PanzerNews - Festiwal Czołgów: Wielki Wyścig, szczegóły

Festiwal Czołgów: Wielki Wyścig, szczegóły

Wyścigi wracają do World of Tanks! Po raz pierwszy od 2014 czołgiści wcisną gaz do dechy i będą strzelać by zdobyć zwycięstwo! Zasady są takie same jak 5 lat temu, ale trasa i pojazdy są inne. Do tego tym razem pojawi się nawet turniej z etapami personalnymi i drużynowymi, i oczywiście nagrodami! Z tego filmu dowiecie się więcej o czołgowych wyścigach, mechanice i niuansach taktyki.

Wielki wyścig powraca, rozpoczynając się 23 września. Będzie Wam dane przejąć stery jednego z trzech czołgów specjalnych i wziąć udział w wysokooktanowych wyścigach na nabrzeżnej, przemysłowej mapie Newport.

Wielki Wyścig

Od 23 września 2019, 04:00 UTC do 7 października 2019, 04:00 UTC
Race Map.0e9d14
Oto przydatne podsumowanie zasad obowiązujących w trybie.
 • Format bitwy to 3 na 3.
 • Gracze mogą formować plutony lub dołączać do losowych drużyn. Gracze solo będą grali tylko przeciwko innym graczom w trybie solo, a plutony zmierzą się z innymi plutonami.
 • Dwa tory wyścigowe na których Wasze maszyny będą się ścigać są do siebie równoległe i oddzielone niemożliwym do przebicia ogrodzeniem. Niektóre odcinki przegrody pozwalają jednak na oddanie strzału do przeciwników. Te fragmenty zaznaczone są na czerwono.
 • Aby wygrać, możecie albo wyprzedzić przeciwną drużynę w wyścigu do bazy i przejąć ją, lub zniszczyć wszystkie pojazdy nieprzyjaciela w trakcie wyścigu.
 • Czołgi obu drużyn mogą próbować przejąć bazę równocześnie. Im więcej sojuszniczych czołgów w bazie, tym szybsze jej zajęcie. Postępy w zajmowaniu bazy mogą być zerowane drogą uszkadzania przeciwników.
 • Po rozpoczęciu wydarzenia dostępnych będzie pięć wyścigów. Po ukończeniu piątego nastąpi 40-minutowa przerwa na złapanie oddechu i uzupełnienie paliwa. Po przerwie, dodanych zostanie pięć nowych wyścigów. Cykl ten może być powtarzany bez ograniczeń, jako że liczba wyścigów na dzień nie jest ograniczona.
 • Dostępne będą specjalne misje bojowe (dzienne i tygodniowe). Wypełniajcie je by zdobyć kupony festiwalowe i zdobywać wyjątkowe elementy do Waszych nieśmiertelników.

Pojazdy wyścigowe

Wraz z rozpoczęciem wydarzenia, w Waszych garażach znajdziecie 3 czołgi wyścigowe:

Leopard Sport
Szybki
Т-50 Sport
Zwrotny
Chaffee Sport
Wszechstronny

Tylko na potrzeby tego trybu, przemodelowaliśmy możliwości autocelowania wszystkich pojazdów wyścigowych. Każdy z pojazdów będzie oddawał precyzyjniejsze strzały w ruchu – dołóżcie starań by wykorzystać to w pełni by zadawać maksymalne uszkodzenia.

Żaden z trzech czołgów nie dysponuje znaczącym pancerzem za wyjątkiem wzmocnionego tyłu, najwytrzymalszej części każdego z czołgów. Tryb ten uniemożliwia zrywanie gąsienic z czołgów oraz rykoszetowanie.

Każdy z tych trzech czołgów wyścigowych posiada również nadbieg jako podstawową umiejętność, która zwiększa prędkość. Po jej aktywacji należy odczekać pewien czas po którym będzie ponownie dostępny.  

Pit stop

Na torze wyścigowym, zaraz naprzeciwko bazy znajdować się będzie pit stop, gdzie pierwsze trzy pojazdy, które przekroczą jego granicę będą mogły odnowić swoje PW. Ilość odnowionych punktów zależeć będzie od Waszej pozycji w wyścigu.
 • 1. miejsce: + 250 PW
 • 2 miejsce: + 150 PW
 • 3 miejsce: + 100 PW

Kolekcje wyścigowe

W czasie trwania wydarzenia będziecie mieli sposobność uzbierania trzech kolekcji wyścigowych. Każda kolekcja jest układanką złożoną z 20 elementów. Kiedy ukończycie każdą z kolekcji, otrzymacie nagrodę– unikalnego dowódcę z atutem „Braterstwo broni” i liczbą PD wystarczająca na naukę dwóch dodatkowych umiejętności lub atutów. Nagroda za każdą kolekcję może być zakupiona za złoto, a każdy otrzymany fragment zapewnia Wam 5% zniżkę na zakup nagrody z kolekcji.

Systemy postępów

W czasie wydarzenia dostępnych będzie kilka typów progresji w zależności od tego czy przyłączyliście się do drużyny, czy nie. Drużyny będą prowadzone przez trzech kapitanów wyścigu. Będziecie mogli dołączyć do dowolnego z nich, by zdobyć dostęp do dodatkowych nagród za te same osiągnięcia. Po dołączeniu do drużyny, jej zmiana nie będzie już możliwa.

Dostępnych będzie pięć etapów postępów osobistych i drużynowych.

 1. Etapy osobiste dostępne są domyślnie.
 2. Etapy drużynowe są dostępne gdy gracz przyłączy się do jednej z trzech drużyn.

W trakcie wyścigu i w zależności od Waszych wyników na torze wyścigowym, zdobywacie trofea wyścigowe. Gracz może otrzymać tylko jedno trofeum wyścigowe danego typu na wyścig. Za zdobycie siedmiu trofeów wyścigowych otrzymacie jeden fragment.

Każde zdobyte trofeum wyścigowe daje Wam pewną liczbę punktów wyścigowych, branych pod uwagę w osobistych osiągnięciach wyścigowych. Wasze punkty wyścigowe gromadzone są w skarbonce i przyśpieszają Wasze postępy w trybie.

Za dotarcie do określonego poziomu otrzymacie nagrody. Gracze, którzy przyłączyli się do jednej z trzech drużyn otrzymają dodatkowe nagrody w ich systemach postępów osobistych.

Kiedy zdobędziecie już wystarczająca liczbę punktów wyścigowych zdobędziecie dostęp do misji codziennych by wypełnić etapy osobiste. Warunkiem misji dziennej jest zdobycie 100 punktów wyścigowych, co nagradzane jest 50 szt. złota. Może być ona przyznana raz dziennie. Wraz z początkiem kolejnego dnia gry, nowa misja dzienna z tą samą nagrodą (50 szt. złota) staje się dostępna.

Nagrody postępu osobistego

Gracze mogą otrzymać następujące nagrody za ich efektywność w postępach osobistych w Wielkim Wyścigu:

 • Wyjątkowy medal wyścigowy
 • Specjalne naklejki, emblematy i napisy
 • Niedostępny nigdzie indziej styl 2D Amerykańska kula ognia zainspirowany legendarnym stylem Chaffee 2014.
 • Podręczniki dla załogi i Wygląd załogi
 • Kredyty i złoto

Dołączcie do turnieju!

Składający się z pięciu etapów Turniej wyścigowy odbywać się będzie od 23 września do 6 października. Rejestracja do turnieju zaczyna się 18 września, a zakończy się 23 września.

 

Nagrody turniejowe

Pierwsze miejsce

 • 3x unikatowe style drużynowe 2D
 • 10 misji: 5x PD za zwycięstwo

Drugie miejsce

 • 2x unikatowe style drużynowe 2D
 • 7 misji: 5x PD za zwycięstwo

Trzecie miejsce

 • 1 unikatowy styl drużynowy 2D
 • 3 misje: 5x PD za zwycięstwo

Jak działają misje 5x PD za zwycięstwo?

Warunki

 • Wygrać bitwę
 • Znaleźć się w najlepszej dziesiątce w swojej drużynie pod względem zdobytych bazowych PD

Ograniczenia

 • Tylko w bitwach losowych
 • Misja jest aktywna po osiągnięciu pierwszego zwycięstwa w dniu w pojeździe, w którym chcesz ukończy tę misję.

Program rekrutacyjny

Jeśli zaprosicie innego gracza do programu rekrutacyjnego w czasie trwania Wielkiego Wyścigu, powstanie między Wami standardowe powiązanie w oparciu o reguły programu rekrutacyjnego 2.0. Następnie, misja specjalna zostanie udostępniona rekrutom. Po jej ukończeniu zarówno rekrut jak i dowódca uzyskają poniższe nagrody:

Warunki misji dla rekruta: • Ukończ dowolne 30 misji wyścigowych podczas wydarzenia Wielki Wyścig. Nagroda rekruta: • 7 dni konta premium WoT • 100 000 kredytów Nagroda rekrutera: • 200 punktów wyścigowych do postępów osobistych rekrutera

Wypełnienie jej nie przyśpieszy Waszych ogólnych postępów w programie rekrutacyjnym.

Ścieżka dźwiękowa

Wielkiemu Wyścigowi towarzyszyć będzie niesamowita ścieżka dźwiękowa, wściekła i dynamiczna jak tryb sam w sobie. Pobudzająca i pchająca do przodu, zmuszająca Was do wyprzedzania w drodze do mety.

Nasi partnerzy

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność oficjalnym partnerom Wielkiego Wyścigu, którzy stanowią nierozłączną część tego wydarzenia:

Pewnie znacie ich procesory, ale ich działalność obejmuje o wiele więcej. Intel poszerza granice technologii by urzeczywistniać niesamowite doświadczenia. We współpracy z World of Tanks, Intel dąży do wzbogacenia doświadczenia gry dla każdego z 160 milionów czołgistów na całym świecie.

Razer to wiodąca marka gamingowego stylu życia.

Począwszy od potężnych laptopów gamingowych, na wydajnych urządzeniach peryferyjnych skończywszy, każde urządzenie Razer zostało zaprojektowane z myślą o prędkości, sterowaniu i ergonomice by umożliwić rywalizację na najwyższym poziomie. Kiedy gracie z Razer jesteście wyposażeni w jedną z najbardziej zaawansowanych technologi przeznaczonych do grania, stworzonych by dać Wam przewagę na polu bitwy.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...