PanzerNews - The Finest Half Hour: Lis pustyni

The Finest Half Hour: Lis pustyni

Dziesiąty odcinek najnowszej serii podcastów – „The Finest Half Hour” – jest już dostępny!Lis pustyni przybywa do Afryki Północnej! Erwin Rommel, jeden z najbardziej przebiegłych i zdolnych taktyków Wehrmachtu, przejmuje władzę tam, gdzie zawiedli Włosi. Ma nową taktykę i podstawowy skład wojsk niemieckich, ale ciągle brakuje mu zapasów. Czy to wystarczająco, by uciec do Kairu?
Nowe odcinki dostępne w każdy wtorek na:   Anchor Logo   Apple Podcasts Logo   Breaker Logo   Google Podcasts Logo   Overcast Logo   Pocket Casts Logo   RadioPublic Logo   Spotify Logo

By pomóc opowiedzieć historię, nawiązaliśmy współpracę z The Tank Museum w Bovington, aby zaprezentować czołg Crusader, który pomógł Brytyjczykom odwrócić losy Rommla w Afryce Północnej. Crusader I po raz pierwszy wszedł do służby w Afryce Północnej w 1941 roku. W Crusader II zwiększono grubość pancerza do 49 mm, a w Crusader III ulepszono główne uzbrojenie z działa 40 do 57 mm, co było lepszą odpowiedzią na Panzery III i IV Rommla. Jednak pod koniec 1942 roku armia brytyjska zastąpiła Crusadery czołgami M3 Grant i Sherman.

German troops outside Warsaw Crusader III na Tankfest w 2006. (Zdjęcie: The Tank Museum, Bovington) German_tanks_Panzer_IV_Ausf_C_near_Sochaczew_Poland_1939 General Montgomery w Alam el Halfa, stojący na czołgu Crusader. (Zdjęcie: The Tank Museum, Bovington)

Zasubskrybuj „The Finest Half Hour” na swojej ulubionej platformie podcastów i nie przegap żadnego z nadchodzących odcinków, wydawanych w każdy wtorek! Możesz także śledzić program, aby uzyskać aktualizacje i historyczne spostrzeżenia na FacebookuTwitterze i Instagramie!

Jeśli przegapiłeś pierwszy odcinek możesz go odsłuchać tutaj.

ź: WoT

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...