hello
Na streamie dotyczącym mobilnej wersji World of Tanks wspomniano o pracach nad linią pojazdów ATGM oraz wyczekiwaną linią japońskich TD, która podobno ma pojawić się w Blitz latem 2020.
TD na screenie to prawdopodobnie Type 5 Ho-Ri I. Ponadto zgodnie z Q&A 24.09.2019: – nowe gałęzie/pojazdy: WG potwierdziło, iż pracuje nad brytyjską linią pojazdów kołowych (2020) i japońskimi TD – WG nieustannie przeszukuje archiwa w poszukiwaniu nowych pojazdów i potencjalnych nowych gałęzi; znaleziono wiele japońskich pojazdów z których być może powstanie nowa gałąź – japońskie TD zostaną ogłoszone, jak zazwyczaj, przed ich wprowadzeniem na serwery, być może stanie się to wkrótceOdsyłam również do artykułu Roopherta odnośnie japońskich TD - LINK Gdzie Type 5 Ho-Ri I został umieszczony na tierze VIII.
Tier VIII: Ho-Ri I Jedna z wersji nowego japońskiego niszczyciela czołgów z końca II WŚ, tworzonego na bazie czołgu średniego Chi-Ri. Przedstawiona tutaj wersja zachowuje armatę 37 mm z przodu kadłuba, przedział bojowy znajduje się na samym tyle maszyny. Pancerz kadłuba był taki sam jak w średniaku, pogrubieniu uległa nadbudówka (100 mm). Napęd stanowić miał silnik lotniczy BMW V12 (głównie dlatego, że Japonia intensywnie produkowała samoloty), który dawał około 550 KM, co pozwalało na osiągnięcie 40 km/h. Jako uzbrojenie przewidywano prototypową armatę przeciwpancerną 105 mm o świetnych osiągach (penetracja ~200 mm z 1 km). Co więcej była ona wyposażona w automat ładujący, który znacznie zwiększał szybkostrzelność (ten sam, który zastosowano w Chi-Ri).
Masa: 40 t Pancerz kadłuba: 100/35/35 mm Uzbrojenie: 105 mm (auto.) Wychył działa: -10/+20 Prędkość max: 40 km/h Silnik: 500-550 KM Załoga: 6
Tutaj zaczynają się maszyny ze specjalną cechą – działa o małym kalibrze, ale o świetnej penetracji i wyposażone w magazynki o małej liczbie pocisków, ale szybkim przeładowaniu. Można sobie to wyobrazić jako Chi-Ri, tyle że z mocniejszym działem. W zależności od balansu czołg ten posiadałby 2-3 pociski w magazynku, które mógłby wyrzucić w bardzo krótkim odstępie czasu. Oficjalnie w dokumentach nie pojawia się numeracja wersji I, II itd., ale na potrzeby gry takie nazewnictwo jest wystarczająco proste i logiczne.
[caption id="" align="aligncenter" width="503"] Ilustracja z powojennej publikacji.[/caption] [caption id="" align="aligncenter" width="640"] Eksperymentalne działo kalibru 100 mm podczas testów. Widoczny specjalny mechanizm dosyłający zamontowany z tyłu.[/caption]