdy Przepustki bitewnej

W każdym sezonie Przepustki bitewnej znajdzie się kilka wypasionych czołgów o statusie pojazdów podstawowych. Mają one wymogi co do zdobywania punktów rozwoju, a także wyższe limity. W pierwszym sezonie pojazdami podstawowymi są Wasi starzy znajomi, XObject 277 i XSuper Conqueror.
  • Grając potężnym Super Conqueror, zarobicie dodatkowe 3 punkty jeśli znajdziecie się wśród 3 najlepszych graczy w swojej drużynie pod względem zdobytych PD, bez względu na to, czy zwyciężyliście, czy nie.
  • Wjeżdżając do bitwy mocarnym Object 277, możecie zyskać 1 dodatkowy punkt w porównaniu z innymi czołgami, jeśli dostaniecie się do pierwszej 10 w Waszej drużynie pod względem zdobytych PD w pobitewnym rankingu.

Każdy z tych wszechstronnych pojazdów jest świetnym snajperem, brawluje też nieźle i z pewnością pomoże wam przejąć pole bitwy i osiągnąć maksimum punktów — jeśli zagracie nimi należycie.

Porozmawiajmy o nagrodach!

Po dotarciu do każdego nowego etapu głównego postępu, zyskacie miłą nagrodę. Na niektórych etapach nagroda będzie wyraźnie lepsza niż zazwyczaj. Pierwszy sezon wypełni Wasz skarbiec dniami konta premium WoTkredytamiwyposażeniem z nagródfragmentami schematuunikalnymi elementami personalizacjii mnóstwem innych cennych przedmiotów. Sprawdźcie sami.

Grafika przykładowa, wersja interaktywna na oficjalnej stronie WoT

Bp2
Listę wszystkich nagród dla każdego z etapów znajdziecie na ekranie Przepustki bitewnej w Waszym garażu.

Osobnej wzmianki wymaga wyposażenie z nagród, nowy, specjalny rodzaj wyposażenia standardowego i pożądana przez każdego dowódcę nagroda. Jego charakterystyki mogą zostać podniesione do poziomu wyposażenia ulepszonego, dodatkowo będą mogły być zdemontowane z użyciem złota jak wyposażenie standardowe. W Przepustce bitewnej. Sezonie I macie możliwość wypróbować mechanizm dosyłający z nagród (po dotarciu do etapu 20.) oraz system naprowadzania z nagród (po dotarciu do etapu 30.).

Zaraz, zaraz to jeszcze nie wszystko! Główne i wartościowe nagrody otrzymacie po wypełnieniu 45. etapu głównego postępu, a wśród nich znajdziecie:

  • zachwycający styl 3D dla jednego z dwóch pojazdów podstawowych (Super Conqueror lub Object 277)
  • Unikatowego specjalnego dowódcę z atutem zerowym, z wystarczającym doświadczeniem, by wyszkolić 3 umiejętności/atuty.

By otrzymać te nagrody głosujcie na Wasz ulubiony czołg w kliencie gry. Jeśli nie posiadacie jeszcze Super Conqueror lub Object 277 w Waszym garażu, możecie je odblokować i zbadać z użyciem fragmentów schematu, które zdobyliście w wydarzeniu.

Po zakończeniu sezonu:

  • Drużyna, która wyga głosowanie otrzyma specjalną, powtarzalną misję 2x PD bitewnego dla wszystkich pojazdów poziomów IV-X w garażu.
  • Drużyna, która zajmie drugie miejsce otrzyma specjalną, powtarzalną misję 2x PD załogi dla wszystkich pojazdów poziomów IV-X w garażu.

Jeżeli ukończycie główny postęp, ale nie odbierzecie nagród na końcu pierwszego sezonu, zostanie Wam przyznany styl i dowódca dla Object 277 w ciągu roku.

Chcecie zgarnąć oba ekskluzywne style 3D? Żaden problem! Staną się dla Was dostępne po uzupełnieniu 45. etapu głównego postępu, przy zakupie ulepszonej przepustki.

Ulepszona przepustka

Na każdym etapie, dostępne są dwa poziomy nagród — podstawowe oraz ulepszone. Możecie uzyskać wszystkie nagrody podstawowe za darmo poprzez ukończenie sezonu. Ale za zakup ulepszonej przepustki, możecie odblokować i natychmiast również otrzymać dodatkowe ulepszone nagrody, nawet za ukończone już etapy.

Ulepszona przepustka to specjalny przedmiot dostępny za 6500 szt. złota na ekranie Przepustki bitewnej lub w sklepie w grze. Ulepszona przepustka może być zakupiona na dowolnym etapie wydarzenia. Dodatkowo:

  1. W trakcie pierwszych dwóch miesięcy sezonu, możecie nabyć stały pakiet zawierający maksymalnie 20 etapów za 5000 szt. złota. Im mniej etapów pozostanie do ukończenia głównego postępu, tym mniejsza będzie liczba etapów w pakiecie i tym samym, niższy jego koszt. Przy zakupie pakietu, natychmiastowo otrzymacie wszystkie podstawowe i ulepszone nagrody za wszystkie zakupione etapy, które uznane zostaną za ukończone.
  2. W trzecim miesiącu sezonu, będziecie mogli kupić dowolną liczbę etapów głównego postępu, a koszt ulepszonej przepustki zależeć będzie od liczby etapów (jeden etap kosztuje 250 szt. złota).

Pakiety będą dostępne tylko po dokonaniu zakupu ulepszonej przepustki.

Elitarny postęp

Wasza bojowa podróż nie dobiegnie końca wraz z ukończeniem głównego postępu. Po ukończeniu 45. etapu, udostępniony zostanie postęp elitarny. Tylko najbardziej oddani gracze będą w stanie do niego dotrzeć. Złożony jest ze 100 etapów, które umożliwią dalsze szlifowanie umiejętności a ostatecznie zwieńczone triumfem ukończenie wydarzenia.

Będziecie zdobywać punkty w elitarnym postępie według tych samych zasad jak w głównym, ale każdy etap będzie wymagał większej liczby punktów do ukończenia, w porównaniu do poprzedniego oraz będzie Was nagradzał coraz większą liczbą obligacji.

Postępy główny i elitarny stawiają te same limity punktów dla wszystkich pojazdów, więc upewnijcie się, by stale powiększać arsenał uprawnionych pojazdów.

Elitarny szewron jako symbol chwały

Po ukończeniu pierwszego etapu elitarnego postępu, zostaniecie nagrodzeni całkowicie nowym elitarnym szewronem, dostępnym wyłącznie w World of Tanks. Będzie on wskazywać Wasz obecny poziom Przepustki bitewnej i będzie automatycznie wzrastać w miarę progresji w etapach elitarnego postępu. Nanieście go jako oznakę chwały i nie róbcie sekretu z Waszego pancernego mistrzostwa w czasie trwania wydarzenia!

Szewron musi być zastosowany ręcznie w ekranie statusu konta i jest widoczny dla graczy z obu drużyn. Na końcu wydarzenia zostanie usunięty z Waszych kont.

Zademonstrujcie swoje mistrzostwo i zdobywajcie zatrzęsienie nagród w tym epickim wydarzeniu Przepustki bitewnej!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...