PanzerNews - czym jest system anonimizujący?

czym jest system anonimizujący?

Jeśli regularnie gracie w World of Tanks, na pewno spotkaliście się z sytuacją, w której docenilibyście większą dawkę prywatności, szczególnie w bitwie. Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Nowicjusze, streamerzy i doświadczeni gracze.

Wielu dowódców gra, bo lubi. Nie mają oni na swoim koncie tak wielu zwycięstw jak ci bardziej doświadczeni gracze i inni gracze w drużynie mogą przez to krytykować ich za grę poniżej ich oczekiwań.

Z drugiej strony, doświadczony gracz, który zna wszystkie mapy i cechy każdego pojazdu może zostać wzięty na muszkę przez swoich adwersarzy. Wiedząc, że umiejętności takiego gracza mogą przeważyć o losach bitwy, przeciwnicy będą starać się wyeliminować go na samym początku.

Nasi współtwórcy społeczności i streamerzy często zapytywali o funkcjonalność, która zapewniłaby im odrobinę więcej komfortu w grze. Każdy gracz może pewnego pięknego dnia znaleźć się w bitwie ze streamerem. Zarówno sojusznicy jak i przeciwnicy zauważają znanych graczy, którzy często stają się celem priorytetowym. Nawet jeśli sojusznicy już nie mogą tu zaszkodzić, po dezaktywacji sojuszniczych uszkodzeń, przeciwnicy bez problemu mogą skupić swój ogień na wybranym streamerze.

System anonimizujący może pomóc w takich sytuacjach, uderzając w źródło krzywdzących zachowań i pozwalając na grę w spokoju.

Jak to działa

System anonimizujący działa tylko podczas bitew. Wybierzcie odpowiednią opcje w ustawieniach gry i aktywujcie ją.

System anonimizujący będzie działał we wszystkich typach bitew losowych (standardowe, szturm, spotkaniowe i wielkie bitwy), a także w bitwach Linii frontu, rankingowych, trybach PvE oraz PvP. System anonimizujący nie będzie aktywny dla:

  • Treningu drużynowego
  • Bitew o twierdzę (potyczki, natarcia)
  • Mapy globalnej
  • Unitarki
  • Turniejów

Dla każdej bitwy wygenerowana zostanie inna nazwa użytkownika. Nie będzie to losowa kombinacja liter, ale nie wzbudzający podejrzeń nick tak, aby inni gracze nie zorientowali się, że system anonimizujący jest w użyciu. Będą mogli rozeznać się dopiero po bitwie, jeśli będą chcieli zobaczyć Wasze statystki.

Nadal będziecie widzieć swoja właściwą nazwę (będzie ona też znana dla członków Twojego plutonu), ale Wasi sojusznicy i przeciwnicy zobaczą losowy nick stworzony przez system anonimizujący. Zobaczcie sami.

Gra w plutonie

System anonimizujący może zostać użyty zarówno dla statycznych jak i dynamicznych plutonów. Jednak zdecydowanie zalecamy ostrożny dobór członków swojego plutonu, ponieważ ukryte informacje o Was mogą zostać im ujawnione podczas bitwy, jeśli (oni lub wy) wykorzystujecie programy stron trzecich.

Weźmy naszą grę na poważnie!

Mamy nadzieje, że spodoba Wam się ta nowa funkcjonalność i sprawi ona, że będzie wam się grało jeszcze przyjemniej. Jednocześnie przypominamy o zasadzie Fair Play. Wykorzystywanie systemu anonimizującego nie usprawiedliwia łamania zasad i psucia radości z gry innym graczom. To narzędzie nie czyni was niewidzialnymi i administratorzy nadal mogą wszcząć akcję przeciwko graczom wykazującym niesportowe zachowanie. Możemy, na przykład, zablokować możliwość użycia systemu anonimizującego dla danego gracza, tymczasowo lub na stałe.

Pragniemy, by ten system pozwolił Wam na cieszenie się grą w jeszcze większym stopniu i oszczędził Wam toksycznych sytuacji podczas gry. Do zobaczenia na polu bitwy!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...