PanzerNews - Poprawione Ulepszenie polowe: jak to działa

Poprawione Ulepszenie polowe: jak to działa

Po zakończeniu testu Ulepszenia polowego na serwerze Piaskownicy dokładnie przeanalizowaliśmy Wasze opinie i wszystkie uzyskane przez nas dane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim oddanym i wspierającym nas graczom, którzy dołączyli do testu—Wasza pomoc jest nieoceniona! Analizując wyniki testu wnieśliśmy poprawki do pewnych aspektów Ulepszenia polowego, które były przedmiotem szerokiej dyskusji podczas testów w Piaskownicy.

Ulepszenie polowe: Sposób na podrasowanie Waszych ulubionych czołgów

Pokrótce przyjrzyjmy się podstawowym mechanikom Ulepszenia polowego i sposobom w jakim Wasze ulubione pojazdy mogą na nim skorzystać.

Ulepszenie polowe jest dostępne dla wszystkich pojazdów poziomów VI–X (łącznie z pojazdami kolekcjonerskimi, specjalnymi i premium, ale nie dla pojazdów wypożyczonych oraz tych pochodzących ze specjalnych trybów gry takich jak Stalowy łowca, czy Mirny-13). Pokrótce, Ulepszenie polowe jest zestawem narzędzi do do dostosowania konkretnych parametrów technicznych Waszych czołgów, które staną się dostępne po nabyciu przez nie statusu elitarnego.

Ulepszenie polowe składa się z trzech typów modyfikacji, które gracze mogą zastosować do skonfigurowania technicznych charakterystyk pojazdu:

  • Standardowe Są odblokowane przy użyciu bojowych lub wolnych PD, kiedy wzrasta poziom Ulepszeń polowych. Modyfikacje standardowe zapewniają nieznaczne ulepszenie jednej z charakterystyk pojazdu, zależnie od jego roli.
  • Dwojakie Nabywane są za kredyty i umożliwiają redystrybucję charakterystyk pojazdu, aby usprawnić wybrany jego parametr, ale kosztem drugiego.
  • Specjalne Pierwsze dwie modyfikacje są dostępne dla pojazdów z poziomów VI-VII, a trzecia dla poziomów VIII-X. Pierwsza Specjalna modyfikacja uaktywnia Wyposażenie podstawowe, alternatywny zestaw pocisków i materiałów eksploatacyjnych. Druga Specjalna modyfikacja zapewnia Wyposażenie pomocnicze, alternatywny zestaw wyposażenia i dyrektyw. Trzecia Specjalna modyfikacja umożliwia przypisanie kategorii do drugiego miejsca na wyposażenie.

Wszystkie razem tworzą Drzewo modyfikacji. Po zbadaniu i zakupieniu modyfikacji będziecie mogli usprawnić swój pojazd poprzez nieznaczne ulepszenie jego technicznych charakterystyk, aby dostosować je do Waszych potrzeb.

Modyfikacje wpływają na parametry pojazdu, a tym samym na ogólny balans gry. W związku z tym w przyszłości mogą pojawić się pewne zmiany w wartościach liczbowych modyfikacji, jeśli zauważymy, że są niezbędne do utrzymania optymalnej równowagi pojazdu.

Podejmując decyzje wokół Dwojakich modyfikacji zalecamy uważne śledzenie zmian określonych parametrów pojazdu w oknie Ulepszenia polowego, a nie zmiennych wartości skuteczności pokazanych w garażu.

Interaktywna grafika na oficjalnej stronie WoT

1

Jeśli misja osobista wymaga, aby Wasz pojazd posiadał określony element wyposażenia lub dyrektywę, należy je umieścić w głównej konfiguracji.

Wszystkie pojazdy z poziomów VI-X z dostępem do Ulepszenia polowego otrzymają specjalny parametr - rolę. W sumie istnieje 15 ról, wśród których znajdziecie: ciężki czołg szturmowy, ciężki czołg przełamujący, uniwersalny czołg średni, itd. Drzewo modyfikacji jest tworzone dla każdego pojazdu z uwzględnieniem jego specyficznej roli bojowej, więc dostosowania techniczne, którym pojazdy podlegają w wyniku modyfikacji, mogą się różnić, nawet jeśli pełnią tę samą rolę.

Ulepszenie polowe zostało zaprojektowane, aby pomóc Wam odkrywać nowe aspekty rozgrywki i spojrzeć świeżym okiem na mocne strony Waszych ulubionych pojazdów. Nie postrzegajcie tego narzędzia jako obowiązkowego dodatku do głównego drzewa technologicznego, ale wykorzystanie go sprawi, że granie niektórymi czołgami będzie jeszcze bardziej wyjątkowe i przyjemne.

Interaktywna grafika na oficjalnej stronie WoT

2

Przyjrzeliśmy się też Waszym obawom o koszty podnoszenia poziomów Ulepszenia polowego i kupna Dwojakich modyfikacji na różnych poziomach pojazdów. Teraz, w zależności od poziomu pojazdu, koszty będą zróżnicowane, z najniższymi dla czołgów VI poziomu.

POZIOM POJAZDU WYMAGANE PD KOSZT W KREDYTACH
VI 3500 10 000
VII 7000 25 000
VIII 11 500 50 000
IX 20 000 100 000
X 28 000 150 000

Ulepszenie okna porównania

Kolejną istotną zmianą w Ulepszeniu polowym jest poprawione okno porównania, które od teraz będzie wspierało następującą funkcjonalność: możecie dodać kilka pojazdów (lub wiele różnych konfiguracji tego samego pojazdu) w celu porównania i, wprowadzając zaawansowane ustawienia, zastosować różne modyfikacje, które obejmują wszystkie możliwe zmiany w jego charakterystyce. Ta opcja pomoże Wam zrozumieć, jak najlepiej dostroić Wasze ulubione czołgi i jakie modyfikacje będą najlepszą odpowiedzią na Wasze potrzeby i indywidualny styl gry.

Poprawki ekranu ładowania bitwy

Poprzednio graczom ze słabszymi komputerami gra dłużej się ładowała i nie mieli oni wystarczająco dużo czasu, by wybrać jeden lub dwa zestawy wyposażenia przed rozpoczęciem bitwy. Wiedzieliśmy o tym problemie i pracowaliśmy nad jego rozwiązaniem.

Teraz możecie przełączać konfiguracje bezpośrednio na ekranie ładowania, oceniając mapę, skład drużyn i równowagę sił. Aby wybrać jedną z dwóch konfiguracji pojazdu z różnym wyposażeniem i amunicją, użyjcie kombinacji klawiszy CTRL+1 / CTRL+2.

Ładując bitwę i wysyłając drużyny do bitwy, procesor działa najintensywniej, więc gracze z wolniejszymi komputerami mogą mieć pewne opóźnienia, przełączając konfiguracje pojazdu. Ale nawet jeśli nic się nie dzieje, gdy próbujecie przełączyć konfigurację, unikajcie powtórnego naciskania klawiszy zmiany i chwilkę poczekajcie – mimo pewnego opóźnienia, ostatecznie druga konfiguracja zostanie wybrana.

Zobacz, jak działa Ulepszenie polowe w aktualizacji 1.14!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...