PanzerNews - War Thunder: Q&A

War Thunder: Q&A

Oto kolejna seria pytań i odpowiedzi z Wiaczesławem Bułannikowem! 

Lotnictwo

Pytanie: Czy zamierzacie dodać niemiecki model F-4F? W grze mamy już F-4E, który bazuje na modelu F-4EJ. Byłoby także miło zobaczyć F-4J i F4J(brytyjski), może odpowiednio w folderze z F-4C i FGR-2?

Jest za wcześniej, by składać jakieś obietnice, ale nie wykluczamy takiego ruchu.


Pytanie: Czy możecie nam zdradzić jak wygląda sprawa rakiet RB24J dla J35D? Aktualnie Draken wypada blado w porównaniu do F-4E/EJ i MiGów 21, które nie tylko mają lepsze parametry, ale i lepsze rakiety. RB24J byłby odpowiednikiem AIM-9J z F-4E.

Już odpowiadaliśmy na to pytanie. Z założenia J35D miał być dość sprawnym myśliwcem odrzutowym nawet bez zaawansowanych rakiet kierowanych. Jeśli statystyki pokażą, że taki nie jest i mocno odstaje w walce, rozważymy dodanie tego typu rakiet w przyszłości.


Pytanie: Prawie wszystkie topowe odrzutowce NATO (F-4, T-2, G.91, Lightning, Super Mystere itd.) posiadają kilka unikalnych i interesujących malowań. Przeciwieństwem są radzieckie i niemieckie MiGi-19 i 21, dla których przygotowano jedynie malowanie standardowe. W rzeczywistości te maszyny często malowane były w interesujący sposób. Czy możemy oczekiwać, że i dla nich będą dostępne ciekawsze kamuflaże?  

Niestety, historycznie te maszyny pozostawały w większości przypadków właśnie w podstawowym malowaniu. Cały czas staramy się odnaleźć ciekawe malowania dla tych samolotów.


Pytanie: Czy macie w planach umożliwienie zmiany ustawień celownika (konwergencji) w trakcie lotu? Nie przed wyborem maszyny, ale już w trakcie lotu (oczywiście dla samolotów, na których było to możliwe)?

Nie, nie mamy planów na zaimplementowanie takiej funkcji.


Pytanie: Czy zaimplementujecie multifunkcjonalne menu  dla ustawień takich silnika, np. ustawień śmigła, mieszanki paliwa, turbosprężarki? 

Tego typu menu nie jest najlepszym rozwiązaniem dla ustawień, które trzeba zmieniać stopniowo/skokowo, w związku z tym pozostaniemy przy aktualnie dostępnych opcjach sterowania.


Pytanie: W ostatniej aktualizacji dodaliście komputer balistyczny. Działa on teraz na wybranych śmigłowcach i samolotach. Czy macie plany na dodanie specjalnego celownika dla rakiet i bomb w MiGu-15bis(ISh)?

Tak, w jednej z przyszłych aktualizacji dodamy tego typu mechanikę, która będzie symulowała taką funkcję za pomocą już istniejących celowników.


Pytanie: Czy macie plany na dodanie do gry dużych lotniskowców, na których będą mogły lądować "Phantomy" i ich odpowiedniki?

Tak, mamy takie plany.

Jednostki naziemne

Pytanie: Francja pozostaje teraz jedyną nacją bez drugiego Czołgu Podstawowego (MBT). Czy planujecie wprowadzenie kolejnego Leclerca aby zmienić ten stan rzeczy? Nie wygląda to tak źle, taką funkcję może spełniać teraz AMX-40, ale to nie zmienia faktu, że planujemy jego dodanie. Rozumiemy, że część nacji cały czas cierpi na brak topowych Czołgów Podstawowych i postaramy się wypełnić tę lukę jak szybko to tylko możliwe.
Pytanie: Powiedzcie coś na temat japońskich i chińskich rakietowych zestawów przeciwlotniczych. To jedyne nacje, które jeszcze ich nie mają. Tak, mamy świadomość, że te nacje pozostały w tyle z tego powodu. Jak tylko zbierzemy wystarczającą ilość sprawdzonych informacji na temat maszyn, które mogłyby pełnić takie funkcje, weźmiemy się za ich implementację w grze.
Pytanie: Niskie Ery we francuskim drzewku ostatnio zostały uzupełnione maszynami pochodzącymi z lend-lease. Czy podobny ruch jest możliwy dla drzewka włoskiego? Ta nacja historycznie korzystała z jednostek takich, jak niemieckie Panzer III, IV czy StuG. Tak, rozważamy taki ruch, również jeśli chodzi o inne nacje w których występują duże braki maszyn.
Pytanie: Planujecie zmiany w systemach skrzyni biegów i zachowaniu podwozia jednostek naziemnych? Tak, mamy takie plany.
Pytanie: Niedawno testowaliście w trybie BS nową funkcję - "poproś o pozycję sojuszników", co miało pomóc w rozpoznawaniu wroga, szczególnie w maszynach zdobycznych. Czy możemy oczekiwać stałego dodania tej mechaniki do gry? Tak, dzięki tym testom zebraliśmy opinie od Graczy i powrócimy z tą mechaniką (po drobnych zmianach). Więcej informacji podamy na naszej stronie.
Pytanie: Planujecie wprowadzenie maszyn premium z termowizją dla Chin, ZSRR i Włoch? Tak, mamy takie plany.

Śmigłowce

Pytanie: Powiedzcie coś o japońskim drzewku śmigłowców. Czy jest możliwość wczesnego zaimplementowania takiego drzewka z użyciem aktualnie dostępnych w grze modeli AH-1S i AH-64DJP (model identyczny z AHG-64D) do czasu, aż dostępnych będzie więcej maszyn? Aktualnie o tym dyskutujemy. Mamy świadomość, że Japońskie Siły Samoobrony używały bardzo małej liczby śmigłowców szturmowych i rozważamy wprowadzenie drzewka, w którym znajdować się będą tylko 2-3 maszyny..
Pytanie: Czy AH-64 Apache doczeka się w pełni odwzorowanego kokpitu?   W większości śmigłowców w grze są teraz prototypowe wersje kokpitów. Aktualnie pracujemy nad dodaniem pełnych kokpitów dla części śmigłowców. Liczymy na to, że część z nich pojawi się w najbliższej dużej aktualizacji. Planujemy wprowadzenie takich kokpitów dla wszystkich lub przynajmniej większości śmigłowców dostępnych w grze. Co do kokpitów dla Apache, oczywiście też są planowane, ale nie możemy jeszcze powiedzieć, kiedy się pojawią.

Marynarka

Pytanie: Planujecie ulepszenie jakości pocisków smugowych? Aktualnie śledzenie własnych strzałów i poprawne celowanie jest mocno utrudnione przez słabą ich widoczność, szczególnie w ogniu walki na większe dystanse. Uważamy, że aktualnie są one wystarczające. Jeśli sugerujesz zwiększenie ich widoczności, może to negatywnie wpłynąć na celowanie na średnich i niskich dystansach. Pociski smugowe (do sprawdzania dystansu) dla dział dużego kalibru już teraz są kompromisem pomiędzy swoją historyczną widocznością, a grywalnością. W rzeczywistości wiele z takich pocisków nie miało ładunku smugowego, ponieważ nie był on w ogóle widoczny na większych dystansach. Celowanie powinno opierać się na instrumentach i obserwacji tafli wody, gdzie uderzają pociski. W Trybie Zręcznościowym dodatkowo wprowadziliśmy oznaczenie punktu upadku pocisku, w Trybie Realistycznym dostępny jest licznik odmierzający dotarcie salwy do celu, co było jednym z narzędzi używanym w rzeczywistości na okrętach.
Pytanie: Czy rozważacie ulepszenie mechaniki "Braku wystarczającej ilości załogi do naprawy"? Pomimo tego, że aktualne podejście jest bardziej historyczne, mocno wpływa na grywalność, ponieważ w pewnym momencie naprawa okrętu przestaje być możliwa. Wprowadzenie tej mechaniki ma na celu urozmaicenie sposobu, w jaki niszczone są okręty, tak, aby ich zatonięcie było częstszym widokiem. Aktualnie chwila, w której nie jesteś już w stanie naprawić okrętu poprzednio oznaczała jego zniszczenie. Dzięki temu zabiegowi wydłuża się czas, w jakim jednostka idzie na dno.
Pytanie: Odnośnie morskiej nieskończonej konfrontacji, możecie podzielić się jakimiś informacjami odnośnie jej opracowywania? Planujecie w pełnie przeniesienie morskich bitew realistycznych do nieskończonej konfrontacji czy będą to oddzielne tryby? Raczej nie przeniesiemy bitew realistycznych w pełni do nieskończonej konfrontacji, mogłoby to mieć zbyt duży wpływ na bitwy losowe. Postaramy się za to na częstsze włączanie trybu morskich nieskończonych konfrontacji.
Pytanie: Czy jest jakaś szansa na implementacje okrętów pancernych z drugiej połowy XIX i początków XX wieku? To raczej mocno rozciągnięty okres, pokrywający niemal 75 lat. Jeśli masz na myśli pancerniki sprzed ery drednotów, to uważamy, że takie jednostki byłby dobre dla osobnej gry, lub osobnego trybu gry. Dodanie ich do standardowych bitew byłoby wyjątkowo trudne.

Inne

Pytanie: Czy możecie zdradzić nam, kiedy w końcu pojawią się nowe maszyny dywizjonowe? Od dodania ostatnich minęło już ponad pół roku. Oczywiście mamy w planach dodanie nowych maszyn tego typu. Liczymy na to, że uda się je wprowadzić przed nastaniem lata (tego roku :) ).
Pytanie: Co ze wzburzonym morzem, sztormami? Dlaczego nie trafiamy na taką pogodę w grze? Aktualny silnik gry umożliwia nam włączenie tego typu zdarzeń, ale zdecydowaliśmy się ich nie używać ze względu na drastyczny wzrost trudności w operowaniu w takich warunkach mniejszymi jednostkami. Aktualnie maksymalnym poziomem, jakiego używamy jest 4,5 punktu w naszej skali warunków pogodowych.
ź: WT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...