PanzerNews - Linia Frontu 2020

Linia Frontu 2020

Linia frontu, najbardziej epicki tryb w World of Tanks, powróci do gry w pierwszym kwartale 2020 w odświeżonym formacie zawierającym współdzielony system postępów ze Stalowym łowcą. Podstawowa rozgrywka i ekonomia definiujące Linię frontu pozostały bez zmian, ale wprowadzono pewne korekty, by uczynić tryb przyjemniejszym. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Etapy Lini frontu

W tym roku, odcinki zostaną zastąpione etapami. Trwająca tydzień Linia frontu będzie ruszać każdego miesiąca kalendarzowego w okresie od marca do czerwca. Będą cztery etapy, pomiędzy którymi Linia frontu nie będzie dostępna.

Pierwszy etap Linii frontu 2020 rozpocznie się 9 marca 2020 (04:00 UTC) i będzie dostępny do 16 marca 2020 (01:00 UTC).

System postępów

Podstawowa mechanika Linii frontu 2020 pozostała niezmieniona względem tej z roku poprzedniego, ale na wszelki wypadek przypominamy skrótowo najważniejsze kwestie:

  1. Bitwy prowadzone są pomiędzy dwoma drużynami, w skład których wchodzi po 30 graczy.
  2. Wyłącznie pojazdy VIII poziomu są dozwolone w tym trybie.
  3. Będziecie się wspinali w górę stopni, od Szeregowego począwszy, a na Generale skończywszy, w oparciu o Wasze wyniki w bitwach.
  4. Zdobywajcie specjalne Doświadczenie Lini frontu, by osiągnąć nowe stopnie i użyć ich do przyspieszania poziomu Linii frontu.
  5. Zdobywajcie nagrody za osiągniecie poszczególnych poziomów Linii frontu — łącznie będzie ich 15!

Jedną z głównych zmian wprowadzonych w tym sezonie jest zmniejszenie liczby poziomów Lini frontu z 30 do 15. Ukończenie ich będzie wymagało mniejszego doświadczenia Linii frontu niż w zeszłym roku, ale nie o połowę mniejszego,  mimo że mogłoby się tak wydawać.

Jeżeli udało się Wam osiągnąć maksymalny poziom w ubiegłorocznej edycji Linii frontu i czuliście się na siłach zdobyć jeszcze więcej nagród, pewnie ucieszycie się na wiadomość, że specjalne misje codzienne z nawet większą ilością cennych nagród będą dostępne w tegorocznej edycji. Ich odblokowanie następuje po dotarciu na poziom 15 Linii frontu. Im szybciej osiągniecie poziom 15, tym więcej misji będziecie mogli wypełnić na bieżącym etapie, a w rezultacie wygrać więcej nagród!

Rób... Warunki: • Rozegrać 3 bitwy i zadać przynajmniej 5000 PW uszkodzeń pojazdom nieprzyjaciela w każdej bitwie strzelając, taranując lub używając rezerw bojowych. Ograniczenia: • Raz na dzień • Wyłącznie w Linii frontu • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu • Postępy zerowane są codziennie Nagrody: • 25 obligacji • 1 rezerwa osobista: + 300% do doświadczenia załogi przez godzinę …albo nie rób... Warunek: • Zdobyć stopień kapitana 3 razy. Ograniczenia: • Raz na dzień • Wyłącznie w Linii frontu • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu • Postępy zerowane są codziennie Nagrody: • 25 obligacji • 1 rezerwa osobista: + 300% do wolnego doświadczenia przez godzinę …nie ma próbowania! Warunki: • Rozegrać 3 bitwy i zablokować przynajmniej 2000 PW uszkodzeń w każdej bitwie. Rykoszety i trafienia nie penetrujące są wliczane. Ograniczenia: • Raz na dzień • Wyłącznie w Linii frontu • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu • Postępy zerowane są codziennie Nagrody: • 25 obligacji • 1 rezerwa osobista: + 50% do doświadczenia bojowego przez godzinę
Warunki misji będą się od siebie różniły, ale ogólnie nie będą zbyt skomplikowane. Za ich wypełnienie możecie zdobyć pokaźną liczbę obligacji.

Po ukończeniu każdego z etapów, postępy są zerowane i kolejnego miesiąca będziecie rozpoczynać kolejny etap od poziomu 1. Pamiętajcie, że nie będziecie mogli rozegrać etapów, które przegapicie.

W końcu rozstaniemy się też z punktami prestiżu. W zamian zdobywać będziecie żetony, walutę wydarzenia, którą również będzie można zdobyć za grę w Stalowym łowcy. Używajcie tych żetonów by odebrać dowolny z trzech pojazdów prezentowanych poniżej.

Nagrody i wyjątkowe pojazdy

Na Linię frontu składa się łącznie 15 poziomów. Osiągniecie każdego z nich przyniesie określone nagrody: kredyty, materiały eksploatacyjne standardowe i premium, dyrektywy oraz rezerwy osobiste. Sprawdźcie sami.

Za każdy etap Linii frontu w 2020 roku możecie zdobyć maksymalnie 3 żetony – jeden na 5. poziomie Linii frontu, jeden na 10. poziomie oraz jeden na 15. poziomie. Łącznie możecie zyskać 12 żetonów za grę na wszystkich 4 poziomach. Najbardziej efektywni gracze, którzy zbiorą wszystkie 12 żetonów będą w stanie wymienić je na jeden z poniższych czołgów-nagród IX poziomu:

  • The Object 777 Variant II, nowy radziecki czołg ciężki
  • The Char Futur 4, unikatowy, nowy francuski czołg średni
  • The AE Phase I, amerykański czołg ciężki z czterema dzielonymi gąsienicami

Możecie uzyskać drugi czołg-nagrodę (lub zebrać brakujące żetony na pierwszy z nich) grając i zdobywając żetony w wydarzeniu Stalowy łowca, które ruszy w drugiej połowie tego roku.

Nie musicie grać w obu trybach – 12 żetonów, których potrzebujecie by otrzymać jeden czołg, może być uzyskanych poprzez ukończenie wszystkich etapów jednego trybu lub kombinacji etapów z obu trybów.

Wypożyczenie czołgu 2020

W poprzednim sezonie tylko jeden czołg bazowy, T-44FL, był dostępny w zamian za kredyty. W tej edycji budzący grozę T-32FL dołączył do listy pojazdów bazowych, które dostępne będą na wszystkich etapach Lini frontu. Dodatkowo, czołgi te posiadają status pojazdów specjalnych, co oznacza, że możecie przemieszczać do nich członków załogi z innego czołgu tego samego narodu i klasy bez narażania się na karę. Obecnie wszystkie pojazdy dostępne do wypożyczenia w zamian za złoto będą dostępne podczas wszystkich etapów. Ich lista będzie stała na cały czas trwania sezonu. Każdy z nich jest repliką istniejących czołgów premium. Tak jak w poprzednich latach, całe złoto wydane na pojazdy do wypożyczenia będzie gromadzone w specjalnym funduszu. Można go używać, by uzyskać zniżkę na zakup oryginalnej wersji każdego z wypożyczonych czołgów.
Lista pojazdów objętych obniżką zostanie opublikowana w późniejszym etapie sezonu. Będzie je można nabyć wyłącznie za złoto w kliencie gry.

Przeprojektowanie nalotu

Rezerwy bojowe będą skuteczniejsze przeciwko mobilnym i kiepsko chronionym pojazdom, ale ich skuteczność nie będzie już tak duża w przypadku czołgów ciężkich. Również wykorzystanie nalotu zabierze mniej czasu, co pozwoli na zadanie większej liczby uszkodzeń. Na przykład: jeśli gracie powolnym zawadiaką i zostaniecie otoczeni czołgami lekkimi, lub kołowy zwiadowca będzie zataczał wokół Was koła, możecie aktywować przeprojektowany nalot i mieć pewność, że Wasi przeciwnicy oberwą mocniej niż Wy. Również, rezerwy bojowe umożliwią wykurzenie niszczycieli czołgów z trudno dostępnych schronów.

Zmieniony system wyboru miejsca odradzania

W poprzednim sezonie mogliście jedynie zadecydować o kierunku, w którym ma odbyć się odrodzenie, a dokładne miejsce wejścia do gry podlegało losowemu wyborowi. Tym razem gracze drużyny atakującej będą mieli do 4 dynamicznych punktów odrodzenia do wyboru, a drużyna broniących do 6, włączając w to te za liniami frontu. Drużyna broniąca posiada więcej punktów odrodzenia, ponieważ musi mieć możliwość wycofania się i odparcia wrogiego ataku, jeśli ten przedrze się przez bunkry. Atakowane punkty odrodzenia zostaną oznaczone na czerwono.

Rebalansowanie map

Obie istniejące mapy Linii frontu – Normandia i Kraftwerk – zostaną poddane drobnym rebalansującym poprawkom. Kraftwerk dostanie nowe budynki, a jej ukształtowanie ulegnie zmianom, które, jak sądzimy, stworzą nowe możliwości drużynie atakującej. Na mapie Normandia strefy B i C ulegną zrebalansowaniu. Zmiany w strefie B pozwolą broniącym na skuteczniejsze odpieranie ataków przeciwnika, podczas gdy strefa C będzie łatwiejsza w przejęciu. Wprowadzone poprawki w zamierzeniu mają zapewnić bardziej zrównoważoną i dynamiczną rozgrywkę.

Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym terminie. Bądźcie czujni!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...