PanzerNews - Misja zwiadowcza: Odkrywajcie nowe mapy i wygrywajcie nagrody!

Misja zwiadowcza: Odkrywajcie nowe mapy i wygrywajcie nagrody!

W World of Tanks zrobi się jeszcze goręcej! Sierpniowy upał przynosi Misję zwiadowczą, nasz nowy, eksperymentalny tryb, w którym będziemy wspólnie pracować nad udoskonalaniem map, które w przyszłości mogą trafić do bitew losowych.

W odpowiedzi na Wasze opinie ulepszyliśmy w tym trybie system doboru drużyn, a także niektóre inne aspekty Misji zwiadowczej tak, by rozgrywka dostarczała lepszej zabawy. Ten eksperymentalny tryb wprowadzony w aktualizacji 1.13 wystartuje ponownie w trzech oddzielnych etapach z tymi samymi mapami. Pierwszy etap zaczyna się już 20 sierpnia. Wasze postępy w grze z poprzedniej edycji Misji zwiadowczej zostaną utrzymane, więc możecie podjąć grę w miejscu, w którym ją skończyliście. Poznajcie wszystkie nowe ulepszenia, które trafiły do Misji zwiadowczej!

Misja zwiadowcza. Etap 1.

Od 20 sierpnia, 13:00 CEST do 27 sierpnia, 01:59 CEST

Zawieszenie broni pon. - pt. 01:00 - 14:00 CEST
sob. - niedz. 01:00 - 12:00 CEST

Dobór drużyn w trybie

Spora część opinii na temat Misji zwiadowczej dotyczyła systemu doboru drużyn, dlatego poczyniliśmy pewne kroki, by go ulepszyć. Nowy tryb posiada oddzielny system doboru drużyn, nieznacznie różniący się od tego z bitew losowych. Oto jego podstawowe zasady:
 • W Misji zwiadowczej istnieją trzy rodzaje bitew: jedno-, dwu- oraz trzy-poziomowa.
 • Dla bitew dwupoziomowych liczba pojazdów wyższego poziomu wynosi między 5 a 7.
 • Dla bitew trzypoziomowych liczba czołgów X poziomu wynosi między 3 a 5, a liczba pojazdów IX poziomu jest równa lub wyższa liczbie czołgów X poziomu. Liczba pojazdów VIII poziomu jest równa lub wyższa liczbie czołgów IX poziomu.
 • Dla bitew trzypoziomowych z kilkoma działami samobieżnymi nie może wystąpić więcej niż 1 działo samobieżne X poziomu.
 • Liczba czołgów lekkich, pojazdów kołowych i dział samobieżnych w obu drużynach jest zawsze taka sama, ale ich poziomy mogą być różne.
 • Czołgi premium VIII poziomu z preferencyjnym doborem trafią do bitwy z przeciwnikami tego samego lub wyższego o jeden poziomu.

Magazyn rezerw i rezerwy klanowe

Magazyn rezerw, ekskluzywna dla kont premium WoT opcja będzie teraz dostępna w Misji zwiadowczej. Gracze z kontem premium WoT otrzymają dodatkową premię 10% do kredytów oprócz tych zdobytych w bitwie. Na przykład, jeśli zdobyliście 10 000 kredytów w bitwie, do Waszego skarbca trafi 1000 dzięki premii 10%. Co 7 dni, bez względu na to, czy Wasze konto premium WoT straciło ważność w danym tygodniu, czy nie, skarbiec zostanie otwarty, a wszystkie kredyty z niego zostaną automatycznie przeniesione na Wasze konto. Rezerwy klanowe mogą być teraz używane w bitwach.

3 etapy, 9 nowych map

Aby wejść do tego trybu, wybierzcie Misje zwiadowczą z menu wyboru trybów i kliknijcie przycisk „Bitwa!”.

W tym roku uruchomimy trzy etapy Misji zwiadowczej; każdy będzie trwać 7 dni. Na każdym etapie będziecie mogli odkrywać 3 mapy w zaawansowanym stadium prac rozwojowych. Po rozegraniu 20 bitew w Misji zwiadowczej (Wasz wynik będzie się liczył tylko gdy ukończycie wśród najlepszych 12 graczy pod względem zdobytych PD) w każdym etapie będziecie mogli zagłosować na najbardziej i najmniej lubianą mapę.

Możecie też podzielić się szczegółową opinią o poszczególnych mapach w specjalnej ankiecie poniżej, która ogromnie pomoże nam ulepszyć i sfinalizować te lokacje. Zanim będziecie mogli podzielić się opinią o konkretnej mapie, musicie rozegrać na niej przynajmniej 6 bitew i być wśród najlepszych 12 graczy pod względem zdobytych PD. Możecie dzielić się spostrzeżeniami na temat map wyłącznie z bieżącego etapu, ale będziecie mogli, w razie zmiany zdania, przekazać swoje uwagi w ankiecie przed zakończeniem każdego etapu.

Wasze uwagi są na wagę złota!

Wszystkie mapy w Misji zwiadowczej to nieopublikowane prototypy projektów przeznaczonych dla bitew losowych. Grywalność tych mapach jest już niemal kompletnie dopracowana, ale elementy wizualne wymagają jeszcze modyfikacji przed premierą. Wasze uwagi i dane, które uzyskamy pomogą nam zrozumieć, jakie poprawki balansujące potrzebujemy wprowadzić do gotowego produktu. Mapy, które zdobędą największą popularność wśród społeczności jako pierwsze wejdą do bitew losowych w przyszłych aktualizacjach. W poniższym widżecie zobaczycie krótki opis pierwszych trzech map dostępnych na pierwszym etapie. Pozostałe mapy ogłosimy później, zatem zostańcie z nami!

Interaktywne mapy na oficjalnej stronie WoT

Posterunek

1

Daleki Wschód 

2

Stocznia

3

Ogólne zasady i system doboru

 • Bitwy w Misji zwiadowczej będą obowiązywać zasady z bitew standardowych, z kilkoma różnicami.
 • Bitwy będą rozgrywane pojazdami poziomów VIII–X.
 • Misje osobiste i klanowe nie będą dostępne, ale będzie można wypełniać inne misje bitewne, w tym misje dzienne.
 • Ekonomia bitew będzie taka sama jak w bitwach losowych.
 • Będziecie mogli zdobyć obligacje, progresywne naklejki, mistrzowskie odznaki i odznaki biegłości.
 • Statystyki wszystkich Misji zwiadowczych będą obliczane tak, jak statystyki bitew losowych. Misje zwiadowcze nie będą wliczane w statystyki sesji.

Będziecie mogli zebrać punkty Przepustki bitewnej w następujące sposoby:

POZYCJA W RANKINGU POBITEWNYM ZWYCIĘSTWO PORAŻKA/REMIS
Najlepsza 3 pod względem zdobytych PD 7 5
Najlepsza 10 pod względem zdobytych PD 5 3

Misja zwiadowcza będzie oferowała misje jedno – i wielopoziomowe. W przypadku bitew wielopoziomowych, system doboru zbierze do bitwy drużyny z przewagą w liczbie pojazdów z niższego poziomu nad tymi z wyższego. Na przykład, w dwupoziomowych bitwach, liczba pojazdów z VIII poziomu będzie przewyższała liczbę czołgów z IX poziomu, lub liczebność jednostek z IX poziomu będzie większa niż tych z X poziomu.

System postępów i nagrody

Każdy etap Misji zwiadowczej będzie miał oddzielny system postępów składający się z 50 bitew oraz przypisanych mu nagród. Po rozegraniu określonej liczby bitew otrzymacie przedmioty w grze i wspaniały wielosezonowy kamuflaż, rezerwy osobiste oraz inne nagrody. Po ukończeniu serii 50 bitew zyskacie również specjalny medal.
LICZBA BITEW NAGRODA
5 3 rezerwy osobiste: +50% PD bojowego przez godzinę
10 3 rezerwy osobiste: +300% PD załogi przez godzinę
15 3 rezerwy osobiste: +300% wolnych PD przez godzinę
20 1 dzień konta premium WoT
30 20 dyrektyw Czyszczenie wentylacji Unikalny kamuflaż
40 20 dyrektyw Smarowanie stabilizatora 1 dzień konta premium WoT
50 20 dyrektyw Uporządkowany magazyn amunicji Ekskluzywny medal 1 dzień konta premium WoT
 
Wasze wyniki zostaną wliczone jedynie, jeśli pod koniec bitwy znajdziecie się wśród pierwszych 12 graczy w swojej drużynie pod względem zdobytego PD. Możecie otrzymać wszystkie nagrody raz na etap.
  Każdy etap oferuje unikalny medal i nowy kamuflaż, który możecie zastosować na dowolnym pojeździe ze swojego garażu.

Etap 1

Etap 2

Etap 3

1. etap. Odkrywca 2. etap. Kolonista 3. etap. Kartograf

Przygotujcie się na odkrywanie nowych map i podzielcie się swoimi wrażeniami, Dowódcy!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...