PanzerNews - Halloween 2019: tryb opóźniony

Halloween 2019: tryb opóźniony

WG ma dość spory problem z wprowadzeniem zapowiadanego wcześniej trybu na Halloween. W zasadzie od 1 do 4 listopada odbędą się poprawiny po Halloween, tak więc nie wiem jak WG to wszystko poukłada, ale wydaje się, że w tym roku po prostu obejdziemy się smakiem - tym bardziej, że w pozostałych grach WG ten specjalny tryb w zasadzie niedługo się zakończy. Zeszłoroczny tryb Halloween w World of Tanks trwał od 18 października do 4 listopada.

Proszę Państwa,

niestety mamy poślizg z Halloween z przyczyn technicznych. Bardzo za to przepraszam w imieniu zespołu - naprawdę wolelibyśmy, żeby tryb działał bez problemów i odpowiednio wcześniej, ale czasami jest to po prostu niemożliwe. Więcej informacji wkrótce. Falathi

Zapowiedz trybu Halloween 2019:

W tym roku World of Tanks ponownie będzie świętować Halloween! Przygotujcie się na nowy ekscytujący tryb PvE, w którym będziecie zwalczać zło w nieprzyjaznym środowisku, które zmieniać się będzie przez całą bitwę.

Tym razem przeciwnicy AI będą przebieglejsi i bardziej nieprzewidywalni. Boty dostaną różne role na polu bitwy, będą wykazywać niezależne zachowania i różnorako na Was reagować. Przy konfrontacji, niektórzy przeciwnicy będą nieustannie za Wami podążać, a inni wręcz przeciwnie, będą starać się od Was oddalić, aby zwieść Was w jeszcze bardziej złowrogie okolice. Uważajcie także na wyjątkowo potężnego arcywroga – majestatycznego, ale też przesyconego złem.

W tym roku Ito Masahiro, dyrektor artystyczny pierwszych trzech gier z cyklu Silent Hill miał swój udział w pracach nad trybem Halloween. Jego twórczy wkład sprawi, że atmosfera i efekty wizualne w tym wydarzeniu pobiją wszystkie poprzednie edycje!


Tryb Halloween 2018:

„Znaleźliśmy zielonkawą mgiełkę, która emituje energię. W Mrocznym Nebelburgu otwieramy portal do innego świata z nadzieją odnalezienia jego surowców. Naukowcy konstruują ogromny reaktor zdolny gromadzić zieloną materię – ta dziwna substancja to nieomal niewyczerpane źródło energii.”

Przegląd misji

 • Kiedy: 18 października do 4 listopada
 • Pojazd: Revenant
 • Mapa: Mroczny Nebelburg
 • Cel: Zniszczyć złowieszcze czołgi, zebrać zieloną materię i uzupełnić swój skarbiec
 • Nagrody: wolne doświadczenie, kredyty oraz specjalny Halloweenowy kamuflaż

„Pierwsza misja zwiadowcza na Ciemnym Froncie była całkowitą porażką. Straciliśmy wszystkich, poza jedną załogą czołgu. Wrócili tylko oni i opowiedzieli dokładnie to, czego nie chcieliśmy usłyszeć: ich towarzysze postradali zmysły i zaatakowali się nawzajem.

Przyszedł czas, by ponownie przejść przez portal. Pora rozświetlić przeklęty Mroczny Nebelburg, zebrać tyle energii, ile się da i zamknąć portal!”

Uwolnić Nebelburg

Jesteście członkami Oddziału Cienia, drużyny elitarnych czołgistów, którzy wyruszą na misję ratunkową, mającą na celu zniszczenie wszystkich nieprzyjaznych czołgów i oczyszczenie Mrocznego Nebelburgu. Waszym głównym celem jest splądrowanie całego obszaru i zebranie jak największych ilości zielonej materii przy jednoczesnym niszczeniu wszystkich złowieszczych czołgów.

Tworzy się kolejka! Wielu członków Oddziału Cienia zgłasza się, by ocalić Mroczny Nebelburg, więc będziecie musieli poczekać do 4 minut, by móc przejść przez portal.

Waszą maszyną na tę misję jest czołg Revenant – MT-25 przystosowany do ciężkich warunków Mrocznego Nebelburgu.

Zmierzycie się z piekielnie trudnym zadaniem, ale na szczęście nie będziecie sami w ciemnościach. Stwórzcie pluton składający się z maksymalnie pięciu czołgistów lub pozwólcie, by los zebrał Waszą drużynę i rozpętajcie piekło na Ciemnym Froncie.

Zieloną materię możecie znaleźć na ziemi w specjalnych skrzyniach, ale większość jej znajduje się wewnątrz złowieszczych czołgów – zniszczcie je, by ją zdobyć! Ale bądźcie ostrożni. Krążą tam hordy nieumarłych wrogów, którzy ożywają w momencie, gdy wyczują Waszą obecność, więc przygotujcie się na uraczenie ich kilkoma seriami pocisków!

9-1

Aby osiągnąć maksymalną efektywność, ustalcie role w plutonie tak, żeby atakujące czołgi były wspierane przez te, które przenoszą zieloną materię do skarbca.

Poznajcie wroga

Spotkacie wielu przeciwników. Co więcej, nie będziecie wiedzieli, jaka bestia czyha na Was w zasadzce. Na Waszej drodze spotkacie trzy rodzaje złowieszczych czołgów, więc poznajcie je dobrze.

2-9
 • Czołgi lekkie: Najłatwiejsze do ubicia i w pojedynkę mają niewielkie szanse na uszkodzenie Was. Nie bójcie się spotkań twarzą w twarz.
2-2
 • Czołgi średnie: Mogą zadać znaczące uszkodzenia. Aby wygrać, atakujcie je w grupach.
2-8
 • Czołgi ciężkie: Śmiertelny rywal, zdolny zabrać prawie 90% punktów wytrzymałości jednym strzałem. Aby takiego wyeliminować, będzie potrzebne coś więcej, niż tylko umiejętności.
2-13

Nie bójcie się wycofać – lub polec.

Jeśli bitwa przybierze zły obrót i szybko zaczniecie tracić wytrzymałość, wykonajcie szybki unik i pędźcie do skarbca posiadającego nadprzyrodzoną moc – naprawę. Gdy odnowicie pulę PW, możecie wrócić, by pomóc kolegom. A jeśli powinie się Wam noga i Wasz MT-25 zostanie zniszczony, pojawicie się ponownie wśród swoich, by móc kontynuować misję. Ale nie poddawajcie się bez walki! Powracając do gry, tracicie całą zieloną materię, której nie umieściliście w skarbcu.

3-4

Zbierajcie zieloną materię

Każda cząstka zielonej materii, którą przywieziecie do skarbca, wlicza się do całości materii zgromadzonej przez Wasz oddział pod koniec bitwy. Ilość ta jest potem przypisana każdemu czołgiście na polu bitwy. Ale pamiętajcie: to Wasz aktywny wkład gwarantuje nagrodę. Stanie cały czas w bazie nie da Wam nic.

Przygotujcie się na zmienne warunki bitwy

Mroczny Nebelburg zawsze ma w zanadrzu jakąś niespodziankę. W każdej nowej bitwie jest szansa na uruchomienie się modyfikatora, który zmieni standardowe charakterystyki Waszych czołgów. Jeśli tak się stanie, w trzeciej minucie bitwy zobaczycie powiadomienie w lewym górnym rogu ekranu gry. Niektóre mutageny mogą znajdować się na polu bitwy, więc bądźcie czujni, by zdążyć zmienić swój styl gry.

10-5 4-4en (1)

Zgarniajcie nagrody

Im więcej zielonej materii zbierzecie, tym wyższy osiągniecie poziom premii, dający odpowiednie nagrody za Wasz wysiłek. Każdy kolejny dzień będzie od Was wymagał więcej, więc bądźcie gotowi pokazać wszystko, co umiecie na Waszej drodze ku zwycięstwu. Tutaj możecie sprawdzić swój poziom premii:

5-2en

Podobnie jak w przypadku włoskich i brytyjskich maratonów, maksymalny poziom premii będzie można kupić, ale mechanika będzie nieco inna. Cena końcowa zależy od czasu i będzie stopniowo maleć aż do osiągnięcia ceny minimalnej 4 listopada.

6-1en

Dodatkowo każdego dnia pojawi się specjalne zadanie, którego wypełnienie da Wam jeszcze więcej w zamian za ocalenie Mrocznego Nebelburgu. Będą to dzienne i tygodniowe misje, które dadzą Wam kredyty i dodatkowe punkty doświadczenia wolnego i bojowego. I wreszcie, jeśli dotrwacie do końca, do Waszej kolekcji na zasłużone miejsce trafi specjalny styl dedykowany Halloween.

Nie ma jak w domu

Abyście mogli w pełni doświadczyć tego wydarzenia, nastąpi odpowiednia zmiana palety kolorów i atmosfery w garażu. Nie ma powodu do paniki, to tylko po to, by pokazać Wam, co się właśnie teraz dzieje po drugiej stronie portalu.
Tryb Halloween 2017:

World of Tanks został zaatakowany! Lewiatan, władca pancernych zaświatów ma zamiar wziąć szturmem wrota pomiędzy tym światem a światem nieumarłych czołgów. Tylko Wy możecie powstrzymać jego armię! Pojedynek rozpocznie się 27 października, gdy hordy sług Lewiatana rozpoczną marsz na Wrota. Odpowiedzcie na wezwanie by chronić śmiertelników i powstrzymać Lewiatana przed rozpętaniem Apokalipsy!

Już tylko dzień pozostał do momentu, aż rozpęta się piekło, więc nie zwlekajmy z odprawą przed nadchodzącą bitwą.

Odprawa

Wiedziony niezaspokojoną chęcią władzy Lewiatan i jego podłe sługi przeprowadzają niekończący się atak na Wielkie Wrota pomiędzy światami. Wielu strażników już padło, ale oddziały ich odważnych towarzyszy nadal strzegą ostatniej granicy na mapie „Próba ciemności”. Ich szeregi kurczą się, a armia Lewiatana staje się potężniejsza, zmuszając obrońców do odwrotu.

Mapa Halloween

Waszą misją jest powstrzymanie ataku Lewiatana i odepchanie jego żołnierzy od Wrót. Z każdą bitwą Lewiatan knuje coraz sprytniejszy plan. Nigdy nie wiecie, gdzie pojawi się jego armia, bo za każdym razem naciera na Wrota z innego kierunku.

W skrócie

 • Harmonogram: 27 października o 7:00 9 listopada o 6:00.
 • Tryby: „Natarcie” (PvE – gracz kontra komputer) oraz „Chaos” (PvP – gracz kontra gracz)
 • Vehicles: Dwa wyjątkowe czołgi wielowieżowe: Franken oraz Stein
 • Mapa: Próba ciemności
 • Cele:
  • PvP: przejąć bazę lub zniszczyć wszystkich przeciwników.
  • PvE: powstrzymać natarcie przez zniszczenie Lewiatana.

Wybierzcie swój pojazd

W obliczu groźby niechybnej apokalipsy dwaj dawno zapomniani wojownicy – Franken i Stein – zostali wezwani z zaświatów. Żaden z nich nie potrzebuje dodatkowego wyposażenia, by wejść do boju. Posiadając po dwie wieże (ponieważ trudne czasy wymagają trudnych rozwiązań), mogą uderzyć równie mocno, jak ich upiorni przeciwnicy, jeśli tylko dobrze wykorzystacie ich mocne strony. Ich załoga to duchy, więc jej członkowie niczego się nie boją i nie mają nic do stracenia, dzięki czemu mają szansę pokonać Lewiatana.

Franken to wybór dla Was, jeśli lubicie strzelać z dystansu. Zadaje sporo uszkodzeń, co można połączyć z jego dużą szybkostrzelnością, aby wykonywać szybkie strzały z ukrycia. Znajdźcie bezpieczne miejsce i zmiatajcie przeciwników na prawo i lewo! A jeśli sprawy przyjmą zły obrót, macie do dyspozycji niesamowite działo, które pomoże Wam wyrwać się z niepewnych sytuacji.

Jeśli nie możecie się doczekać na bezpośrednie spotkanie z Lewiatanem, to wypróbujcie Steina. Można go ładnie opisać jako pochłaniacz pocisków: posiada spory zapas PW, dwie wieże, jest bardzo mobilny oraz posiada lepszy stosunek mocy do masy niż Franken.

FRANKEN Franken1-2Franken doskonale radzi sobie w walce na dystans. Ma do dyspozycji dwa celne, niszczycielskie działa i nie bawi się z przeciwnikami – wybiera cele z daleka i rozprawia się z nimi, zanim w ogóle zorientują się, co się dzieje. Jeśli chcecie spokojnie poznać nowy tryb i nabrać doświadczenia w obsłudze kilku wież przed rozgrywką przeciwko innym graczom, Franken jest pojazdem dla Was. Oba jego działa są zamontowane na przodzie kadłuba, co ułatwia przyzwyczajenie się do nowej mechaniki.

STEIN Stein2-3

Lubicie walczyć w zwarciu? Jeśli tak, to wybierzcie Steina. Połączenie grubego pancerza, szybkostrzelnych dział i imponującej mobilności daje mu przewagę w pojedynkach z bliska. Jest w stanie strzelić do przeciwnika kilka razy, zanim ten nawet przeładuje, więc można wycofać się bez jednego draśnięcia. Stein jest wyposażony w działo skierowane do tyłu. Oznacza to, że musicie obrócić czołg tak, żeby oba działa mogły strzelać do przeciwnika, co może początkowo sprawiać pewne trudności. Jednakże, kiedy się już przyzwyczaicie, bez problemu będziecie siać spustoszenie na polu bitwy.

Na to wydarzenie będziecie mieli oba te czołgi w swoich garażach. Wybierzcie jeden z nich, a następnie zdecydujcie się albo na bezpośrednie starcie z Lewiatanem w misji PvE, albo na wypróbowanie nowych pojazdów w bitwie 15 na 15 graczy.
Przy dwóch piętnastoosobowych drużynach z czołgami wielowieżowymi ogień bratobójczy może zadecydować o losach bitwy, więc zostanie wyłączony, by nie psuć zabawy. Cieszcie się z pełnej siły Franken i Stein bez obaw o przypadkowe zniszczenie kolegów z drużyny!
UWAGA: Załoga duchów jest przywiązana do pojazdu – nie można jej członków odesłać do koszar ani przeszkolić do innych pojazdów. Aby skupić Waszą uwagę na głównym konflikcie, wyłączyliśmy również trenowanie załogi za wolne PD dla czołgów z wydarzenia. Trenowanie tych załóg to i tak pusty gest, bo 9 listopada powrócą one do podziemnego świata (wraz z czołgami Franken i Stein).

Poznajcie arcy-przeciwnika...

Skoro już wiecie wszystko o dobrej stronie, spójrzmy na złą: na Lewiatana. Panowanie nad zaświatami już mu nie wystarcza – Lewiatan pragnie więcej władzy. Aby posiąść władzę absolutną stworzył armię i prowadzi ją ku Wielkim Wrotom – portalu do świata śmiertelników. Gdy ją zdobędzie, rozpocznie to apokalipsę dusz żywych… chyba, że ktoś go powstrzyma. Trochę informacji wywiadowczych o przeciwniku powinno pomóc przed bitwą, a trochę jej przygotowaliśmy w garażu. Najechanie myszą na szary kształt w tle da Wam pojęcie o tym, co Was czeka.
Uzbrojony w budzące grozę działo, Lewiatan posiada również kilka drugorzędnych broni zamontowanych na ogromnym kadłubie. Czy mając to wszystko odpuści sobie swój cel? Wątpliwe. W odróżnieniu od śmiertelników, Lewiatan nie zna strachu i litości. Nie zawaha się staranować żadnego pojazdu, który stanie na jego drodze. Jego gniew jest tak ogromny, że nawet dotknięcie jego kadłuba odeśle Was do garażu. Wystrzegajcie się również min, które rozstawia wokół swoich przeciwników; najechanie na nie ogłusza i pozostawia bez obrony przez 7 sekund. -WoZexnB2Sk
Spójrzmy prawdzie w oczy: to będzie ciężka bitwa, ale czy macie jakiś wybór? Albo stawcie mu czoła, albo zobaczycie, jak płonie świat. Ale nawet Lewiatan posiada słabe punkty. Jeśli przyjrzycie się dokładnie, zobaczycie niedoskonałości w jego kadłubie. Wykorzystajcie je, a z pewnością wydarzenia przyjmą lepszy obrót.

…oraz jego widmową armię.

Lewiatana wspierają nieumarli wojownicy, którzy przeszli na ciemną stronę. 14 sług atakuje Wielkie Wrota. I o ile nie są to jakieś wyjątkowe jednostki, to mogą się Wam przydać. Niszcząc sługę zyskujecie zestaw zdrowotny, który uzdrawia Was i Waszych sojuszników.
Jak walczyć ze sługami
 • Działaj szybko i sprytnie: to są bezmózgie kukiełki kierowane przez umysł Lewiatana. Zmiana taktyki zabiera im trochę czasu, co może dać Wam przewagę.
 • Poznajcie słabe punkty swoich pojazdów, by lepiej sobie z nimi poradzić: słudzy jeżdżą czołgami eksperymentalnymi, podobnymi do Franken i Stein, ale znacznie mniej efektywnymi niż Wasze. Wykorzystajcie to na swoją korzyść, ale nie myślcie, że to będą łatwe cele.
 • Traktujcie sługi jako zasób strategiczny: zamiast rozbijać całą drużynę upiorów w ciągu pierwszych kilku minut, przedłużajcie sobie tą „przyjemność”. Ich PW mogą pomóc przetrwać bitwę, jeśli zdołacie je wykorzystać.

Operacje i nagrody

Walczcie o wyższy cel, albo tylko dla zabawy! Jeśli chcecie zyskać nowe doświadczenia, powiększcie wyzwanie podejmując się specjalnych misji bojowych. Każda misja, której się podejmiecie w trybach PvP lub PvE przyniesie Wam sarkofag wypełniony wartościowymi przedmiotami. A jeśli chodzi Wam o zbieranie kredytów, podejmijcie się misji Inwazja Lewiatana, dostępnej przez całe wydarzenie zarówno w PvP, jak i w PvE.
Gdy wypełnicie wszystkie warunki misji, w Waszym garażu pojawi się sarkofag. Jego kliknięcie pozwoli na odebranie nagrody. Są one losowe i dzielą się na cztery kategorie. Im trudniejsze wybierzecie zadanie, tym większa nagroda czeka za jego wykonanie.
Ważne: Nagrody otrzymacie tylko gdy otworzycie sarkofag!
[caption id="" align="aligncenter" width="112"] Znak bestii[/caption]

Wygraj 25 bitew przeciwko Lewiatanowi.

[caption id="" align="aligncenter" width="112"] Nieumarli[/caption]

Przepędź Lewiatana 10 razy, samemu nie będąc zniszczonym.

[caption id="" align="aligncenter" width="112"] Zbawienie[/caption]

Ukończ wszystkie misje tygodniowe oraz trwające całe wydarzenie podczas Inwazji Lewiatana.

Halloween Rewards Pl
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...