PanzerNews - czołgi z dwoma działami wjeżdżają do World of Tanks

czołgi z dwoma działami wjeżdżają do World of Tanks

Dzisiaj World of Tanks otrzymuje pierwszą aktualizację w 2020 roku o numerze 1.7.1. Pośród wielu ciekawych usprawnień do gry jedna zasługuje na szczególną uwagę – unikatowe, nowe czołgi z dwoma działami. Z podwójną mocą wiążą się też nowe mechaniki strzałów, co przynosi interesujące rozwiązania dla graczy.

„Koncepcja czołgów z dwoma działami nie dawała spokoju wielu inżynierom odpowiedzialnym za projektowanie czołgów,” mówi Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy gry. „Ze względu na wiele czynników produkcja ich nigdy nie wyszła poza deski kreślarskie, ale w World of Tanks postanowiliśmy spróbować je dokończyć i dać graczom możliwość pokierowania tymi unikatowymi maszynami.”

Dwudziałowe czołgi to trzy sowieckie modele ciężkie na poziomach on VIII do X. Pierwszym z nich jest IS-2 II. Prowadzi się go podobnie do Object 703 z tą różnicą, że zadaje mniejsze obrażenia pojedynczym strzałem, ale za to działa ładują się szybciej. Drugi to IS-3-II z możliwością zadawania 390 punktów obrażeń pojedynczym strzałem. Na poziomie X znajdziemy ST- II, który jest dobrze opancerzony i wykorzystuje działo 122mm zdolne zadać 440 punktów obrażeń standardowym pociskiem. Różnicą w stosunku do ST-I jest fakt, że wyposażony jest w nie jedno, a dwa takie działa!

Wraz z dodaniem niespotykanych dotąd czołgów dwudziałowych również ich mechanika strzelania jest wyjątkowa w stosunku do regularnych jednostek. Gracze mają możliwość prowadzenia ognia korzystając z trzech trybów. Tryb cykliczny to strzelanie z jednego działa, które przeładowuje się po oddaniu strzału, a drugie jest w gotowości do użycia. Drugą możliwością jest prowadzenie sekwencyjnego ostrzału na zmianę z obu dział. Po wystrzale z aktywnego działa, kamera przesuwa się na drugie, a licznik pokaże kiedy można oddać strzał. Wreszcie ostatnim z trybów jest potężny, jednoczesny strzał z obu dział. Aby wypalić z obu naraz należy przytrzymać lewy przycisk myszy, aby przygotować strzał. Postęp procesu przeładowania wyświetlany jest w obszarze celownika. Kiedy przygotowanie dobiegnie końca, automatycznie dochodzi do podwójnego strzału.

Poza wspomnianymi nowymi czołgami, aktualizacja 1.7.1 przynosi wygodne narzędzie do demontażu modułów. Pozwoli ono usunąć modyfikacje bez ponoszenia kosztów w złocie. Miłośnicy nadawania swoim maszynom unikatowego wyglądu również będą zadowoleni, gdyż dodano nowe wzory stylów 3D.

ź: informacja prasowa
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...