PanzerNews - Bitwy Rankingowe: zagraj swoją rolę jak trzeba

Bitwy Rankingowe: zagraj swoją rolę jak trzeba

Teraz macie na to szansę, wykorzystując najpotężniejszą broń: wiedzę. Zapoznajcie się z najlepszymi praktykami dla ról czołgów i doświadczenia roli, a z pewnością podkręcicie swoje wyniki w bitwach rankingowych.

Czym jest doświadczenie roli?

Zacznijmy od przypomnienia: doświadczenie roli wprowadzono do bitew rankingowych, aby bardziej wycyzelować grę poszczególnymi pojazdami. Oczywiście, to nie kłóci się z zasadami podstawowymi – jeśli lubicie ciężkie czołgi, nadal musicie odbić kilka pocisków – ale tym razem możecie zabłysnąć na polu walki.

Krótko mówiąc, doświadczenie roli zdobywacie po każdej bitwie , zgodnie z Waszą skutecznością (w zadawaniu uszkodzeń, niszczeniu przeciwników i wspieraniu sojuszników) i z Waszym zachowaniem na polu bitwy. Wracając do przykładu czołgu ciężkiego – odbicie pocisków przyniesie trochę dodatkowych PD. Jednak, naturalnie, doświadczenie roli zdobywa się inaczej, zależnie od poszczególnej klasy. W dodatku, jako że żaden pojazd nie jest taki sam, wprowadziliśmy dziewięć roli czołgów, które rozbudowują taktykę bojową poza zakres tradycyjnych klas.

Przeczytajcie o nich w tekście poniżej i zobaczcie, jak zdobyć możliwie najwięcej PD roli.

  • Obrońca
Dobry obrońca trzyma swoich przeciwników na dystans. W tym przypadku dostaniecie dodatkowe PD roli za blokowanie uszkodzeń i zadawanie uszkodzeń z odległości poniżej 300 metrów. Przykład: dzięki grubej wieży i mocnemu kadłubowi 60TP może stać się fortecą nie do zdobycia, jeśli postawicie go na właściwej pozycji i będziecie prowadzić z niej ostrzał. 
  • Ciężki niszczyciel
Ta rola dotyczy też ciężkich czołgów z automatycznym mechanizmem ładującym i sprowadza się do zadawania uszkodzeń w zasięgu pola widzenia (z własnym wykryciem) oraz blokowania uszkodzeń. Przykład: z jego korzystnie pochylonymi płytami pancernymi Jagdpanzer E 100 jest w stanie zająć i utrzymać doskonałe pozycje, zadając w międzyczasie strzały o śmiertelnej mocy.
  • Czołgi przełamujące
W takich czołgach musicie przebijać się wgłąb terytorium wroga. Zostaniecie nagrodzeni za blokowanie , ale także za zadawanie uszkodzeń w promieniu 300 metrów. Przykład: szybko dotrzyjcie na front czołgiem 113, odsłaniając jedynie swój przód i strzelając do przeciwników ile fabryka dała!
  • Wsparcie dużego kalibru
Ta rola przeznaczona jest dla niszczycieli czołgów, posiadających potężne działa i/lub pociski HESH, które zostaną wynagrodzone przez samo zadawanie uszkodzeń. Im bliżej jesteście celu, tym więcej PD zdobywacie. Przykład: wykorzystajcie doskonały kąt opuszczenia działa niszczyciela czołgów FV4005 Stage II i trzymajcie się blisko przeciwnika bez stawiania siebie w niebezpiecznej sytuacji. Niech Wasze działo zajmie się resztą.
  • Osłona ogniowa
To rola dla lekko opancerzonych czołgów średnich, które mają dobrą mobilność i solidne działo. Zostaniecie wynagrodzeni za pierwsze wykrycie przeciwnika oraz zadawanie uszkodzeń w zasięgu swojego pola widzenia po ich wykryciu. Przykład: dzięki swojej świetnej ogólnej mobilności, Bat.-Chatillon 25 t potrafi bez wysiłku wykryć nieprzyjaciela zanim mocno go poturbuje swoimi pociskami!
  • Lekki pojazd szturmowy
W tym przypadku korzystajcie z mocnego przedniego i ogólnego pancerza, aby grać w stylu zbliżonym do czołgów ciężkich. Zaróbcie więcej PD roli poprzez zadawanie uszkodzeń w zasięgu pola Waszego widzenia, po tym, jak dokonacie wykrycia, lub blokujcie strzały! Przykład: dzięki dobrze opancerzonej wieży i mocnemu pancerzowi przedniemu kadłuba Object 140 potrafi odbijać pociski i jednocześnie ostrzeliwać przeciwnika ze śmiertelną precyzją.
  • Snajper
Ta rola polega na oddawaniu strzałów z dużego dystansu i przynosi zyski dla przyczajonych niszczycieli czołgów, które zadają uszkodzenia ze średniego i dużego dystansu. Przykład: strzelający szybkimi pociskami z potężnego działa Strv 103B jest doskonale przystosowany do snajperki z dużego dystansu. Co więcej, zyska on większą szansę na zadanie uszkodzeń z daleka dzięki dobremu zasięgowi sygnału.
  • Gąsienicowy zwiadowca
To rola dla wszystkich klasycznych czołgów lekkich, które otrzymają PD roli za pierwsze wykrycie przeciwnika, uszkodzenie go (kiedy znajduje się w zasięgu pola widzenia i po wykryciu przez Was) oraz zadanie uszkodzeń z asysty pozostając niewykrytym. Przykład: nie dajcie się wykryć, kierując T-100 LT, który posiada niesamowite możliwości kamuflażu. Asystujcie przy tym z rozwagą, a wyjdziecie na tym bardzo dobrze!
  • Kołowy zwiadowca
Dla wszystkich lekkich pojazdów kołowych warunki są nieco inne. Nadal musicie najpierw wykryć i zadać uszkodzenia przeciwnikowi w zasięgu swojego pola widzenia , ale zostaniecie wynagrodzeni za asystę, nawet, jeśli zostaliście wykryci. Przykład: użyjcie doładowania, aby wykryć możliwie najwięcej czołgów w ciągu pierwszych minut, a następnie asystujcie drużynie poprzez krążenie po mapie swoim Panhard EBR 105.
  • Artyleria

Działa samobieżne mają tylko jedną rolę do odegrania, więc lepiej, żebyście zagrali ją dobrze. Asystujcie poprzez ogłuszanie przeciwnikazadawajcie uszkodzenia wrogim działom samobieżnym i ogłuszcie przynajmniej dwóch przeciwników, aby zyskać PD roli!

Przykład: dzięki większym uszkodzeniom odłamkowym oraz niesamowitym potencjale ogłuszenia T92 HMC może rozprawić się z przeciwnikami walczącym w gromadzie lepiej, niż jakikolwiek inny pojazd jego typu.


To wszystko na dziś, Dowódcy. Mamy nadzieję, że te przykłady pomogą Wam w szybkim awansie! Ach, nie zapomnijcie też przeczytać przeczytać przewodnika po bitwach rankingowych, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym wspaniałym trybie.

PRZEWODNIK PO BITWACH RANKINGOWYCH 

 
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...