PanzerNews - WG zmierza do polityki

WG zmierza do polityki

Wargaming już dawno przestał być twórcą gier i zdecydowanie nie potrzebuje reklam. Firma aktywnie uczestniczy jako sponsor w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym w Rosji i na Białorusi i ma wpływ, który wykracza daleko poza zakres IT. 0

Partia ITank World of Tanks trafi do Dumy Państwowej (Rosja). Jeden z założycieli World of Tanks postanowił utworzyć partię i wziąć udział w wyborach do Dumy Państwowej. Według Kommersant, dyrektor produktu World of Tanks Wargaming.net, Wiaczesław Makarow, zamierza utworzyć „Partię Demokracji Bezpośredniej”, aby wziąć udział w wyborach regionalnych w 2020 r., a następnie w wyborach parlamentarnych w 2021 r. Kongres wyborczy zaplanowano na 5 marca.

Oprócz Wiaczesława Makarowa w skład komitetu organizacyjnego wejdą:

  • dyrektor Eurazjatyckiego Centrum Komunikacyjnego Aleksiej Pilko
  • Boris Chigidin, zastępca szefa działu prawnego Yandex.Money
  • Oleg Artamonov, dyrektor generalny ds. Urządzeń przewodowych
  • były producent LiveJournal, współwłaściciel firmy GR-Consulting Srl (San Marino) Timofei Szewakow

Według samego komisarza Wiaczesława Makarowa partia zamierza w tym roku rywalizować o miejsca w parlamentach regionalnych. Jeśli ten plan się powiedzie, partia zamierza nominować swoich kandydatów do Dumy Państwowej. Według pana Makarowa cechą partii będzie aplikacja mobilna oparta na technologii Blockchain, za pośrednictwem której członkowie ruchu będą głosować. Zamierza wydać 1 milion dolarów na stworzenie platformy elektronicznej, deweloperzy wiodących regionalnych firm IT zostaną zaproszeni na "imprezę".

„W wielu regionach firmy IT są największymi podatnikami i doskonale zdają sobie sprawę z lokalnych problemów” - powiedział.

Rosyjska polityka nie ma technologii informatycznych i tutaj nie pomoże aplikacja Blockchain, powiedział Arseniy Shcheltsin, dyrektor generalny Autonomicznej Organizacji Non-Profit Platform Cyfrowych.

Dyrektor ds. Badań w Fundacji ISEPS Alexander Pozhalov zauważa, że ​​prawie nie ma czasu na samodzielne uczestnictwo w wyborach w 2020 roku. Najpierw partia otrzymuje rejestrację federalną, a następnie w ciągu sześciu miesięcy powinna zarejestrować oddziały w co najmniej 43 regionach. Okazuje się, że te dwa etapy (na których partia Aleksieja Nawalnego była wielokrotnie spalana w rezultacie nie została zarejestrowana), nowy projekt musi przejść w ciągu zaledwie trzech miesięcy" - zauważa pan Pozhalov.

"Jeśli ktoś ma nadzieję, że utworzenie takiej partii skieruje protest wykształconych i młodych mieszkańców megalopoli, wówczas nadzieje te są daremne, a projekt jest porażką" uważa szef „Grupy Ekspertów Politycznych” Konstantin Kalaczew.

ź: WoT Express

Spodziewaliście się takiej akcji? Ja też nie ;) Faktem jest, że World of Tanks to cholernie popularna gra u naszych wschodnich sąsiadów, a co uda się im ugrać? Zobaczymy. Demokracja bezpośrednia na pewno nie jest na rękę Putinowi. Kto wie, może stoimy u progu narodzin ruchu, który w końcu odmieni Rosję?

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...