PanzerNews - Kraftwerk: tam gdzie schowane jest złoto

Kraftwerk: tam gdzie schowane jest złoto

Zobacz co jest na mapie Kraftwerk. Będąc tutaj możesz odwiedzić podziemny bunkier, znaleźć niezawodne schronienie przed artylerią i wspiąć się na górę złota.

Idź pod ziemię, poza linie wroga

Kraftwerk pozwala twoim pojazdom przemieszczać się pod ziemią. Będziesz trudny do zauważenia przez wroga, dlatego idealnie nadaje się do przedostania na tyły. Sieć tuneli rozciąga się na znaczną odległość, pod kilkoma odcinkami mapy. Same tunele są ogromne, więc nawet VK 100.01 (P) będzie mógł tam manewrować.

Inspiracją dla twórców był podziemny radziecki bunkier w Bałakławie, znany jako Object 825 GTS. Mógł wytrzymać atak nuklearny i był przeznaczony do przechowywania okrętów podwodnych. Nie trzeba się martwić pracą kamery w tunelach, ponieważ programiści zapewnili jak największą wygodę podczas każdej rozgrywki.

Tajny niemiecki bunkier

Jeśli znasz niemiecki program V2, szczegóły i budynki na mapie Kraftwerk będą dla Ciebie bardzo interesujące. Twórcy zostali zainspirowani architekturą, która pozostała z tajnego niemieckiego programu broni odwetowej. Na mapie można znaleźć budynki należące do niemieckiego bunkra na północy Francji, na terytorium gminy Éperlecques, dziesięć kilometrów na północny zachód od Saint-Omer.

Był to duży podziemny kompleks, wykorzystywany do przedstartowego przygotowywania (w tym tankowania) rakiet V2. Założono, że możliwe będzie przechowywanie w nim do 100 pocisków i wytwarzanie wystarczającej ilości ciekłego tlenu do wystrzeliwania 36 rakiet dziennie.

Alianci dowiedzieli się o budowie tego obiektu we Francji, dzięki rozpoznaniu lotniczemu, w kwietniu 1943 r. Nie znając jego przeznaczenia, dowództwo aliantów postanowiło zniszczyć bunkier na wszelki wypadek. 27 sierpnia 1943 r. 187 latających bombowców Boeing B-17 zrzuciło 368 910 kg bomb na niedokończony bunkier, powodując katastrofalne szkody.

Miłego polowania

Kraftwerk to ogromna mapa z wieloma interesującymi i rozpoznawalnymi lokalizacjami. Czy kiedykolwiek walczyłeś na terenie elektrowni?

W pobliżu znajduje się zakład przeróbki węgla z ogromną dziurą w dachu. Wygląda na opuszczony, jakby od lat nikt nie postawił stopy na jego terenie.

Wiatr zmian

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że bitwa rozgrywa się na terytorium Niemiec Wschodnich: na północy mapy znajdziesz pozostałości muru berlińskiego - betonowe ogrodzenie, wieże strażnicze i rzędy drutu kolczastego.

Kolejnym znakiem są autobahny. Niemieckie autostrady zadowolą tych z nas, którzy lubią prędkość.

Gdzie ukryte jest złoto?

Dzięki podziemnym tunelom i tajnym niemieckim bunkrom nie trzeba dodawać, że na tej mapie muszą znajdować się skarby.

Są one ukryte w pomieszczeniu znajdującym się pod największym i najlepiej chronionym kompleksem w grze, który znajduje się w górach. Inspiracją dla niego jest Kompleks Cheyenne w Stanach Zjednoczonych, w którym znajduje się siedziba Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) i Dowództwa Północnego Stanów Zjednoczonych (USNORTHCOM).

Złoty kruszec wyścieła wnętrza tego kompleksu, ułożony rzędami, na półkach. W przypadku ich taranowania - sztaby spadną na czołg. To świetny czas na zrobienie pięknego zrzutu ekranu, kiedy deszcz złota spada na niego.

Bunkier w górach sam w sobie jest idealną pozycją do obrony. Na jego obwodzie znajdują się punkty snajperskie, pojazd może strzelać z miejsca obserwacyjnego, pod warunkiem, że da radę ustawić się tam ze swoją wieżą. Bardzo trudno będzie przegonić T34 z tej pozycji.

Na mapie jest jeszcze wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Rozwijaj nowe taktyki, odwiedzaj piękne lokalizacje i wygrywaj w nowym etapie Linii Frontu!

ź: WoT Asia
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...