PanzerNews - Piaskownica 2021: Załoga 2.0 - FAQ

Piaskownica 2021: Załoga 2.0 - FAQ

Zbiór najczęściej zadawanych pytań dotyczących nowego systemu załogi i odpowiedzi na nie, które zostały zebrane na forum WoT.

Nic nie rozumiem, musimy spędzić dużo czasu na zamianie załóg jak również i inne rzeczy zajmą nam dużo czasu. Czy możemy spodziewać się jakiegoś uproszczenia dla tych, którzy posiadają dużo załóg oraz czołgów?

System podpowiedzi pomoże Ci wybierać najlepsze umiejętności. Wtedy, gdy będziesz już obeznany z systemem, nie zajmie Ci to dużo czasu aby przetrenować załogi. Zamiany Załóg zostaną przeprowadzone manualnie dla każdego pojazdu oddzielnie tak, aby gracze byli decydującym czynnikiem w tym procesie. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście może to nie wyglądać na najprostszy proces, aczkolwiek nie chcielibyśmy "zabierać" Wam możliwości podejmowania decyzji w kwestii Waszych załóg oraz pojazdów. Podczas manualnej przemiany załóg, suma PD wszystkich załogantów dzielona jest przez ich liczbę. Jako rezultat otrzymujecie nową załogę, jak również w zależność od otrzymanej ilości PD, stosunkową liczbę poziomów. System ten sprawia, że doświadczone załogi utrzymają swój poziom w nowym systemie.


W aktualnym systemie wystarczająco trudno było zdobyć 6 czy 7 perków, nie mówiąc już o 13. W nowym, 5 perków będzie równało się 75 punktom w nowych załogach. Czy wytrenowanie 5 perków zajmie tak długo jak zdobycie 75 punktów?

Tak, aczkolwiek nie do końca. Wprowadziliśmy nowe elementy, które działają jak bonus do ogólnego poziomu PD załogi, takie jak instruktorzy oraz działanie wolnego PD, które teraz wpływa na całą załogę, a nie jednego załoganta tak jak wcześniej.


Co stanie się po zdobyciu 75 punktów?

Po zainwestowaniu 75 punktów w Waszą załogę, nie będziecie mogli inwestować już w daną załogę więcej punktów, dodatkowo odblokuje ona "elitarną procedurę" (profesjonalna kwalifikacja). Z każdym nowym poziomem profesjonalnej kwalifikacji, Wasza załoga dostanie bonus do prowadzenia pojazdu, co dodatkowo ulepszy Jego parametry.


Personalna książka treningowa z 850k PD została zmieniona na tą z 250k PD, dlaczego? 

Stało się tak, ponieważ średnia liczba załogantów w dzisiejszym systemie, to czterech członków.


Zarówno w starych jak i w nowych umiejętnościach. Wkładamy dużo pracy aby móc stwierdzić które z nich są dobre, a które nie. Teraz każda z zaprezentowanych umiejętności pomaga przy pewnych sytuacjach oraz pewnym pojazdom. 

Staraliśmy się wybrać użyteczne umiejętności dla różnych klas pojazdów, tak aby każdy pojazd mógł dostać coś co pomoże mu w walce. Jak również zawsze istnieje możliwość ulepszenia efektywności danych umiejętności przy użyciu Instruktorów. Na koniec testów na serwerze Piaskownicy przyjrzymy się blisko rezultatom oraz najbardziej popularnym umiejętnościom. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, dostosujemy ich charakterystykę.


Czy to dobrze, że mamy taką dużą liczbę dostępnych perków? WoT to nie jest gra RPG, tylko gra zręcznościowa. 

Nabraliśmy już trochę doświadczenia w tym temacie przy zmianach z Wyposażeniem, które oczywiście nie były, aż tak skomplikowane jak nowy system Załóg. Widzimy na jakie sposoby gracze używają i kombinują tak, żeby otrzymać różne zestawienia na czołgach.

Na przykład, Bat.-Chat - czołg, którym można grać na wiele sposobów. Można nim zagrać mniej więcej na 3 sposoby: Ostrzeliwanie przeciwnika z krzaków, wspieranie natarcia, bądź agresywne spotowanie pozycji przeciwnika. Każdy z tych styli gry potrzebuje specyficznego zestawienia umiejętności i właśnie nowy system Załóg jest w stanie je dostarczyć, tak aby każdy mógł grać tak jak chce.


Gdy tworzę Instruktora, dostaje On losowe umiejętności, których samemu nie mogę zmienić.

Aktualnie monitorujemy sytuacje jak również reakcje na ten temat ze strony graczy. W naszym założeniu, wprowadzenie Instruktorów z losowymi umiejętnościami miało zwiększyć różnorodność zestawień umiejętności, tak aby gracze, na bazie tych losowych umiejętności, tworzyli całe zestawienia. Aczkolwiek widzimy Wasze reakcje na to rozwiązanie i na pewno będziemy chcieli zmienić je tak, aby Instruktorzy byli cennym oraz użytecznym zasobem dla każdego gracza. Zdajemy sobie sprawę, że Wasze opinie na ten temat są jakie są.


Co stanie się z żeńskimi członkami naszych załóg, które były nagrodami za misje osobiste? 

Zostaną One dodane jako Instruktorzy 3 klasy, a ich PD zostanie przerzucone na nową załogę. "Uniwersalne Książeczki Załogi" zostaną dodane za każdego nie zrekrutowanego członka załogi z koszar.


Dlaczego jest tak drogo?

Ceny w nowym systemie są delikatnie niższe niż w starym systemie. Przy każdej operacji, na przykład przy resetowaniu umiejętności, należy użyć kredytów a nie złota.


Co stanie się z unikatowymi członkami załóg (Mikołajem, Śnieżynkami etc.)? 

W założeniu, wszyscy specjalni załoganci (Operacje Świąteczne, Chuck Norris, Bohaterzy Przepustki Bojowej etc.) zostaną Instruktorami.


Jak kalkulowana jest liczba PD załogi podczas transferu do nowego systemu? 

Suma PD wszystkich załogantów na danym czołgu dzielona jest przez ich liczbę. Jako rezultat otrzymujemy nową załogę z uśrednioną ilością PD zebranego przez starą załogę.


Jak działa transferowanie załogantów z zerowymi perkami?

Zerowy perk nie posiada PD, co za tym idzie nie dodaje sam w sobie PD do sumy PD całej załogi podczas przemiany. W tym procesie liczy się jedynie PD zdobyte w bitwach. W nowym systemie, zamiast zerowego perka, dostajecie Instruktora. Pamiętajcie, że działa to tak aktualnie na serwerze piaskownicy i może być zmienione w przyszłości bazując na rezultatach testów oraz opiniach graczy.

Przykłady:

  1. Posiadacie Dowódcę Chuck'a z zerowym perkiem oraz, na przykład z dwoma dodatkowymi perkami. Reszta załogi jest "zwyczajna". Otóż to dzieje się podczas wymiany: W tej sytuacji, Chuck zostanie Instruktorem, a PD z Jego dwóch wyuczonych perków zostanie wzięte pod uwagę przy konwersji na Punkty Doświadczenia w nowym systemie. Następny załogant w czołgu (oprócz Chuck'a) zostanie Jego dowódcą. Dzieje się tak jedynie jeżeli ów następny załogant nie jest specjalnym członkiem załogi.
  2. W Waszym czołgu każdy członek załogi jest unikalny oraz posiada zerowy perk (na przykład wszystkie śnieżynki z 2 wyuczonymi perkami oprócz zerowego).

Otóż to dzieje się podczas wymiany:

- Wszystkie śnieżynki zostają Instruktorami a ich zsumowana ilość PD z tych dwóch perków zostanie wzięta pod uwagę podczas wymiany na nową załogę dla danego czołgu. W tej sytuacji, system wygeneruje dla Was nowego dowódcę z losowym imieniem oraz płcią.

Instruktorzy dzieleni są na trzy grupy w zależności od pewnych specyfikacji:

  • Jeżeli specjalny załogant miał jeden zerowy perk, zostanie Instruktorem trzeciej klasy.
  • Jeżeli specjalny załogant miał dwa zerowe perki, zostanie Instruktorem drugiej klasy.
  • Instruktorzy trzeciej klasy zostaną przedstawieni później

Ze względu na aktualne opinie płynące w naszą stronę na temat zasad wymiany załogantów z zerowymi perkami, rozważamy inne rozwiązania tego problemu.

Jak również, rozważamy inne opcja dla alokacji losowych umiejętności dla Instruktorów.


Jaki rzeczywisty wpływ na bitwę będą miały nowe załogi?

Według naszych obliczeń, nowy system załóg będzie wpływał o 1.5 raza bardziej na bitwy niż aktualny system. Bierze się to głównie ze względu na wprowadzenie talentów oraz sytuacyjnych umiejętności.

Czy znana jest data wypuszczenia Załogi 2.0?

Aktualnie takowa data nie istnieje. Naszym priorytetem jest aby zebrać jak najwięcej opinii zwrotnych ze strony graczy, którzy brali udział w testach na serwerze Piaskownicy. Grajcie, dzielcie się swoimi opiniami, wypełniajcie kwestionariusz - bazując na Waszych opiniach oraz czynach, uda nam się zdeterminować dalsze kroki odnośnie Załóg w World of Tanks.

Nic nie jest finalne i wiele rzeczy zostanie jeszcze zmienione.

Co stanie się z załogantami z Mirny-13

Wszyscy załoganci, na przykład tacy jak Ci z Mirny-13 (Załogi, które miały x-ilość PD, aczkolwiek bez żadnego zerowego perka): jeżeli zamieniliście ich PD na perki i umieściliście na czołgach, zostaną na tych czołgach (z wyjątkiem sytuacji, w których są na czołach premium, bez wytrenowania się w obsłudze danego czołgu). Zostaną wtedy wysłani do koszar.

Przykład:

Post-522622929-0-65994700-1614260422 Druga Opcja:

Wszyscy załoganci z koszar, którzy nie posiadają wystarczającej ilości PD aby mieć chociaż jeden perk w starym systemie, zostaną automatycznie wymienieni na książeczki treningowe danej nacji.


Jeżeli posiadam załogę wytrenowaną na 3 czołgi, jeden z tych czołgów zostanie zniszczony w bitwie, to czy mogę wystartować bitwę którymś z dwóch pozostałych bitew, bez czekania do końca poprzedniej bitwy?

Nie.


Posiadam załogę przetrenowaną na czołgu, którego jeszcze nie mam w garażu. Czy będę musiał zakupić ten czołg przed przemianą załogi? 

Nie będzie takiej potrzeby.

W takiej sytuacji będzie trzeba zrobić następująco:

  • Kliknij na koszary i wybierz "rekrutacja".
  • Wybierz czołg, który sprzedałeś z listy, a na który przetrenowana jest Twoja załoga.
  • Wymień załogę.
  • Wybierz czołg.
ź: Forum WoT, tłumaczenie z angielskiego: Parim
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...