PanzerNews - Wojny czołgów: Jak grać Jagdpanzer IV i M18 Hellcat

Wojny czołgów: Jak grać Jagdpanzer IV i M18 Hellcat

Pojazdy VIJagdpanzer IV i VIM18 Hellcat walczą teraz z pełnym oddaniem w 2. rundzie Wojen czołgów. Razem były świadkami walk podczas drugiej wojny światowej, a teraz konkurują o dominację wirtualnych pól bitwy.

Nauczcie się, jak grać tymi potężnymi niszczycielami czołgów już dziś i do zobaczenia w rozpalonych Wojnach czołgów! Zapoznajcie się z naszymi poradami i wskazówkami, zarejestrujcie do gry, wybierzcie sojuszników i zróbcie rozwałkę!

Wojny czołgów: Runda 2.

Rejestracja i wydarzenie będą trwać do 7 lipca, 07:00 CEST (UTC+2).

Jak grać Jagdpanzer IV

Potężny strzelec wyborowy z drugiej wojny światowej. Łącznie 1699 egzemplarzy VIJagdpanzer IV opuściło linię produkcyjną między styczniem 1944 r. a marcem 1945 r. Dzięki niskiej sylwetce i wspaniałemu działu, ten wszechstronny Niemiec sprawdził się na polu bitwy, zarówno w ataku jak i ofensywie. Ten czarny koń może stać się Waszym ulubieńcem w World of Tanks dzięki swojej fantastycznej celności i imponującej zwrotności.

Siła ognia

Z działem 7,5cm L/70, Jagdpanzer IV jest jednym z najbardziej precyzyjnych i skutecznych snajperów w grze, przy rozrzucie rzędu 0,33 na 100 m. Używajcie tego działa, ponieważ gwarantuje ono większą celność, przebicie i porządne 2131 pkt. uszkodzeń na minutę w porównaniu z innymi dostępnymi działami. On tylko czeka na okazję, by dopiec czołgom z niższych poziomów, a i ma sporą szansę przebić pancerz czołgów VII-VIII poziomu.

Cenna wskazówka: jeśli śledzenie i ostrzał celu z większej odległości nie jest Waszą ulubioną strategią, zakradajcie się do przeciwnika i próbujcie go oflankować, wykorzystując swoją szybkostrzelność w roli wsparcia. Jednak pamiętajcie, że jesteście też bardzo podatni na ataki z flanki, zatem zawsze upewniajcie się, że możecie liczyć na ochronę ze strony drużyny.

Żywotność

Pierwotnie zaprojektowany jako dobrze opancerzony niszczyciel czołgów na podwoziu Panzer IV, Jagdpanzer IV ma nieco ciężki przód, przy pancerzu 80 / 40 / 22 mm, ale daje lepszą ochronę załodze niż M18 Hellcat. Jednak ta zaleta z pewnością nie jest żadną rewelacją.

Przedni pancerz zapewni dostateczną ochronę w konfrontacjach z przeciwnikiem. Jednak lepiej grać nim ostrożniej, trzymając się z dala od wczesnych konfrontacji.

Cenna wskazówka: Ostrożna gra może się w końcu znudzić. Nie wahajcie się bardziej agresywnie zaznaczyć swojej obecności na polu walki pod koniec bitwy, jeśli posiadacie jeszcze sporą pulę PW. Przedni pancerz i szybkostrzelne działo pozwolą Wam się utrzymać aż do końca bitwy.

Mobilność

Mimo że mobilność Jagdpanzera IV nie może się równać z tą u M18 Hellcata, nadal jest on fantastycznym, zdolnym do szybkiego przemieszczania się snajperem. Ten pojazd to wcielenie najlepszych cech niszczyciela czołgów: posiada solidne działo, dobrą prędkość i niezłą zwrotność.

Cenna wskazówka: Oskrzydlajcie przeciwnika i celujcie w jego boczny i tylni pancerz; korzystajcie z prędkości maksymalnej rzędu 40 km/h i wspaniałego współczynnika kamuflażu i odstrzeliwujcie wrogie PW.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA
 

Możecie też zastosować ulepszone celowanie na pierwszym miejscu, aby zmniejszyć koło celownika o 5-7%.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
ŁADOWNICZY

Maskowanie jest tu zasadnicze, a na zaciekłe bitwy zalecamy naprawę. Nie chcecie przecież zostać przyłapani z opuszczonymi gąsienicami. Dodatkowe umiejętności podnoszą charakterystyki działa i ogólne osiągi w bitwie.


Jak grać M18 Hellcat

Jako jeden z najsłynniejszych pojazdów drugiej wojny światowej, VIM18 Hellcat dowiódł, że jest godnym przeciwnikiem w bitwie. Mimo że jest znany z niezbyt grubego pancerza, jego działo było w stanie eliminować ciężko opancerzone czołgi Panzer. Pojazd ten został wyprodukowany w liczbie 2500 egzemplarzy, pomiędzy lipcem 1943 r. a październikiem 1944 r., by przeciwdziałać niemieckim czołgom na linii frontu i zasilić mobilne siły rezerwowe, które utrzymywały ciągłość linii.

W bitwie pod Arracourt we wrześniu 1944 r. grupka Hellcatów napadła i powstrzymała niemiecką 113 Brygadę Pancerną. Po wojnie M18 Hellcat służył w Korei i pozostał aktywny do lat dziewięćdziesiątych. Teraz przyszła kolej, abyście sami przejęli dowodzenie nad tym stalowym snajperem i pokazali, co potraficie.

Siła ognia

M18 Hellcat posiada niesamowicie silny cios, szczególnie przy brutalnym dziale kal. 90 mm1694 pkt. uszkodzeń na minutę oraz standardowe pociski PP sprawdzą się przeciwko większości pojazdów z tego samego poziomu. Warto załadować także troszkę pocisków pełnokalibrowych i OB, w razie (rozważnych) łowów na wyższe poziomy.

Cenna wskazówka: Jako budzący grozę snajper możecie być celem częstego ognia zaporowego ze strony artylerii. Umykajcie tego zagrożenia i prędko chowajcie się za zasłony. Inaczej możecie zostać szybko unicestwieni zanim jeszcze zdążycie oddać strzał.

Żywotność

Niestety, pancerz kadłuba o grubości 12 mm i pancerz wieży wynoszący 25 mm zatrzymają odłamki, ale nic więcej. Zatem pozostawajcie poza zasięgiem (także wzroku) jak najdłużej! Standardowy zasięg widzenia to 370 mm, ale tę wartość można podnieść przy pomocy odpowiedniego wyposażenia. Siatka maskująca pozostanie aktywna podczas obrotu wieży, zatem nie zapomnijcie jej zamontować.

Cenna wskazówka: kiedy już znajdziecie odpowiednie miejsce, najlepiej pozostać w ukryciu. Na początku grajcie pasywnie i po prostu wykrywajcie cele dla swojej drużyny. Gdy już wszystko się ułoży, pod koniec bitwy wyjdźcie z ukrycia, by wykończyć przeciwników.

Mobilność

Asem w rękawie M18 Hellcata jest świetne przyspieszenie i możliwość wymanewrowania przeciwnika przez zatrzymywanie się i zakręcanie. Prędkość maksymalna w wysokości 72 km/h sprawia, że jest to najszybszy niszczyciel czołgów w grze oraz doskonały pojazd terenowy. Będziecie mogli często prześcignąć i wymanewrować nieprzyjacielskie pojazdy. Mobilność Hellcata daje mu niemal większą ochronę niż jego pancerz, ponieważ z łatwością potrafi umknąć przed potencjalnie śmiertelnymi starciami.

Cenna wskazówka: wykorzystajcie prędkość maksymalną, aby dotrzeć do najlepszych pozycji zanim zrobią to przeciwnicy. Następnie spokojnie poczekajcie na właściwy moment, by rozpętać piekło swoim potężnym działem z najdogodniejszej pozycji.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA
 

Możecie też zastosować ulepszone celowanie na pierwszym miejscu, aby zmniejszyć koło celownika o 5-7%. Kolejną alternatywą jest użycie lornety polowej, aby zwiększyć zakres widzenia o 25%, czyli do idealnej wartości dla bardziej stacjonarnej rozgrywki.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
RADIOOPERATOR
ŁADOWNICZY

Maskowanie jest tu zasadnicze, a na zaciekłe bitwy zalecamy naprawę. Nie chcecie przecież zostać przyłapani z opuszczonymi gąsienicami. Dodatkowe umiejętności podnoszą charakterystyki działa i ogólne osiągi w bitwie.


Co sądzą nasi twórcy zawartości?

Wojny czołgów wróciły! Tym razem to Jagdpanzer IV i M18 Hellcat staną przeciwko sobie. Zalogujcie się do gry, wybierzcie drużynę i zacznijcie wypełniać misje w legendarnych, dających mnóstwo zabawy czołgach i zgarniajcie świetne nagrody oraz zniżki. Dołącz już teraz!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...