PanzerNews - Wojny czołgów: jak grać pojazdami Cromwell i Strv 74

Wojny czołgów: jak grać pojazdami Cromwell i Strv 74

Brytyjski VICromwell i szwedzki VIStrv 74 weszli na ring podczas 3. rundy Wojen czołgów. Każdy z nich reprezentuje inną epokę rozwoju czołgów średnich, ale na polu bitwy oba są jednakowo groźne.

Zapoznajcie się z poniższymi wskazówkami dla gry tymi bohaterskimi czołgami i wybierzcie, po której stronie chcecie grać, zarejestrujcie się do gry i zacznijcie zbierać punkty dla swojej drużyny!

Wojny czołgów: Runda 3.

Rejestracja i wydarzenie będą trwać do 5 lipca, 07:00 CEST (UTC+2).

Jak grać Cromwellem

Prace projektowe nad czołgiem VICromwell trwały między 1941 r. a 1942 r. i prowadzone były przez Birmingham Railway Carriage and Wagon Company (BRC&W). Pojazd ten był masowo produkowany w latach 1943 oraz 1945 i szeroko wykorzystywany podczas Operacji Overlord w 1944 r. Był to pierwszy brytyjski czołg, który łączył w sobie wysoką prędkość osiągalną dzięki silnikowi Rolls-Royce Meteor i przyzwoity pancerz. To idealna kombinacja do prowadzenia zwiadu polowego.

Siła ognia

Cromwella można wyposażyć w pięć różnych dział, z których najpotężniejsze to 75 mm Vickers HV. Łączy on siłę ponad 2000 pkt. uszkodzeń na minutę — nawet bez mechanizmu dosyłającego — i porządne uderzenie z dobrą, jak na ten poziom, penetracją. Opuszczenie lufy wynosi –8 stopni, co pozwoli na pewną elastyczność w pagórkowatym terenie, ale przeciętne wartości rozrzutu i okropne prowadzenie działa zmuszą Was albo do zbliżenia się do przeciwnika albo do pozostania w bezruchu, aby oddać trafny strzał.

Cenna wskazówka: Cromwell odziedziczył QF 6-pdr Gun Mk. V po swoim poprzedniku, Cavalier. Pamiętajcie, by natychmiast usprawnić Wasze uzbrojenie, aby ulepszyć wartość przebicia i rozrzutu.

Żywotność

Pancerz nie jest mocną stroną Cromwella. Jego rozkład jest w większości płaski i cienki, zatem nie stawia niemal żadnego oporu pociskom przeciwnika. Najlepsza strategia na pozostanie w grze do końca to bycie w ciągłym ruchu lub pozostawanie w ukryciu w zaroślach lub za zasłoną terenową, z pomocą dobrego współczynnika kamuflażu.

Mobilność

Cromwell był najszybszym brytyjskim czołgiem biorącym udział w walkach podczas drugiej wojny światowej, z prędkością maksymalną rzędu 64 km/h, i nadal pozostaje najszybszym czołgiem średnim na VI poziomie w grze. Taka prędkość była nieoceniona przy atakach i w defensywie, a także podczas wymanewrowywania nieprzyjacielskich pojazdów. I to właśnie ta cecha została przeniesiona na pola walki World of Tanks. Grajcie jako oskrzydlający, który atakuje z zaskoczenia, lub jako aktywny zwiadowca, który obnaża posunięcia przeciwnika.

Cenna wskazówka: Prędkość to Wasza największa zaleta, zatem pamiętajcie, by jak najszybciej zbadać silnik Rolls-Royce Meteor. Znacznie ulepszy on Wasze przyspieszenie i pomoże pozostać w bitwie na dłużej.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA
 

Sugerowana konfiguracja podniesie skuteczność pojazdu, skupiając się na dziale. Jednak powłoka antyrefleksyjna jest słuszną alternatywą dla ulepszonego mechanizmu obracania, jeśli chcecie podnieść swoją efektywność jako zwiadowcy.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
RADIOOPERATOR
ŁADOWNICZY

Naprawa odgrywa zasadniczą rolę podczas przepraw przez pole bitwy, aktywnego zwiadu lub oskrzydlania przeciwników. Nie chcecie przecież zostać przyłapani z opuszczonymi gąsienicami. Dodatkowe umiejętności podnoszą charakterystyki działa i ogólne osiągi w bitwie. Doświadczeni załoganci dostaną dodatkowe wzmocnienie dzięki atutowi Braterstwo broni.

Jak grać Strv 74

Pod koniec lat 50. szwedzkie siły zbrojne zgłosiły zapotrzebowanie na lekki i zwrotny czołg średni. Postanowiono zmodernizować niezawodny Strv m/42, który został wycofany ze służby kilka lat wcześniej, poprzez wyposażenie go w nową wieżę i lepsze uzbrojenie. Tak narodził się VIStrv 74 , a od 1957 r. do 1960 r. wyprodukowano łącznie 225 tych pojazdów. Pozostały one w służbie w szwedzkiej armii do końca 1984 roku.

Siła ognia

Strv 74 jest domyślnie wyposażony w potężną armatę kal. 7,5 cm, którą można zmienić na lepsze, szybsze i jeszcze celniejsze działo 7,5 cm kan strv 74. Jego doskonała precyzja i szybki czas celowania, w połączeniu z wysoką prędkością pocisków, dają mu sporą przewagę na polu bitwy. Jednak prawdziwym asem w rękawie jest znakomite opuszczenie lufy wynoszące –15 stopni.

To najlepsza wartość w tej klasie, co oznacza, że nie tylko będziecie z łatwością wyglądać zza wzgórz, ale po prostu zajmować pozycje, których inne czołgi średnie nigdy nie odważyłyby się zająć.

Jego słabością są niskie uszkodzenia na minutę. Bez problemu uderzycie w słabe punkty, nawet z dużego dystansu, ale osiągnięcie porządnych uszkodzeń zajmie trochę czasu z powodu długiego przeładowania i średnich uszkodzeń alfa na poziomie 150 pkt.

Cenna wskazówka: Ulepszenie działa nie wymaga innych poprawek w pojeździe i należy je rozważyć już na wczesnym etapie.

Żywotność

Pancerz grubości kartki papieru, zarówno na wieży jak i kadłubie, będzie Waszą zgubą, jeśli nie będziecie się pilnować. A jego spora sylwetka nie pomaga w podniesieniu wartości maskowania. Dlatego czołowe ataki nigdy nie skończą się dla Was dobrze, a ukrywać powinniście się tylko, jeśli nie macie innego wyjścia. Drogą do zwycięstwa poprowadzi Was dobra mobilność, a także Wasze celne działo, które unieszkodliwi każdego przeciwnika.

Mobilność

Strv 74 nie należy do najszybszych średniaków w grze, przy prędkości maksymalnej na poziomie 45 km/h, jednak jego całkiem przyzwoity stosunek mocy do masy oraz doskonała zwrotność pozwolą Wam wyjść cało z trudnych sytuacji, jeśli taka się pojawi. Polecamy dobranie się z innymi czołgami średnimi i polowanie w grupie, aby zniwelować niektóre wady tego Szweda, takie jak nie robiący wielkiego wrażenia zakres widzenia.

Cenna wskazówka: Wąska sylwetka Strv 74 pomoże mu z łatwością skutecznie manewrować w ciasnych przestrzeniach.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA
 

Sugerowana konfiguracja ma na celu zrekompensowanie różnych słabych stron tego pojazdu. Mechanizm dosyłający przyspiesza powolne ładowanie, a ulepszona wentylacja i powłoka antyrefleksyjna pozwalają usprawnić małe pole widzenia.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
ŁADOWNICZY

Naprawa jest zalecana przy zaciętych walkach, a dodatkowe umiejętności poprawią ogólną efektywność czołgu, niwelując jego wady.


Co sądzą nasi twórcy zawartości?

WOJNY CZOŁGÓW

Wojny czołgów powróciły! Tym razem staną przeciwko sobie Cromwell i Strv 74. Zalogujcie się do gry, wybierzcie drużynę i zacznijcie wypełniać misje w legendarnych, dających mnóstwo zabawy czołgach i zgarniajcie świetne nagrody oraz zniżki. Dołącz już teraz!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...