PanzerNews - WoT Blitz: czołgi czechosłowackie

WoT Blitz: czołgi czechosłowackie

Dzięki żyznej glebie aktualizacji 7.7, na europejskim drzewie technologicznym wyrośnie nowa gałąź, składającą się z pięciu czechosłowackich czołgów średnich poziomów VI – X.

To dynamiczne, zwrotne i dobrze uzbrojone maszyny. Dwa z nich mają klasyczne działa o doskonałej penetracji i wysokich obrażeniach podstawowych, podczas gdy pozostałe trzy posiadają działa z systemem automatycznego ładowania. Najbardziej imponująca jest siła ognia TVP T 50/51 dziesiątego poziomu, który może pochwalić się magazynkiem na 4 pociski i łącznie do 1240 PW uszkodzeń!

Jest też kilka nowinek kulinarnych. Znana ze swojej różnorodności, europejska kuchnia wciąż zadziwia! Czechosłowacy przynieśli aromatyczny smażony ser (+ 3% do umiejętności załogi) i pyszny, gorący gulasz (+ 10% do umiejętności). Jak to mówią: armia maszeruje na brzuchu!

Tier VI Škoda T 25

Badanie po Strv m/42 za 24,500 PD, cena: 920,000 kredytów.

Škoda T 25 to brat bliźniak niemieckiego czołgu premium V poziomu. Wersja czechosłowacka wyróżnia się wyższą zwrotnością i dynamiką. Szybko przyspiesza, umiejętnie omija przeszkody i potrafi zatańczyć śmiertelnego walca z każdym pojazdem wroga.

Główną różnicą jest topowe działo, które posiada automat ładujący i magazynek na 3 pociski. Chociaż całkowite uszkodzenia na „bęben” to tylko 480 PW, czas przeładowania między strzałami zajmuje zaledwie 1,5 sekundy! Przeładowanie całego magazynka zajmuje 15 sekund.

Tier VII T-34/100

Badanie po Škoda T 25 za 53,650 PD, cena: 1,420,000 kredytów.

Czechosłowacki wariant legendarnego T-34-85 otrzymał działo 100 mm, o dużej penetracji (175 mm) i imponujących uszkodzeniach na strzał (280 PW). Czołg ten pewnie zajął należne mu miejsce na VII poziomie, podczas gdy jego radzieckie i chińskie odpowiedniki są o jeden poziom niżej.

Poza tym, T-34/100 to klasyczny „trzydzieści cztery”: jego prędkość maksymalna nie jest wybitna, ale T-34/100 rekompensuje to dobrą dynamiką, manewrowością i bardzo szybkim obrotem wieży. Ten wszechstronny wojownik będzie atutem w każdej drużynie.

Tier VIII TVP VTU

Badanie po T-34/100 za 86,750 PD, cena: 2,410,000 kredytów.

To drugi czołg z nowej gałęzi uzbrojony w klasyczne działo. Przeładowanie może zająć prawie 10 sekund, ale jest w stanie zadać 310 PW uszkodzeń na strzał, przebijając 225 mm pancerza pociskiem PP. TVP VTU również nie ma szczególnych problemów z penetracją bardzo wytrzymałych celów. Każdy pocisk APCR przebija aż 285 mm pancerza, zadając do 260 PW uszkodzeń.

W porównaniu z innymi pojazdami tej gałęzi, TVP VTU nie może pochwalić się doskonałą mobilnością - jest po prostu bardzo dobra. Dzięki potężnemu uzbrojeniu, nawet bez  wykonywania oszałamiających manewrów, ten czołg potrafi zadać imponujące uszkodzenia w każdej bitwie.

Tier IX Škoda T 50

Badanie po TVP VTU za 162,000 PD, cena: 3,480,000 kredytów.

Topowa wersja Škody T 50 może pochwalić się działem z wysoką penetracją (242 mm na PP i 290 mm na HEAT), automatycznym ładowaniem i magazynkiem na 3 pociski. Odstęp między strzałami wynosi 2,5 sekundy, a  przeładowanie całego magazynka zajmuje 17 sekund. Całkowite uszkodzenia na magazynek mogą osiągnąć do 930 PW.

Podobnie jak inne czechosłowackie czołgi, Škoda T 50 ma słaby pancerz. Wysoki stosunek mocy do masy i szybki obrót wieży rekompensują tę wadę. Zwinność, szybkie przyspieszenie, zdolność do natychmiastowego namierzenia celu i wystrzelenia w niego całego magazynka - to sekret zwycięstw Škody T 50.

Tier X TVP T 50/51

Badanie po Škoda T 50 za 250,200 PD, cena: 6,100,000 kredytów.

Główny czołg tej aktualizacji przede wszystkim wzbudza zainteresowanie ze względu na całkowite uszkodzenia na magazynek. Może to wymagać więcej niż jednego strzału, ale TVP T 50/51 nie zajmie dużo czasu, aby uszczuplić wroga o 1240 PW. Wraz z PW, twoi przeciwnicy stracą ochotę na ponowne spotkanie z tym potężnym czechosłowackim wojownikiem.

Wysoka penetracja jak na czołg tego typu zapewnia, że wszystkie 4 pociski w magazynku prawdopodobnie przebiją pancerz wroga. Dobra stabilizacja działa zapewni celne strzelanie nawet w ruchu.

TVP T 50/51 szybko przyspiesza i łatwo manewruje pomiędzy przeszkodami, utrudniając wrogom oddanie ognia. Jednocześnie zbliżenie się do wroga może być niebezpieczne. Jeśli celu nie zniszczy jeden „bęben”, to czołg ten pozostanie bezbronny przez 23 sekundy.

Kiedy jesteś w TVP T 50/51, ważne jest, aby wcześniej zaplanować drogi ucieczki. Ten czołg jest najbardziej skuteczny w polowaniu na uszkodzone pojazdy lub czołgi biorące udział w walkach. Jednak na X poziomie większość czołgistów zazwyczaj wie, że najbardziej niezawodną strategią jest gra w plutonie z przyjacielem, który może zapewnić osłonę podczas przeładowywania lub wykańczania niebezpiecznych wrogów, gdy zajdzie taka potrzeba.

Legendarny kamuflaż Instigator

1
2 3 4 5 6 7 8 9

Po pierwszej bitwie w TVP T 50/51 możesz otrzymać ofertę osobistą z tym legendarnym kamuflażem „dziesiątki”. Napis „Instigator” na kadłubie doskonale oddaje styl gry TVP T 50/51.

Baw się dobrze walcząc z wrogami w tych nowych czołgach!

ź: WoT Blitz
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...