PanzerNews - Ostatni Waffenträger: przewodnik po wydarzeniu

Ostatni Waffenträger: przewodnik po wydarzeniu

Dawno, dawno temu, Waffenträgery – kolosalne niemieckie niszczyciele czołgów X poziomu, posiadające automaty ładujące dużego kalibru – przemierzały pola bitwy World of Tanks.

Powszechnie wierzy się, że one kompletnie wyginęły, ale prawda jest taka, że jeden przetrwał i wkrótce powróci, jeszcze silniejszy. Od 28 września do 12 października, walczcie Ostatnim Waffenträgerem. Dołączcie do siedmioosobowej drużyny zmodernizowanych czołgów T-55, aby skonfrontować się z tym wzmocnionym legendarnym pojazdem, zdobyć prawo do dowodzenia nim i walczyć niczym końcowy boss.

Ostatni Waffenträger

Czas trwania wydarzenia od 28 września, 14:00 CEST (UTC +2), do 12 października, 07:00 CEST (UTC +2)

Okna czasowe (pierwszy dzień wydarzenia) EU1, EU2: 16:00 – 23:59 CEST (UTC +2)

Okna czasowe (wszystkie pozostałe dni wydarzenia) EU1, EU2 : 12:00 – 23:59 CEST (UTC +2)

Sprawozdanie

Max von Krieger, wcześniej znany jako von Hoffman, to Inżynier, który opuścił jakiś czas temu kwaterę główną, aby pracować nad bronią wykorzystująca zaawansowana technologię elektromagnetyczną. Dowództwo określiło jego poczynania jako niebezpieczne i wyznaczyło specjalną jednostkę, Brygadę Chartów, aby schwytać Inżyniera i przechwycić technologię, którą stworzył.

Ostatni Waffenträger: Ogólny przekrój

Charty walczą przeciwko Waffenträger auf E 110 w specjalnym trybie gry 7 na 1 na wybranych mapach, zmagając się z wyjątkowo potężną technologią stworzoną przez von Kriegera. Co więcej, Waffenträgerowi, dowodzonemu przez jednego gracza, towarzyszą sterowani przez AI sojusznicy, zwani Strażnikami. Należy się nimi zająć na początku bitwy, inaczej Charty nie będą mogli znacząco uszkodzić E 110. Czołgi T-55 Thunderbolt będą musiały doładować swoją moc za pomocą Paczek energii zrzucanych przez ostatnich Strażników z danej grupy oraz unikać potężnych ataków Waffenträgera, z jego specjalnymi umiejętnościami. W jednej bitwie, czołg T-55 Thunderbolt z drużyny Chartów posiada trzy „życia”, co oznacza, że może się odrodzić dwa razy. Ostatni Waffenträger posiada dwa systemy postępów: jeden dla Chartów i jeden dla Inżyniera. Jest tam także pojedynczy system postępów dla wydarzenia. Wypełniajcie specjalne misje bitewne i zbierajcie unikalne paczki z nagrodami z wydarzenia, zwane szafkamiSzafki Chartów i szafki Inżynierów zawierają odpowiednio elementy jednej z dwóch kolekcji związanej z wydarzeniem oraz inne przedmioty w grze. Aby ukończyć postępy wydarzenia i zdobyć wszystkie nagrody z nim związane, należy skompletować obie kolekcje.

Specjalne szafki

Podczas wydarzenia, w Sklepie Premium będą dostępne specjalne szafki, sprzedawane osobno lub specjalnych zestawach. Zamiast elementów kolekcji, w specjalnych szafkach może się ukrywać jeden z szesnastu pojazdów premium VIII poziomu, w tym T77, zupełnie nowy amerykański czołg ciężki z systemem automatycznego ładowania. W dodatku, w specjalnych szafkach gwarantowane jest występowanie przedmiotów w grze.

*Specjalne szafki będzie można zdobyć do 11 października o 23:59 CEST (UTC+2), a zostaną one automatycznie otwarte w dniu 12 października o 07:00 CEST (UTC+2). Co więcej, interfejs wydarzenia zostanie usunięty 12 października o 07:00 CEST (UTC+2), co da Wam czas na sprawdzenie, co otrzymaliście.

Mechanika ponownego otwierania

Podobnie jak szafki Chartów i Inżynierów, specjalne szafki zawierają nowo wprowadzoną mechanikę „otwórz ponownie”: możesz „przetasować” ich zawartość, dzięki czemu bieżąca zawartość jest stale zastępowana, chyba że zdecydujesz się ponownie „przetasować”.

Macie gwarancje na otrzymanie 100 złota przy pierwszym otwarciu specjalnej szafki.

Pamiętajcie, że 100 złota jest dodawane do konta tylko raz i nie zostanie przyznane, jeśli ponownie otworzycie tę samą specjalną szafkę po raz drugi, trzeci itd.

Szafki Chartów oraz Inżynierów mogą być ponownie otwarte do 3 razy w zamian za kredyty.

 • Pierwsze ponowne otwarcie szafek Chartów kosztuje 25 000 kredytów, drugie 50 000 kredytów, a trzecie 100 000 kredytów.
 • W przypadku szafki Inżynierów, koszty wynoszą odpowiednio 50 000 kredytów100 000 kredytów oraz 250 000 kredytów.

Specjalne szafki mogą być ponownie otwarte do 5 razy w zamian za złoto.

 • 100 złota za pierwszym razem, 250 złota za drugim razem oraz 500 złota za każdy pozostały.

Uzyskiwanie dostępu do wydarzenia Ostatni Waffenträger

Będąc w garażu, wybierzcie tryb Ostatni Waffenträger w rozwijanym menu na prawo od przycisku „Bitwa”.

Dostęp do trybu Ostatni Waffenträger można również uzyskać, klikając baner wydarzenia w prawym dolnym rogu ekranu lub wchodząc w interakcję z portalem w garażu.

Rozpoczęcie wydarzenia i klucze

Ukończenie misji Chartów da Wam klucze, które wymagane są, aby zagrać Waffenträgerem auf E 110.

Po zakończeniu wydarzenia, nie będzie rekompensaty za niewykorzystane klucze. Zatem upewnijcie się, że użyliście ich wszystkich!

Misje bitew losowych

Na początku wydarzenia możecie wypełnić specjalną misję w trybie bitew losowych, aby zdobyć jeden klucz. Misje te zostaną udostępnione podczas rozpoczęcia wydarzenia (tj. przed otwarciem Okna czasowego) i pozostaną aktywne przez 7 dni. Musicie wygrać 5 bitew losowych w pojazdach poziomów IV-X i znaleźć się w najlepszej 10 w swojej drużynie pod względem zdobytego doświadczenia.

Władca kluczy #1 Opis:
 • Wygrać pięć bitew losowych. Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia.
Warunki:
 • Tylko bitwy losowe
 • Można ukończyć w pojazdach poziomów IV-X
 • W całym wydarzeniu przypada raz na konto
Nagrody:
 • 1 klucz
Podczas otwarcia wydarzenia możliwe są kolejki, nawet do kilku minut, ze względu na relatywnie niewielu dowodzących Waffenträgerem.

Charty

T-55 Thunderbolt

Ten pies gończy z Brygady Chartów to gruntownie zmodernizowany T-55, wykorzystujący technologię elektromagnetyczną. Zainstalowane wyposażenie pozwala czołgowi na wchłonięcie i przechowanie ładunku elektrycznego, który zwielokrotni uszkodzenia zadawane jego główną bronią, szczególnie pod koniec bitwy.

Grafika poglądowa, interaktywna wersja na oficjalnej stronie WoT.

T5

Podstawowym atakiem T-55 Thunderbolt jest Pocisk elektrowstrząsowy, którego siłę można zwiększać podczas trwania bitwy. Jego umiejętność doładowania zwiększa mobilność czołgu na krótki czas, a następnie potrzebuje kilku chwil na odnowienie. T-55 Thunderbolt posiada 3 życia (łącznie z początkowym), co oznacza, że w jednej bitwie może się odrodzić dwa razy.

Jak grać

Grajcie w grupach i planujcie wspólne ataki, ponieważ to niemal niemożliwe, aby pojedynczy T-55 Thunderbolt pokonał Waffenträgera. Połączcie siły, by zniszczyć Strażników wspierających Waffenträgera. Ostatni pojazd z każdej grupy Strażników (a te mogą być ulokowane w różnych miejscach na mapie) zrzuci paczkę energii, która wygląda jak piorun kulisty. Pamiętajcie, że każda grupa Strażników ma inny poziom mocy.

Wjechanie w paczkę energii podładuje całą Brygadę Chartów, zwiększając siłę ataku wszystkich czołgów, przywracając cząstkę ich PW i dając im odrobinę więcej czasu na pokonanie Waffenträgera auf E 110. Jednak bądźcie czujni – ten dryblas może spróbować powstrzymać Was przed zebraniem paczek energii.

Liczba ładunków elektrycznych wchłoniętych przez czołgi Chartów wyświetla się jako Zwiększona moc. Gdy osiąga ona maksymalny poziom, aktywuje się efekt Kontakt i Waffenträger auf E 110 staje się całkowicie widoczny przez resztę bitwy, bez względu na odległość lub ukrywanie się za przeszkodami.

Pamiętajcie także, że jako Charty, będziecie grali na czas. Ważne jest, by przeżyć wystarczająco długo, aby działa Waszych czołgów osiągnęły pełną moc, ale jeśli czas bitwy upłynie, a Waffenträger nadal będzie zdolny do działania, oznacza to wygraną von Kriegera. Musicie szybko pokonać grupy Strażników, aby zdobyć więcej mocy i być w stanie zmierzyć się z samym Waffenträgerem auf E 110.

Misje Chartów

Władca kluczy #2 Opis:
 • Wygrać trzy bitwy w wydarzeniu „Ostatni Waffenträger”, walcząc w Brygadzie Chartów. Być wśród pierwszych 5 graczy w swojej drużynie pod względem zadanych uszkodzeń.

Warunki:

 • Tylko w T-55 Thunderbolt
 • Raz dziennie

Nagrody:

 • 1 klucz
 • 1 szafka Chartów
Władca sfory: Najlepsza 5

Opis:

 • Pokonać Waffenträger auf E 110, walcząc w Brygadzie Chartów. Być wśród pierwszych 5 graczy w swojej drużynie pod względem zadanych uszkodzeń.

Warunki:

 • Tylko w T-55 Thunderbolt
 • Można powtarzać

Nagrody:

 • 1 szafka Chartów
Władca sfory: Najlepsza 1 Opis:
 • Pokonać Waffenträger auf E 110, walcząc w Brygadzie Chartów. Zadać najwięcej uszkodzeń spośród wszystkich graczy w swojej drużynie.

Warunki:

 • Tylko w T-55 Thunderbolt
 • Można powtarzać

Nagrody:

 • 1 szafka Chartów
Siła sfory: Uszkodzenia Opis:
 • Zadać przynajmniej 5000 PW uszkodzeń pojazdowi Waffenträger auf E 110 we wszystkich bitwach, w których byłeś wśród pierwszych 5 graczy w swojej drużynie pod względem zadanych uszkodzeń.

Warunki:

 • Tylko w T-55 Thunderbolt
 • Raz dziennie

Nagrody:

 • 1 szafka Chartów
 • 1 element kolekcji Chartów

Szafki Chartów

Wypełnianie misji Chartów da Wam klucze, które pozwolą Wam zyskać dostęp do gry jako Waffenträger auf E 110 oraz do szafek Chartów. Te mogą zawierać elementy kolekcji – związane z wydarzeniem personalizacje pojazdów, które pozostaną na Waszych kontach nawet po jego zakończeniu. Mogą to być style, kamuflaże, emblematy, naklejki, napisy lub wygląd załogi T-55 Thunderbolt. Szafki Chartów zawierają też przedmioty w grze, po jednym z kilku typów. Jeśli wolelibyście nagrodę innego rodzaju, możecie ponownie otworzyć szafkę, używając kredytów (możliwe do trzech razy).

Ponieważ wszystkie przedmioty z kolekcji są unikatowe (każdy może zostać wylosowany tylko raz), opcja ponownego otwarcia zostanie zablokowana w momencie, gdy otrzymacie element kolekcji z szafki Chartów.

*Szafki Chartów będzie można zdobyć do 11 października o 23:59 CEST (UTC+2), a zostaną one automatycznie otwarte w dniu 12 października o 00:30 CEST (UTC+2). Co więcej, interfejs wydarzenia zostanie usunięty 12 października o 07:00 CEST (UTC+2), co da Wam czas na sprawdzenie, co otrzymaliście.

Waffenträger auf E 110

Grafika poglądowa, interaktywna wersja na oficjalnej stronie WoT.

E100

Aby poprowadzić potężnego Waffenträgera auf E 110, potrzebujecie specjalnego klucza. Otrzymacie je w nagrodę za wypełnianie misji Chartów i za osiąganie określonych kamieni milowych w systemie postępów w wydarzeniu. Klucze są też dostępne, podczas wydarzenia, jako zawartość zestawów w Sklepie Premium.

Waffenträger auf E 110 sprawi, że poczujecie przypływ obezwładniającej mocy, co bez wątpienia wynagrodzi Wasz wysiłek poświęcony zdobywaniu kluczy. Max von Krieger zmienił ten niesamowity pojazd w miotającego błyskawicami olbrzyma. Nawet podstawowy atak Gungnir może zmieść ponad połowę PW z puli T-55 Thunderbolta. Jednocześnie, E 110 potrafi oddać błyskawiczną serię strzałów, podobnie jak pojazdy z automatem ładującym. Strzała EMP to specjalna umiejętność, która może zwalniać i ogłuszać cele, podczas gdy Wybuch EMP to broń siejąca zniszczenie w swoim zasięgu rażenia. Potężna fala wychodzi od Waffenträgera we wszystkich kierunkach, przenikając przeszkody i ogłuszając przeciwników znajdujących się w jej zasięgu oraz uszkadzając tych, którzy znajdują się najbliżej. Im więcej przeciwników traficie, tym krótszy czas odnowienia.

Waffenträger auf E 110 jest też odporny na pożary i uszkodzenia modułów i gąsienic. Von Krieger rozstawił też na mapie kilka grup sterowanych przez AI Strażników, którzy pomogą mu wykryć Charty i zadawać im uszkodzenia, (które będą zwiększą się pod koniec bitwy).

Jak grać

Najważniejsze to nie dać się upoić mocą Waffenträgera. Nie jest on niepokonany, więc musicie zachować ostrożność. Możecie wygrać albo eliminując Charty albo utrzymując się przy życiu aż do końca bitwy. W drugim przypadku, wygracie nawet, jeśli jakieś Charty przetrwały. Eliminujcie przeciwników z wrogiej brygady, chrońcie Strażników i nie dajcie nieprzyjaciołom satysfakcji z wygranej. I pamiętajcie, że to nie wstyd czasem zniknąć przeciwnikom z pola widzenia, jeśli to konieczne!

Misje Inżynierów

Siła elektryczności: Zwycięstwo Opis:
 • Pokonać Brygadę Chartów, walcząc w Waffenträger auf E 110.
Warunki:
 • Tylko w Waffenträger auf E 110
 • Raz na dzień
Nagrody:
 • 1 szafka Inżynierów
Siła elektryczności: Zniszczenie Opis:
 • Zniszczyć 5 Chartów, walcząc w Waffenträger auf E 110, łącznie na przestrzeni wszystkich stoczonych bitew.
Warunki:
 • Tylko w Waffenträger auf E 110
 • Można powtórzyć 7 razy na wydarzenie
Nagrody:
 • 1 szafka Inżynierów

Szafki Inżynierów

Za wypełnianie misji Inżynierów otrzymacie szafki Inżynierów, zawierające elementy przypisanej im kolekcji: style, kamuflaże, emblematy, naklejki, napisy i wygląd załogi: von Krieger. Szafki Inżynierów zawierają też przedmioty w grze, po jednym z kilku typów. Jeśli wolelibyście nagrodę innego rodzaju, możecie ponownie otworzyć szafkę, używając kredytów (możliwe do trzech razy).

Ponieważ wszystkie przedmioty z kolekcji Inżynierów są unikatowe (podobnie, jak w przypadku kolekcji Chartów), opcja ponownego otwarcia zostanie zablokowana w momencie, gdy otrzymacie element kolekcji z szafki Inżynierów.

*Szafki Inżynierów będzie można zdobyć do 11 października o 23:59 CEST (UTC+2), a zostaną one automatycznie otwarte w dniu 12 października o 00:30 CEST (UTC+2). Co więcej, interfejs wydarzenia zostanie usunięty 12 października o 07:00 CEST (UTC+2), co da Wam czas na sprawdzenie, co otrzymaliście.

Kolekcje

Każdy element z kolekcji Chartów i Inżynierów daje +1 do postępów wydarzenia. Każdy przedmiot z obu kolekcji jest unikatowy (zatem nie wymaga ponownego otwierania szafek). Osiąganie określonych kamieni milowych w głównym systemie postępów da Wam nagrody (łącznie z kluczami) i ostateczną wygraną wynoszącą 3000 obligacji.

Klucze możecie otrzymać za wypełnianie misji Chartów, specjalnych misji po rozpoczęciu wydarzenia oraz ze specjalnych zestawów dostępnych w Sklepie Premium. Po zakończeniu wydarzenia nie będzie rekompensaty za niewykorzystane klucze.

Mapy

Dokładna lokalizacja kryjówki von Kriegera jest nieznana. Charty przeszukują RedshireStudzianki i Zatokę rybacką, aby dorwać go i ostatniego Waffenträgera. Wersje tych map w wydarzeniu zostały nieznacznie zmodyfikowane, z dodanymi pofałdowaniami terenu i budynkami, które stworzą więcej okazji do krycia się za osłoną.

Redshire Studzianki Zatoka rybacka

Medale

Osiągnijcie przynajmniej jedno zwycięstwo nad Waffenträgerem auf E 110 lub Brygadą Chartów, a zostaniecie uhonorowani odpowiednim medalem. Istnieje jeszcze trzeci, ale wymaga odrobiny dodatkowego szczęścia, ponieważ, aby go dostać, musicie pokonać specjalna wersję „cudownej broni” –Waffenträgera auf E 220.

Spadek napięcia Władca Piorunów Zwarcie

Waffenträger auf E 220

Chociaż możecie przejąć kontrolę nad Waffenträger auf E 110 przy użyciu specjalnego klucza, istnieje jeszcze jego wersja, którą mogą odblokować tylko niektórzy pracownicy Wargaming i twórcy zawartości! Waffenträger auf E 220 posiada takie same statystyki jak E 110, ale nie w kwestii łupów.

Waffenträger auf E 220

Jest to wersja specjalna z unikalnym wzorem kamuflażu, który z łatwością rozpoznacie, jeśli natkniecie się na niego podczas specjalnych okienek czasowych. Jeśli Wy i Wasza drużyna zdołacie zatryumfować nad E 220, wszyscy w Waszej drużynie otrzymają specjalną szafkę! Zawierają one nawet większe nagrody, wśród których znaleźć się mogą pojazdy premium oraz szansa na zdobycie nowego amerykańskiego czołgu ciężkiego, T77!

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w specjalnym artykule o wielkim polowaniu na E 220, zawierającym listę biorących w nim udział twórców zawartości, okna czasowe polowań, informacje o Twitch Drops itp.

ZŁAPCIE E 220 

Zestawy specjalne

Wraz ze specjalnymi szafkami, zestawy specjalne zawierają klucze, które są wymagane, aby grać jako Waffenträger auf E 110.

Obraz 2020-09-25 144831

T77

T77 jest ostateczną nagrodą, która można znaleźć w specjalnych szafkach. Ten amerykański czołg ciężki premium VIII poziomu ma dobry zasięg widzenia, a jego 120 mm działo posiada przyzwoity kąt opuszczenia lufy oraz automat ładujący na 3 pociski, zadający wyjątkowo wysokie, jak na ten poziom, uszkodzenia alfa. Skorzystaj z okazji, aby zaparkować tego Jankesa w swoim garażu! Chp So Zy Mo

Ścieżka dźwiękowa

Przygotujcie się na dwa tygodnie polowania na potwora i rozgramiania sfory chartów. Waffenträger stał się potężniejszy niż kiedykolwiek, więc spróbujcie go schwytać!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...