PanzerNews - The Finest Half Hour: wrota Moskwy

The Finest Half Hour: wrota Moskwy

Szesnasty odcinek najnowszej serii podcastów – „The Finest Half Hour” – jest już dostępny!

Armia niemiecka jest w bliskiej odległości od Moskwy, ale nadchodzi zima. Walczą coraz bliżej miasta, z planem okrążenia stolicy ZSRR i wyeliminowania Rosji z wojny.

Pośród śnieżyc i mrozów Armia Czerwona zebrała wojska z Syberii i Dalekiego Wschodu w ramach przygotowań do kontrataku.

Czy siły niemieckie zdobędą stolicę, czy spotka taki sam los, co Grande Armée Napoleona?

Nowy odcinek w każdy wtorek na:   Anchor Logo   Apple Podcasts Logo   Breaker Logo   Google Podcasts Logo   Overcast Logo   Pocket Casts Logo   RadioPublic Logo   Spotify Logo

Aby pomóc opowiedzieć historię, nawiązaliśmy współpracę z The Tank Museum w Bovington, by zaprezentować radziecki T-26.

Choć przestarzałe, T-26 stanowiły większość czołgów Armii Czerwonej na początku operacji Barbarossa. Z 3-osobową załogą i działem 45 mm czołg ten dorównywał czołgom Panzer I i II, ale został zdeklasowany przez Panzer III i IV.

T-26 był już używany w walce z Niemcami w bitwie pod Moskwą w latach 1941–42, w bitwie pod Stalingradem i bitwie na Kaukazie w latach 1942–1943, jednak jego liczba zmalała w wyniku zużycia i stopniowo został zastąpiony przez znacznie lepszy T-34.

Muzealny T-26 był używany przez Sowietów przeciwko Finlandii w wojnie zimowej 1940-41. Przejęty i wcielony do służby przez Finów, brał udział w wojnie dopóki nie został wykluczony w 1944 roku. Chociaż posiada swastykę na wieży, należy wziąć pod uwagę, że fińskie użycie swastyki nie było związane z jej nazistowską interpretacją.

Zasubskrybuj „The Finest Half Hour” na swojej ulubionej platformie podcastów i nie przegap żadnego z nadchodzących odcinków, wydawanych w każdy wtorek! Możesz także śledzić program, aby uzyskać aktualizacje i historyczne spostrzeżenia na FacebookuTwitterze i Instagramie!

Jeśli przegapiłeś pierwszy odcinek możesz go odsłuchać tutaj.

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...