PanzerNews - polityka fair play: zaktualizowana lista zakazanych modów

polityka fair play: zaktualizowana lista zakazanych modów

Cały czas przyglądamy się Waszym opiniom, aby być na bieżąco z jednym z najpopularniejszych tematów na forum – modami. Gra Fair Play jest dla nas bardzo uważna, dlatego przeciwdziałamy używaniu tak zwanych „oszukańczych modów”. Te nieautoryzowane modyfikacje dają swoim użytkownikom nieuczciwą przewagę i psują Wam zabawę w bitwach.

Przez ostatnie trzy lata uważnie obserwowaliśmy użycie nieuczciwych modyfikacji w World of Tanks i karaliśmy oszustów w dużych falach blokad. Staramy się, aby gra Fair Play zawsze była naszym najwyższym priorytetem, a dziś jesteśmy gotowi zastosować nowe środki pozwalające utrzymać dynamikę gry tak sprawiedliwą, jak to tylko możliwe.

Aktualizacja listy zabronionego oprogramowania

Dzięki Waszym opiniom i ciągłej obserwacji, zidentyfikowaliśmy kilka nowych modyfikacji dających używającym ich graczom pewną przewagę nad innymi. Są one w oczywisty sposób nieuczciwe, więc zdecydowaliśmy się dodać następujące typy modów do listy zakazanego oprogramowania:

1. Pokazujące kierunek skierowania dział na minimapie
2. Pokazujące strzałki do najbliższych przeciwników
3. Zaznaczające przeciwników poza zasięgiem rysowania (przy użyciu czerwonych kolumn, sfer itp.)
Jak dotąd te modyfikacje nie są zakazane – nowe zasady Polityki Fair Play wejdą w życie 1 czerwca. Ale korzystamy z tej okazji, aby powiadomić Was wcześniej, więc jeśli obecnie używacie tych modów, prosimy o ich usunięcie.

Ważne: W najbliższym czasie zainicjujemy kolejną falę blokad w oparciu o aktualną (niezaktualizowaną) wersję naszej Polityki Fair Play. Ale nadchodząca fala blokad weźmie pod uwagę zaktualizowaną listę oszustw, a my z pewnością ukarzemy tych, którzy nadal używają wymienione powyżej nieuczciwe mody mimo naszych ostrzeżeń.

Które modyfikacje podlegają karze? Objaśnienia

Zdecydowaliśmy się również wyjaśnić pewne kryteria, zgodnie z którymi uznajemy mod za oszukańczy, szkodliwy lub niepożądany. W tym celu zmieniliśmy niektóre sformułowania w naszej Polityce Fair Play, aby była ona dokładniejsza i bardziej precyzyjna. Jest nam to wszystkim potrzebne, aby zapewnić, że oszuści nie będą mieli szans zepsuć Wam nastroju i spowodować, że gra będzie mniej przyjemna dla odpowiedzialnych dowódców.

A więc oto zaktualizowana lista zakazanych modyfikacji. Gracze, którzy zostaną przyłapani na ich używaniu, zostaną ukarani (zmienione sformułowania są pogrubione):

  • Wykrywające pozycje przeciwników w sposób niezawarty w standardowym kliencie. Zaznaczające zniszczone obiekty na polu gry, zmieniające sposób wyświetlania smug pocisków lub obliczające i wyświetlające pozycje artylerii przeciwnika na podstawie smug, jak również utrzymujące wyświetlanie wykrytych pojazdów nawet, kiedy gracz w nie nie celuje i nie ma ich w polu widzenia.
  • Ułatwiające blokowanie pocisków przeciwnika poprzez wskazanie dokładnego punktu, w który celuje (na przykład promieniem lasera).
  • Powiadamiające, kiedy wykryte pojazdy przeładowują, wliczając wyświetlanie licznika czasu przeładowania.
  • Zapewniające automatyczne celowanie – inaczej „boty celujące”, które zapewniają więcej funkcjonalności niż „autonamierzanie” w standardowym kliencie, wliczając te, które celują w słabe punkty przeciwnika lub w słabo opancerzone pojazdy / ogólnie w pojazdy przeciwnika, a także poprawiające widzenie celu znajdującego się za przeszkodą lub obliczające prowadzenie celu za gracza.
  • Włączające automatyczne użycie materiałów eksploatacyjnych innych niż premium tuż przed powrotem do garażu na końcu bitwy.
  • Pomagające w znajdowaniu przeciwników poprzez umożliwienie dostosowania przezroczystości obiektów na mapie
  • Umieszczające jakiekolwiek tagi czy znaczniki na polu gry w miejscach, gdzie jakiś przeciwnik został wykryty przez kogoś z drużyny gracza
  • Jakakolwiek bezpośrednia zmiana własności fizycznych, charakterystyk efektywności lub efektów jakiegokolwiek pojazdu lub obiektu w grze lub inne naruszanie zasad gry

Potraktujmy grę serio i grajmy fair! Pamiętajcie jedno: ktokolwiek zostanie pierwszy raz przyłapany na używaniu zakazanych modów, jego konto zostanie zablokowane w ramach ostrzeżenia na 7 dni. Konta graczy, którzy użyją ich po raz drugi, zostaną zablokowane na stałe.

Politykafp

UWAGA: Centrum modów jest wciąż jedynym miejscem do ściągania różnych modów bez martwienia się o naruszenie polityki Fair Play, bo jest oficjalnie zaakceptowane przez Wargaming. Zatem, jeśli macie wątpliwości, czy jakaś modyfikacja zapewnia niesprawiedliwą przewagę, po prostu odwiedźcie centrum modów, aby odkryć wszystkie zweryfikowane i najnowsze mody dla World of Tanks.

Liczymy na Wasze wsparcie w tej walce przeciwko oszustom, więc nie wahajcie się zostawić nam swoich opinii i sugestii. Bądźcie odpowiedzialni i grajcie fair!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...