PanzerNews - sklep premium: STA-2

sklep premium: STA-2

Po II Wojnie Światowej rozwój czołgów japońskich zatrzymał się na dziesięć lat, aż w 1955 roku pojawiło się zapotrzebowanie na nowy czołg podstawowy. Importowanie czołgów amerykańskich było coraz droższe, a pojazdy takie jak M46 Patton czy M47 Patton nie spełniały w pełni japońskich wymagań.

Opracowano kilka prototypów, które brały pod uwagę ukształtowanie terenu w Japonii, specyfikację sieci kolejowej i mniejszy wzrost japońskich załóg czołgów. Jeden z wariantów, czołg VIIISTA-2, miał skrócone zawieszenie i większą wysokość kadłuba.

STA-2 Prototype

STA-2 podczas testów polowych

Rozwój i testowanie zaowocowały czołgiem Type 61, pozostawiając czołg STA-2 w fazie prototypu do czasu, gdy odrodził się jako jeden z japońskich pojazdów premium w World of Tanks. Ten czołg średni VIII poziomu łączy dużą szybkostrzelność, wysoką prędkość pocisków PP oraz świetne kąty opuszczenia lufy z prędkością maksymalną wynoszącą 55 km/godz. i rozsądnym stosunkiem mocy do masy. Być może nie ma pancerza do powolnego tańca, ale jego mobilność i penetracja i tak pokażą przeciwnikom, jak się bawić na parkiecie. Dołączcie go teraz do swojej kolekcji i nie zapomnijcie zapoznać się z ofertami tygodnia.


Oferta STA-2

Dostępne od 25 sierpnia, 07:00 CEST (UTC+2) do 1 września, 07:00 CEST (UTC+2).

Poziom VIII tygodnia za 101,87 PLN
  • VIIISTA-2
  • Załoga wyszkolona w 100%
  • Miejsce w garażu
  • 14 dni konta premium WoT
  • 15xMisja: 5X PD za zwycięstwo
  • 5xRezerwa osobista: +300% PD załogi przez 2 godziny
ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...