PanzerNews - Stalowy Łowca: zaproście znajomych do rozgrywki

Stalowy Łowca: zaproście znajomych do rozgrywki

W sumie czekałem na podobny news co na serwerze NA, odnośnie nowej reguły przeciwko tworzeniu nieformalnych zespołów, no i doczekałem się informacji na serwerze EU i nie zawiodłem się: zaproście znajomych do rozgrywki battle royale

Czy Wasza miłość do World of Tanks zawsze była naznaczona żalem, że większość z Waszych przyjaciół nie ogarnie 11 nacji, mnóstwa drzew technologicznych i setek opancerzonych pojazdów? Znamy to uczucie: wejście do World of Tanks po 10 latach ewolucji może trochę przerażać. Na szczęście dzięki Stalowemu łowcy rzeczy staną się prostsze: wszyscy zaczynają z tego samego miejsca, zalecamy zatem podzielić się tym przewodnikiem ze znajomymi i zaprosić ich do walki od 26 sierpnia do 16 września.

Czym jest Stalowy łowca?

W uproszczeniu Stalowy łowca to nasza wersja popularnego i sławnego modnego gatunku battle royale, ale z użyciem czołgów, co sprawia, że z miejsca jest bardziej kozacka. Koncepcja, mimo wszystko, nie uległa zmianom: eksplorujcie mapę, plądrujcie i przetrwajcie kierując opancerzonymi pojazdami, strzelając i blokując uszkodzenia oraz korzystając z wielu innych potężnych umiejętności.

Jak się w to gra?

To dość nieskomplikowane. Zapomnijcie na chwilę o przepastnej flocie World of Tanks, jej pojazdach i mnóstwie modułów. Macie tylko trzy opcje, ale za to wszystkie naprawdę dobre. Po prostu wybierzcie postać, która najbardziej przypada Wam do gustu lub dokonajcie wyboru na podstawie podanych charakterystyk.

Dla przykładu: jeżeli zwykle wybieracie wytrzymałe i mocno zbudowane postacie, wybierzcie gościa z Niemiec – Ognisty miecz!

Ognisty miecz

Zalety: pancerz, uszkodzenia na strzał

Grzechotnik

Zalety: system detekcji radiowej i obrażenia na minutę

Czerwony świt

Zalety: prędkość, penetracja
Wady: prędkość, penetracja Wady: pancerz, uszkodzenia na strzał Wady: system detekcji radiowej i obrażenia na minutę

Nasza rada

Reszta jest dość intuicyjna i znana każdemu, kto miał już styczność ze strzelankami lub grami w trybie battle royale. Przemieszczajcie się, zadawajcie uszkodzenia lub starajcie się zdobyć jak najwięcej PD, których odpowiednia liczba może być zamieniona na potężne ulepszenia czołgu.

Pomimo tego, są trzy elementy, o których należy pamiętać, by odnieść sukces:

  • Zasięg widzenia Waszego pojazdu działa tutaj trochę inaczej. Tak jak w każdej innej strzelance trzecioosobowej, Wasze pole widzenia stanowi stożek. Jednak ten stożek nie będzie się rozciągał w nieskończoność. Jeżeli przeciwnik będzie krył się poza zakresem stożka, nie zobaczycie go, ale on może zobaczyć Was w zależności od zasięgu systemu detekcji radiowej, który posiada! Pamiętajcie: czołgi to nie sokoły, nie słyną ze swojego dobrego wzroku, więc uważnie obserwujcie zielony stożek na Waszej minimapie.
  • Tak jak wybór najpotężniejszej spluwy często nie jest najlepszą opcją w grach battle royale, priorytetyzowanie siły ognia nad mobilnością lub zasięgiem widzenia (dobrze, że to wyjaśniliśmy, prawda?) nie będzie najlepszym kierunkiem ulepszania Waszych czołgów
  • Z pewnością czołg jest potężną maszyną, ale tak jak w życiu, opancerzone pojazdy Stalowego łowcy są skuteczniejsze, kiedy posiadają wsparcie. Dopilnujcie więc, by zrobić użytek ze wszystkich możliwości , które otrzymacie, by zyskać przewagę: z nowego rodzaju amunicji, leczenia siebie jak i członków drużyny, zwiększania celności lub prędkości, a nawet dodatkowych umiejętności strzału jak nalot lub salwy z granatów dymnych!

Jak zaprosić przyjaciół?

To tak samo proste. Kiedy dołączycie już do garażu, będącego Waszym głównym interfejsem, wybierzcie Stalowego łowcę w menu wyboru trybu bitwy. Tym samym będziecie już gotowi na bitwy typu royale. Możecie wybrać się na łowy w pojedynkę lub składającym się maksymalnie z 3 graczy plutonem. Kliknijcie na przycisk „Stwórz pluton" i znajdźcie tam przyjaciół.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...