PanzerNews - The Finest Half Hour: Barbarosa

The Finest Half Hour: Barbarosa

Trzynasty odcinek najnowszej serii podcastów – „The Finest Half Hour” – jest już dostępny!

Rozpoczyna się wojna na wschodzie! Dołącz do nas podczas największej inwazji, jaką kiedykolwiek zorganizowano. Los narodów i całego świata może zależeć od tego, co tutaj się wydarzy. Jeśli Związek Radziecki upadnie, to wraz z nim ostatnia opozycja wobec faszyzmu w kontynentalnej Europie. Sprawy wyglądają ponuro, Sowieci wszędzie się wycofują. Stalin nie może uporać się z tą sytuacją. Armia Czerwona jest na skraju upadku. Czy będą w stanie utrzymać linię?

Nowe odcinki w każdy wtorek na:   Anchor Logo   Apple Podcasts Logo   Breaker Logo   Google Podcasts Logo   Overcast Logo   Pocket Casts Logo   RadioPublic Logo   Spotify Logo

Aby opowiedzieć tę historię, Wargaming nawiązał współpracę z The Tank Museum w Bovington, by zaprezentować czołg ciężki KV-1. Stanowił on poważne zagrożenie dla niemieckich dywizji. Pociski z czołgów Panzer III i IV odbijały się od tych rosyjskich potworów wagi ciężkiej. Jedynym sposobem, w jaki Niemcy mogli znokautować KV-1, w 1941 i 1942 roku, było celne działo przeciwlotnicze kal. 88 mm, ostrzał artyleryjski, bombardowanie Luftwaffe lub wspięcie się na czołg i wylewanie benzyny nad klapy silnika! Dopiero po wprowadzeniu czołgów Tiger i Panther, KV-1 zostały ostatecznie zdeklasowane.

KV-1 z Tank Museum został dostarczony do Wielkiej Brytanii przez Sowietów, latem 1942 r., wraz z czołgiem T-34, by alianci mogli ocenić jego możliwości. Został wyprodukowany w Czelabińsku (Tankograd) na Uralu, ale pierwsze KV-1 zostały zbudowane w zakładach Kirovisky Works w Leningradzie. Litery KV oznaczają Klimienta Woroszyłowa, jednego z pięciu marszałków Związku Radzieckiego. Czołg miał masę bojową 47 ton, pięcioosobową załogę, uzbrojony był w armatę kal. 76,2 mm i trzy karabiny maszynowe kal. 7,62 mm. Silniki czołgu osiągały 600 KM, co dawało maksymalną prędkość 34 km/h (21 mph), na drodze. Rosyjski napis głosi: „Od kobiet Leningradu na front!”.

 

Zasubskrybuj „The Finest Half Hour” na swojej ulubionej platformie podcastów i nie przegap żadnego z nadchodzących odcinków, wydawanych w każdy wtorek! Możesz także śledzić program, aby uzyskać aktualizacje i historyczne spostrzeżenia na FacebookuTwitterze i Instagramie!

Jeśli przegapiłeś pierwszy odcinek możesz go odsłuchać tutaj.

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...