PanzerNews - Wargaming: Caliber zbliża się do Europy

Wargaming: Caliber zbliża się do Europy

Caliber, taktyczna gra akcji w modelu free-to-play od 1C Game Studios i Wargaming, przechodzi w nową fazę testów w Europie. Po udanym ogłoszeniu tytułu na targach Gamescom, twórcy mają przyjemność ogłosić start zapisów do zamkniętej bety (CBT) dla wszystkich zainteresowanych graczy ze Starego Kontynentu.

WG Caliber Key Art

Caliber to sieciowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby dedykowana współczesnym siłom specjalnym. Gra jest tworzona przez 1C Game Studios i wydawana przez Wargaming. Tytuł koncentruje się na taktycznej współpracy czterech operatorów o różnych klasach i wyróżnia się szczegółowo oddanymi modelami operatorów, uzbrojenia i wyposażenia zróżnicowanych narodowych sił specjalnych jak KSK, GROM i wiele innych. Gracze mogą wejść w świat intensywnych walk, używać unikatowych możliwości dziesiątek operatorów i walczyć na mapach ze zróżnicowanymi efektami pogodowymi w wielu trybach PvP i PvE.

Po skrupulatnych testach w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i przejściu tam w otwartą betę, Caliber może pochwalić się ponad 1 000 000 zarejestrowanych graczy z tego regionu, którzy rozegrali ponad 53 000 000 walk. Gra oferuje ekscytującą rozgrywkę taktyczną opartą o współpracę zróżnicowanych operatorów w drużynie, premiuje komunikację, koordynację i rywalizację opracowanych strategii. Calber to rozgrywki kooperacyjne 4 graczy przeciwko sztucznej inteligencji (AI) w systemie gracz kontra środowisko (PvE) lub potyczki między drużynami kontrolowanymi przez graczy (PvP), 4 na 4 operatorów.

WG Caliber Screenshots GROM2014 (6)

Każda z drużyn jest formowana na bazie 4 różnych operatorów (szturmowiec, wsparcie, medyk i snajper) należących do narodowych sił zbrojnych różnych krajów (np. polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemiecki KSK - Kommando Spezialkräfte). Rozgrywka w Caliber premiuje współpracę w ramach drużyny, wykorzystywanie w pełni swoich ról na polu bitwy i planowania przy starciach z przeciwnikami.

Dla Caliber, zamknięte beta testy w Europie to kolejny, ważny krok w rozwoju gry. Wszyscy zainteresowani gracze mogą zarejestrować się do testów pod adresem http://playcaliber.eu. 1C Game Studios i Wargaming przygotowują z tej okazji nową zawartość, kolekcje i historie dla europejskich uczestników:

„Dopilnujemy aby gracze w Europie dostali tak dużo zawartości jak to tylko możliwe, wliczając w to więcej operatorów z różnych państw, nowe mapy i fabułę, która przyniesie więcej kontekstu do rozgrywki. Dołącz poprzez podanie e-maila na stronie i oczekuj na dalsze kroki – europejskie testy są tuż za rogiem.” – mówi Kirill Stadnik, dyrektor gry Caliber.

WG Caliber Screenshots GROM2014 (7)

A jeśli już jesteśmy przy nadchodzących beta testach, miło jest nam poinformować, że to właśnie gracze w Polsce będą mogli jako pierwsi spróbować gry Caliber! Wystarczy odwiedzić IEM Expo w Katowicach, gdzie między 28.02 a 1.03 na stoisku Wargaming każdy zainteresowany gracz będzie mógł sprawdzić ten tytuł! Dostępne będą komputery z trybem  kooperacyjnym oraz walki drużyn 4 na 4 operatorów, także zapraszamy do odwiedzenia nas samemu lub ze znajomymi! Spróbujcie unikatowej taktycznej akcji operatorów sił specjalnych w Caliber!

“Jesteśmy bardzo wdzięczni za gorące przyjęcie naszego tytułu w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i mamy nadzieję na wzrost bazy graczy w Europie. Przyjmowanie nowych rekrutów do nadchodzącej zamkniętej bety rozpoczynamy mocnym akcentem – wersją grywalną na IEM Expo w Polsce!” – dodaje Alex Morozov, dyrektor marketingu gry Caliber.

WG Caliber Screenshots GROM2014 WG Caliber Screenshots GROM2014 (3)ź: informacja prasowa
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...