PanzerNews - sklep premium: Bretagne Panther

sklep premium: Bretagne Panther

Niemiecka Pantera stała się jednym z najbardziej legendarnych czołgów drugiej wojny światowej. Jednak historia zdobycznych pojazdów tego typu nie jest tak dobrze znana.

W czasie wojny pojmano, naprawiono i udekorowano alianckimi oznaczeniami kilka Panter, po czym służyły one aż do końca wojny. Legendarny VIBretagne Panther doskonale ilustruje ten proces.

Wkrótce po udanym lądowaniu aliantów w Normandii w 1944 roku szwadron Besniera, unikatowa jednostka sił Wolnej Francji, przechwycił kilka pojazdów opancerzonych, a w tym dwie niemieckie Pantery. Nowi załoganci zachowali oryginalny kamuflaż, namalowali niebiesko-biało-czerwone emblematy oraz krzyż lotaryński na wieży i nazwali te dwa czołgi Auvergne i Bretagne, na cześć francuskich regionów. Z tej dwójki Bretagne Panther przetrwał ponad 70 lat, a w roku 2017 Musée des Blindés de Saumur we Francji rozpoczęło jego renowację w ramach projektu przywrócenia go do dawnej formy.

Jego dobra mobilność i pochylony przód chronią zdumiewająco precyzyjne działo 75 mm o wspanialej sile przebicia. Co więcej, duża szybkostrzelność i pula PW oraz możliwość skutecznego taranowania sprawiają, że gra tym wszechstronnym czołgiem średnim sprawia wiele frajdy. Już dziś uzupełnij swój garaż o ten prawdziwy historyczny klejnot!

Członkowie szwadronu Besniera pozują do zdjęcia ze zdobytym niemieckim pojazdem

Członkowie szwadronu Besniera pozują do zdjęcia ze zdobytym niemieckim pojazdem

Oferty: Bretagne Panther

Dostępne od 30 marca 07:00 CEST do 1 kwietnia 07:00 CEST (UTC+2)
Kolekcjonerska perełka za 54,44 PLN Najlepszy zakup za 120,29 PLN
  • VIBretagne Panther
  • Załoga wyszkolona w 100%
  • Miejsce w garażu
  • Konto premium WoT: 30 dni
  • Złoto: 2250
  • 15×Misja: 5X PD za zwycięstwo
  • 15×Rezerwa osobista: +200% PD załogi przez 2 godziny
ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...