PanzerNews - War Thunder: Q&A

War Thunder: Q&A

Oto kolejna seria pytań i odpowiedzi z Wiaczesławem Bułannikowem! 

Lotnictwo

Szewdzkie drzewko lotnictwa które przedstawiliście podczas premiery nie zawiera J 34 (szwedzka modyfikacja Huntera). Samolot ten był bardzo istotny dla szwedzkiego lotnictwa odrzutowego zanim wprowadzono maszyny produkowane w kraju (Draken i Viggen). Czy planujecie dodanie go do tego drzewka? Ciekawym byłby też unikalny, szwedzki prototyp J 34 Hunter z dopalaczem.

W schemacie który pokazaliśmy na premierę zawarliśmy tylko maszyny, które są dostępne na premierę oraz takie, które będą dodane w nadchodzących po nim aktualizacjach. Wracając do pytania, planujemy dodać pokaźną ilość szwedzkich samolotów, więc Hunter ma dużą szansę pojawić się wśród nich.


Czy pracujecie nad zaimplementowanie rakiet powietrze powietrze średniego zasięgu?

Opracowujemy system walki rakietami działającymi poza zasięgiem widzenia już od momentu implementacji samych rakiet kierowanych. System wymaga jeszcze odrobiny dopracowania. Problemem jest to, że takie systemy muszą być zrozumiałe dla Graczy, muszą oni być w stanie łatwo je kontrolować i mieć możliwość kontrowania ich. Z jednej strony, nie chcemy żeby tego typu rakiety oznaczały niespodziewaną śmierć, gdzie Gracz nie będzie rozumiał i wiedział co się stało i kto w ogóle go zaatakował, z drugiej strony, nie chcemy też, żeby były kompletnie bezużyteczne. Trudno to zbalansować.


Planujecie dodanie flar i dipoli odbijających (chaff) do samolotów które je posiadały w rzeczywistości? Np. Phantom FGR Mk2 lub MiG-21SMT.

Tak, planujemy dodanie tego typu systemów dla samolotów. Flary, czy radarowe systemy ostrzegania zostaną dodane dla maszyn, które posiadały je w rzeczywistości.


Czy macie w planach poprawę funkcjonowania celowników lotniczych, tak by ich działanie bardziej odpowiadało rzeczywistości?

Ciężko dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Celowniki żyroskopowe z dalmierzami radiowymi zostały usprawnione i działają lepiej niż poprzednio. Celownik bierze pod  uwagę dystans i parametry lotu celu i wyświetla trajektorię strzału biorąc pod uwagę ograniczenia takiego systemu.

Siły naziemne

Cześć czołgów cały czas nie otrzymała karabinów maszynowych. Do tego część japońskich i niemieckich czołgów, w przeciwieństwie do np. amerykańskich i radzieckich, nie ma zamontowanych karabinów p-lot. Czy cały czas pracujecie nad dodaniem karabinów do tych maszyn?

Podczas dodawania karabinów, skupiamy się przed wszystkim nad tym, by w pierwszej kolejności dodawać najbardziej przydatne i użyteczne z nich - karabiny sprzężone z działem oraz te przeciwlotnicze. Dodatkowe karabiny miały na ogół mały kąt pokrycia ognia i były mało efektywne, staramy się dodawać je tylko w maszynach, które nie posiadają żadnych innych karabinów. Odnośnie japońskich i niemieckich dział samobieżnych i braku karabinów na nich, jest to kwestią tego, że na ogół nie posiadały one tego typu uzbrojenia. A sam karabin przeciwlotniczy w grze nie stanowi ponadto wielkiego zagrożenia, zarówno dla celów naziemnych, jak i samolotów. Biorąc to wszystko pod uwagę, dodawanie kolejnych karabinów jest nisko na liście priorytetów, ale kiedy to tylko możliwe, staramy się uzupełniać ich braki na maszynach.


Po dodaniu "Szyłki" zaczęliśmy czekać na ZSU "Yensei". Prawie wszystkie nacje posiadają tego typu maszynę. Czy cały czas planujecie jej dodanie?

Tak, cały czas mamy w planach dodanie tej maszyny.


Chińskie drzewko z pewnością nie może narzekać na nadmiar artylerii przeciwlotniczej, szczególnie w niższych erach. Czy planujecie dodanie jakichś unikalnych maszyn tego typu?

Tak, rozumiemy ten problem i jesteśmy w trakcie przygotowywania kilku chińskich maszyn przeciwlotniczych, które planujemy dodać w tym roku.


Czy pracujecie nad laserowym systemem ostrzegania dla pojazdów naziemnych? Tego typu system jest potrzebny do ochrony przed rakietami wystrzeliwanymi ze śmigłowców.

Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie do wprowadzenie tego systemu. Problemem jest, że nie ma w grze zbyt wielu maszyn, które można by w niego wyposażyć.

Helikoptery

Czy możemy się spodziewać szwedzkich śmigłowców? Jeśli nie od razu całego drzewka, to może na początek chociaż kilku maszyn premium?

Tak, najprawdopodobniej w przyszłości wprowadzimy szwedzkie helikoptery do gry.e.


Cześć maszyn mogłaby otrzymać zestawy do walki elektronicznej. Byłaby to ciekawa opcja do kontrowania zaawansowanych samolotów i sterowanych radarem pojazdów p-lot. Czy rozważacie dodanie tego typu funkcji w przyszłości?

Walka elektroniczna jest bardzo skomplikowana, ale interesująca. Nie próbowaliśmy jeszcze testować tej funkcji dla helikopterów, ale niewykluczone, że w przyszłości nad tym popracujemy.


Czy pojawienie się Rooikat w drzewku brytyjskich oznacza, że możemy się spodziewać południowoafrykańskich śmigłowców takich jak Mi-24 Superhind czy Denel Rooivalk?

Nie wykluczamy takiej możliwości.

Marynarka

W zeszłym roku mocno rozbudowaliście marynarkę. W tym momencie zdarza się, że okręt II Ery wymaga 270000 Punktów Badań, gdzie taki Admirał Hipper, Mogami czy Brooklyn wymagają tylko 220000 PB. Przez to nie ma sensu odkrywanie niższych maszyn, bo za tę samą ilość można bez problemu odblokować niszczyciel czy krążownik! Czy możecie zerknąć na ten problem i zmienić wymagania dla okrętów? Postęp w odkrywaniu okrętów wygląda inaczej niż w lotnictwie czy pojazdach naziemnych. W marynarce progres odbywa się w dwóch kierunkach: od lewej do prawej oraz od góry do dołu, co oznacza, że najlepsze jednostki są zawsze w ostatniej kolumnie (po prawej stronie). Dlatego czasami zdarza się, że maszyna która jest większa, kosztuje mniej, niż szybki ale mniejszy okręt.
Wraz z aktualizacją 1.95 pojawiły się szwedzkie samoloty i czołgi. Czy planujecie dodać szwedzkie/fińskie/skandynawskie drzewko marynarki? Na tę chwilę pochłania nas opracowywanie marynarki dla innej nacji. Jest jeszcze za wcześniej aby mówić o drzewku dla Szwecji.
System ostrzegania przed torpedami wydaje się bardzo niespójny nawet przy najlepiej wyszkolonej załodze. Macie jakieś plany żeby go ulepszyć? Być może sojusznicze samoloty mogłyby wykrywać nadpływające torpedy? My widzimy to inaczej. System ostrzegania jest raczej przejrzysty. Faktycznie, w trybie Bitew Realistycznych zasięg jego działania jest mocno ograniczony, ale związane jest to z mniejszą szybkością torped. Jeśli zaś mowa o wykrywaniu torped z samolotów, to jest to ciekawy pomysł, ale bardziej widzielibyśmy go jako mechanikę oznaczania podobną do tej, którą już mamy w trybie bitew naziemnych - gracz musiałby oznaczyć płynące torpedy za pomocą celownika. Pomysł jest interesujący i pomyślimy nad jego wprowadzeniem w przyszłości.
Planujecie rozbudować "widok wnętrza" okrętów? Tak, aby były widoczne grodzie i przedziały. Aktualnie "wnętrza" okrętów są już dość dobrze i szczegółowo odwzorowane, zwyczajnie tak bardzo szczegółowy widok nie jest dostępny podczas "prześwietlania" (X-Ray view). Cały czas jednak możecie zobaczyć ja w hangarze używając narzędzia analizy. Poniżej zamieszczamy widok na grodzie i przedziały z przykładowego okrętu. Tak model zniszczeń zaimportwany z gry wygląda w programie 3ds Max.

Dlaczego ograniczacie wybór pocisków tylko do 2 typów? Przecież przyciski 3 i 4 są w tym momencie nie używane i mogłyby obsłużyć szerzy wybór. Przyciski 3 i 4 są aktualnie używane do wyboru pocisków w dodatkowych działach.  Żeby to zmienić, musielibyśmy wprowadzić zmiany w kodzie gry, co być może uczynimy w przyszłości.

Inne

Czy macie w planach dodanie kolejnych maszyn dywizjonowych?

Tak, oczywiście. Będziemy dodawać nowe co jakiś czas.

ź: WT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...