PanzerNews - The Finest Half Hour: Stalingrad

The Finest Half Hour: Stalingrad

Siedemnasty odcinek najnowszej serii podcastów – „The Finest Half Hour” – jest już dostępny!

Jesienią 1942 roku fortuna sprzyja Niemcom. Rommel przemierza El Alamein w Egipcie, a von Paulus dotarł do brzegów Wołgi w głębi południowej Rosji. To tutaj, miasto noszące imię Stalina, gdzie losy wojny rozstrzygną się w jednej z najbardziej krwawych bitew II wojny światowej: Stalingrad.

Nowe odcinki w każdy wtorek na:   Anchor Logo   Apple Podcasts Logo   Breaker Logo   Google Podcasts Logo   Overcast Logo   Pocket Casts Logo   RadioPublic Logo   Spotify Logo Przedstawiliśmy już wszystkie najważniejsze niemieckie i radzieckie czołgi z lat 1941-42 z muzeum w Bovington - dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy inny rodzaj pojazdu, który pomógł zmienić bieg wydarzeń w Stalingradzie: Katiuszę! Katiusza to system artylerii rakietowej (zamontowany na ciężarówce), który może wystrzelić salwę rakiet wypełnionych materiałami wybuchowymi. Każda ciężarówka miała od 14 do 48 wyrzutni, które były równoległymi szynami zamocowanymi na stojakach. Podobnie jak czołg T-34, Katiuszy obawiały się niemieckie wojska. Mogła wystrzelić salwę rakiet, ogarniając duży obszar i ruszyć, zanim Niemcy zdążą z kontratakiem.

Zasubskrybuj „The Finest Half Hour” na swojej ulubionej platformie podcastów i nie przegap żadnego z nadchodzących odcinków, wydawanych w każdy wtorek! Możesz także śledzić program, aby uzyskać aktualizacje i historyczne spostrzeżenia na FacebookuTwitterze i Instagramie!

Jeśli przegapiłeś pierwszy odcinek możesz go odsłuchać tutaj.

ź: WoT

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...