PanzerNews - WoT: Blitz: ATGM i japońskie TD, cz.II

WoT: Blitz: ATGM i japońskie TD, cz.II

Zwiastun nowej linii amerykańskich czołgów ATGM (rakietowych), japońskich TD oraz nowej mapy na mobilnej wersji World of Tanks.

Jaki to ma związek z World of Tanks na PC? Z Q&A wiemy, że WG pracuje nad brytyjską linią pojazdów kołowych (przewidzianą na 2020 r.) oraz japońskimi TD, które w zasadzie już od dawna są obecne na superteście wersji PC.

TD na zwiastunie to prawdopodobnie Type 5 Ho-Ri I. Qxfts765snx31

Ponadto zgodnie z Q&A 24.09.2019: – nowe gałęzie/pojazdy: WG potwierdziło, iż pracuje nad brytyjską linią pojazdów kołowych (2020) i japońskimi TD – WG nieustannie przeszukuje archiwa w poszukiwaniu nowych pojazdów i potencjalnych nowych gałęzi; znaleziono wiele japońskich pojazdów z których być może powstanie nowa gałąź – japońskie TD zostaną ogłoszone, jak zazwyczaj, przed ich wprowadzeniem na serwery, być może stanie się to wkrótce

Odsyłam również do artykułu Roopherta odnośnie japońskich TD - LINK Gdzie Type 5 Ho-Ri I został umieszczony na tierze VIII.

Tier VIII: Ho-Ri I 15 Jedna z wersji nowego japońskiego niszczyciela czołgów z końca II WŚ, tworzonego na bazie czołgu średniego Chi-Ri. Przedstawiona tutaj wersja zachowuje armatę 37 mm z przodu kadłuba, przedział bojowy znajduje się na samym tyle maszyny. Pancerz kadłuba był taki sam jak w średniaku, pogrubieniu uległa nadbudówka (100 mm). Napęd stanowić miał silnik lotniczy BMW V12 (głównie dlatego, że Japonia intensywnie produkowała samoloty), który dawał około 550 KM, co pozwalało na osiągnięcie 40 km/h. Jako uzbrojenie przewidywano prototypową armatę przeciwpancerną 105 mm o świetnych osiągach (penetracja ~200 mm z 1 km). Co więcej była ona wyposażona w automat ładujący, który znacznie zwiększał szybkostrzelność (ten sam, który zastosowano w Chi-Ri).

Masa: 40 t Pancerz kadłuba: 100/35/35 mm Uzbrojenie: 105 mm (auto.) Wychył działa: -10/+20 Prędkość max: 40 km/h Silnik: 500-550 KM Załoga: 6

Tutaj zaczynają się maszyny ze specjalną cechą – działa o małym kalibrze, ale o świetnej penetracji i wyposażone w magazynki o małej liczbie pocisków, ale szybkim przeładowaniu. Można sobie to wyobrazić jako Chi-Ri, tyle że z mocniejszym działem. W zależności od balansu czołg ten posiadałby 2-3 pociski w magazynku, które mógłby wyrzucić w bardzo krótkim odstępie czasu. Oficjalnie w dokumentach nie pojawia się numeracja wersji I, II itd., ale na potrzeby gry takie nazewnictwo jest wystarczająco proste i logiczne.

[caption id="" align="aligncenter" width="503"]16 Ilustracja z powojennej publikacji.[/caption] [caption id="" align="aligncenter" width="640"]17 Eksperymentalne działo kalibru 100 mm podczas testów. Widoczny specjalny mechanizm dosyłający zamontowany z tyłu.[/caption]  
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...