PanzerNews - Piaskownica 2021: przygotujcie się na nowe testy!

Piaskownica 2021: przygotujcie się na nowe testy!

Począwszy od drugiego tygodnia lutego, ruszymy z serią istotnych testów aktualnych mechanik gry na serwerze Piaskownicy.

Pracując nad przyszłą formą gry, pokażemy Wam wstępne koncepcje, by otrzymać Wasze opinie, przeprowadzić dyskusję i zdecydować o przyszłości proponowanych rozwiązań. Dlatego też zapraszamy Was do wzięcia udziału w nadchodzących testach i podzielenia się opinią na temat naszych pomysłów na ulepszenie doznań z rozgrywki.

Niektóre ze zmian, które zobaczycie w testach (korekta pocisków OB czy mechanik artylerii), już zostały przedstawione społeczności gry. Wasze sugestie umożliwiły nam rozwinięcie zmian, które teraz poddamy ocenie.

Istotą Piaskownicy jest umożliwienie deweloperom i graczom wspólnego kształtowania ewolucji gry. To metoda współpracy, która nie raz dowiodła swojej skuteczności. Testy, które teraz przeprowadzamy, są kluczowe, a Wasza pomoc cenna, więc dołączcie do nas i podzielcie się swoją opinią. Witamy w Piaskownicy 2021, Dowódcy!

Harmonogram testów

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zmian, które będziecie mogli przetestować podczas testów w Piaskownicy. Poniższa lista jest zamknięta - bardziej szczegółowe informacje będą dostępne w artykułach publikowanych przed uruchomieniem każdego testu:

 • Zmniejszone uszkodzenia od pocisków OB uderzających w przód dobrze opancerzonych pojazdów.
 • Skrócony czas ogłuszenia artylerii.
 • Więcej dostrzegalnych śladów pocisków artyleryjskich.
 • „Lampa artyleryjska”— nowa funkcja informująca gracza o wystrzeleniu pocisku z działa samobieżnego przeciwnika.
 • Przerobiona Załoga 2.0— nowe i przerobione umiejętności i atuty, premierowy system załóg i ich postępów oraz nowa funkcja instrukcyjna. Dowiecie się również w jaki sposób Wasze obecne załogi zastaną zaadoptowane do nowego systemu.

By zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego testu w Piaskownicy i nowych funkcjach, które zostaną poddane ocenie, przeczytajcie specjalny artykuł, który zostanie opublikowany na krótko przed poszczególnym testem. Pierwszy test ruszy 8 lutego, a w nim będziecie mieli okazję sprawdzić zmiany mechaniki pocisków OB w praktyce. Śledźcie wiadomości i zostańcie z nami — sprawy przyjmą interesujący obrót!

Nagrody za uczestnictwo w testach

Testy w Piaskownicy są niezwykle istotne, dlatego też chcielibyśmy podziękować wszystkim aktywnym uczestnikom za ich udział oraz zaangażowanie. Podczas testów będziecie mieli dostęp do specjalnych misji na serwerze Piaskownicy, których ukończenie przyniesie Wam żetony. Będziecie mogli wymieniać żetony za misje wypełnione podczas każdego testu, na przydatne nagrody na serwerze zwykłym przed rozpoczęciem następnych testów w Piaskownicy. Więcej szczegółów podamy później.

W głównym kliencie gry, będziecie w stanie wymienić je na wybrane przez Was przedmioty.

 • Nowy styl 2D*
 • Cztery niepowtarzalne naklejki**
 • Dni konta premium WoT
 • Rezerwy osobiste na kredyty, PD bojowego, wolne PD oraz PD załogi
 • Kredyty

* Możecie również otrzymać styl 2D za darmo. By to zrobić, musicie aktywnie uczestniczyć w co najmniej dwóch odsłonach Piaskownicy. Styl 2D nie zostanie udostępniony w Sklepie w czasie testów po pierwszej iteracji, ale postępy gracza w pierwszym teście zostaną uwzględnione przy jego przyznawaniu. Bardziej szczegółowy termin przyznania stylu 2D na konto graczy będzie podany później.

** Po każdym uruchomieniu Piaskownicy nowa naklejka będzie udostępniona do wymiany za żetony w Sklepie. Wszystkie 4 naklejki staną się dostępne po ukończeniu czwartej i ostatniej iteracji testu. Po uruchomieniu Piaskownicy, możliwa będzie wymiana Waszych żetonów na jedną unikalną naklejkę (za testowanie przeprojektowanych pocisków OB). Będziecie mogli ją nabyć dowolną ilość razy.

UWAGA Wszyscy uczestnicy, którzy rozegrają przynajmniej 5 bitew będą mogli podzielić się swoją opinią w specjalnym kwestionariuszu. Zebrane z niego odpowiedzi będą stanowiły główne źródło informacji, które ułatwią Wam zrozumieć, jak dobre są proponowane zmiany. Jest to najskuteczniejszy sposób wyrażania opinii i wpływania na przyszłe zmiany w World of Tanks. Jeżeli wyniki testów okażą się niesatysfakcjonujące, zmiany nie zostaną wprowadzone do gry!

Jak wziąć udział w testach Piaskownicy

Test jest otwarty dla wszystkich graczy.
 1. Pobierzcie program uruchamiający Piaskownicy.
 2. Zainstalujcie klienta Piaskownicy, uruchomiając pobrany plik. Jeżeli uruchomiliście Game Center po raz pierwszy, będziecie musieli autoryzować i restartować pobrany plik instalacyjny.
 3. Poczekajcie, aż klient Piaskownicy zostanie pobrany i zainstalowany.
 4. Udajcie się do zakładki World of Tanks, wybierzcie „Piaskownica” World of Tanks, a następnie kliknijcie „Graj”.

Pierwszy serwer Piaskownicy ze zrewidowaną mechaniką pocisków OB zostanie udostępniony w poniedziałek, 8 lutego.


Potrzebujemy Waszej pomocy, by gra w World of Tanks dostarczała jeszcze więcej przyjemności! To Wasza okazja, by wpłynąć na kierunek rozwoju i przyszły kształt Waszej ulubionej gry. Weźcie udział w nadchodzących testach, przetestujcie zaktualizowaną mechanikę i podzielcie się swoją opinią - postaramy się odnieść do wszystkich uwag! Będziecie mieli również sposobność wypełnienia związanych z testem ankiet, by wypowiedzieć się o naszych propozycjach.

Do zobaczenia na serwerze Piaskownicy, Dowódcy!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...