PanzerNews - Topografia: nowy tryb, by podnieść Wasze kwalifikacje z map

Topografia: nowy tryb, by podnieść Wasze kwalifikacje z map

Z wielu elementów, które wpływają na wyniki graczy w World of Tanks, znajomość map należy do tych, bez których trudno się obejść.

Udziałem wielu graczy były fatalne w skutkach sytuacje, gdy obranie jednego błędnego kierunku poskutkowało błyskawicznym powrotem do garażu z popsutym nastrojem i statystykami. Obserwując zmagania towarzyszące zaznajamianiu się z mapami zarówno u nowych, jak i doświadczonych graczy, postanowiliśmy wprowadzić nowy tryb treningowy: Topografię. By w mig pojąć, czym jest i jakie korzyści może przynieść, zapoznajcie się z poniższym opisem.

Czym jest Topografia?

Topografia to tryb treningowy dla jednego gracza, w którym dowódcy poznają tajniki nawigacji po mapach World of Tanks. Idea przyświecająca Topografii jest prosta: Rozegracie cztery różne scenariusze, ucząc się jednocześnie typowych dla poszczególnych map „ścieżki ruchu” dla bazy, z której startujecie i typu pojazdu, którym gracie. Wskażemy Wam główne trasy, strategiczne pozycje w których się schronicie i wiele innych lokacji, pomocnych w zrozumieniu, jak uniknąć zniszczenia, a także jak (i gdzie) w pełni wykorzystać potencjał posiadanego pojazdu. Wszystkie scenariusze, w tym sugerowane trasy, linie ognia i zachowanie wroga, bazują na mapach cieplnych z prawdziwych bitew. A co w tym najlepsze? Za Wasze osiągnięcia treningowe zostaniecie hojnie wynagrodzeni!

Jak to działa?

 • Odnajdźcie tryb w kliencie gry.
 • Wybierzcie mapę i jeden z czterech scenariuszy.
 • Przystąpcie do bitwy.
 • Poruszajcie się po mapie według wskazówek.
 • Niszczcie sterowanych przez SI przeciwników.
 • Zdobywajcie umiejętności i nagrody!
A teraz trochę szczegółów.

Scenariusze

By gruntownie zbadać lokacje z odmiennych perspektyw na każdej z map, będzie można rozegrać cztery scenariusze. W zależności od tego, który wybierzecie, wejdziecie do bitwy z Bazy 1 lub Bazy 2, w zwrotnym lub ciężko opancerzonym czołgu. Oba pojazdy dostępne będą wyłącznie dla trybu Topografia: pierwszy z nich będzie spełniał funkcje czołgu wsparcia, a drugi czołgu szturmowego. Na każdy ze scenariuszy składa się kilka misji. Ogólnie mówiąc, wszystkie misje polegają na poruszaniu się w określonych kierunkach i niszczeniu określonych celów, sterowanych przez AI przeciwników będących typowymi przedstawicielami pojazdów z odpowiednich poziomów. Te pojazdy będą mogły ruszać jedynie wieżą, ale miejcie się na baczności—potrafią strzelać! Wszystkie scenariusze mają restrykcje czasowe. Z każdą wypełnioną misją, czas przeznaczony na dany scenariusz zostanie wydłużony. Za rozegranie wszystkich czterech scenariuszy na danej mapie otrzymacie specjalną nagrodę.

Wskazówki

Przez cały czas trwania bitew treningowych, będą wyskakiwały pomocne znaki naprowadzające. Oto one:

Interaktywny obraz na oficjalnej stronie WoT

2
 • Baza — punkt na mapie , w którym rozpoczniecie bitwę, w zależności od wybranego scenariusza.
 • Znaczniki nawigacji — białe znaczniki wskazujące optymalny kierunek do celu.
 • Cele — przeciwnicy sterowani przez AI są widoczni jako czerwone kropki na minimapie.
 • Cele priorytetowe — pojazdy wroga, nad którymi wyświetlona jest specjalna ikona. Trzeba je zniszczyć, by ukończyć misje lokalne.
 • Linie ognia — po wjechaniu do tych stref specjalnych, otrzymacie „lokalną misję” zniszczenia celu priorytetowego. Za ukończenie zadania otrzymacie dodatkowy czas.
 • System wykrywania — ostrzega Was o przekroczeniu obszaru wykrywania przeciwnika. W takim przypadku zostanie wyświetlona ikona Szóstego zmysłu, której towarzyszyć będzie sygnał dźwiękowy, a na minimapie wyświetlony zostanie symbol oka.

Mapy

Obecnie Topografia jest dostępna na 15 mapach bitew standardowych i zawiera scenariusze o różnym stopniu trudności.

Łatwiejsze scenariusze będą dostępne dla pojazdów poziomów IV i V i będą rozgrywane na:

 
Kopalnie
Ruinberg
Step
Ensk
Linia Mannerheima
Lakeville
Te bardziej wymagające będą mogły rozgrywać pojazdy VI i VII poziomu na tych mapach:
 
Karelia
Piaszczysta rzeka
Malinowka
Prochorowka
Prowincja
Przedmieście
Charków
El Haluf
Przełęcz
W przyszłości poszerzymy pulę map oraz dodamy jeszcze jeden poziom trudności.

Kto może uczestniczyć?

Każdy! Ponieważ jednak nowi gracze najbardziej potrzebują szkolenia z nawigacji, to właśnie oni będą mieli pierwszeństwo. W praktyce oznacza to, że jeśli zbyt wielu graczy będzie chciało grać w trybie Topografia w tym samym czasie, zostanie uruchomiona kolejka, a nowi gracze wejdą do niej jako pierwsi.

Jakie korzyści odniesiecie z Topografii?

Poza wzmocnieniem swoich umiejętności nawigacji i wzrostem efektywności w grze otrzymacie nagrody, wśród których będą kredyty, wolne PD oraz materiały eksploatacyjne — te ostatnie pod warunkiem ukończenia wszystkich misji. Poza tym, gra w World of Tanks jest o wiele przyjemniejsza, gdy znacie pola bitew jak własną kieszeń!

Uwaga: ścieżki ruchu wyświetlane w trybie Topografia stanowią jedynie rekomendacje. Rozgrywka na prawdziwym polu bitwy będzie wymagała od Was zaadaptowania Waszej ścieżki do bieżącej sytuacji i obranej przez drużynę strategii.

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...