PanzerNews - Dzień Kobiet: czołgistki w WoT

Dzień Kobiet: czołgistki w WoT

W związku z nadchodzącym Dniem Kobiet, Wargaming stworzył portret żeńskiej części graczy w World of Tanks.

Firma Wargaming w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, przeprowadziła ankietę na temat World of Tanks, w której wzięły udział dwa tysiące grających dziewcząt. Tak powstał portret przeciętnej „czołgistki”.

Deweloper zauważył, że pod względem ilościowym część żeńska jest wyraźnie mniejsza od męskiej - 2% w porównaniu do 98%. Większość z nich pracuje jako menedżerki, a średni wiek dziewcząt to 26 lat. Zdecydowana większość to brunetki, słuchają muzyki pop i rock, oglądają komedie i science fiction. Preferują sportowy styl ubierania, a ze sportu interesują się siatkówką, piłką nożną i wyścigami samochodowymi.

„Czołgistki” są aktywne w społeczności gry: ponad połowa to członkinie klanów, a 70% przenosi znajomości z World of Tanks do realnego świata. Tylko 6% przykłada szczególną uwagę do wyników w grze - kobiety głównie grają dla przyjemności i szukają nowych przyjaciół. Ponad połowa respondentek powiedziała, że ​​nie ukrywała swojej płci w grze. To zapewnia im szczególne podejście, komplementy i wybaczanie błędów.

Około 60% ankietowanych kobiet jest w związku małżeńskim. Połowa z nich gra w World of Tanks ze swoim małżonkiem, pomagając mu w walce na niszczycielach czołgów. Większość uczestniczek ankiety - 65% nie gra w nic innego oprócz World of Tanks, a grają codziennie lub kilka razy w tygodniu.

ź: WoT Express
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...