PanzerNews - WoT Blitz: europejski The Blitz Cup startuje w piątek!

WoT Blitz: europejski The Blitz Cup startuje w piątek!

Najlepsze drużyny eSportowe World of Tanks Blitz zmierzą się o 50 000 USD!

19 listopada 2020 — Już w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się europejska edycja The Blitz Cup, czyli eSportowych rozgrywek w World of Tanks Blitz.

Najlepsze drużyny starego kontynentu zmierzą się ze sobą aby wyłonić mistrza Europy i podzielić nagrodę w wysokości 50 000 USD. W całym turnieju The Blitz Cup, który obejmuje 4 regiony (Europa, CIS, Azja, Ameryka) łączna pula nagród sięga 200 000 USD (ok. 756 000 PLN)!

Rywalizujące drużyny to:

• [LGN] Legion • [LOCA] AnimalPlanet • [EG-] Hey lol • [RA1D] RA1D

Podział nagród w turnieju Blitz Cup:

• 1. miejsce: 25,000 USD (ok. 94 500 PLN) i unikatowy emblemat • 2. miejsce: 15,000 USD (ok. 56 700 PLN) i unikatowy emblemat • 3. miejsce: 7,000 USD (ok. 26 460 PLN) i unikatowy emblemat • 4. miejsce: 4,000 USD (ok. 15 120 PLN)

“W tym roku The Blitz Cup odbywa się wyłącznie online, co jest dla nas dużym wyzwaniem,” mówi Daria Klimchuk, kierownik eSportu w World of Tanks Blitz. „Zdecydowaliśmy się na inny format w tym roku, ale na pewno wydarzenie będzie godne zapamiętania, głównie ze względu na dużo większą liczbę uczestniczących drużyn w całym sezonie oraz dwukrotnie wyższą pulę nagród niż w zeszłym roku!”

Tym razem, po raz pierwszy w historii, gracze na Nintendo Switch będą brali udział obok tabletów i telefonów. Nowością jest również nagradzanie widzów za uczestnictwo w transmisji. Podczas mistrzostw, za oglądanie przez półtorej godziny piątkowych zawodów, dostaniemy 5 kluczy do specjalnych, turniejowych kontenerów. W sobotę nagrody będą jeszcze lepsze, bo na zdobycie czeka aż 7 kluczy, rzadkie boostery, potrójne doświadczenie, kamuflaże oraz specjalny awatar.

Dwa z czterech regionalnych turniejów Blitz Cup już się zakończyły. W Azji zwycięzcami zostali HLV, natomiast w regionie CIS Сrocodiles. W ten weekend poznamy najlepszą europejską drużynę, a pod koniec miesiąca dowiemy się kto jest najlepszy w Ameryce!

Aby obejrzeć stream zapraszamy pod TEN adres. Start piątek, godzina 19:00.

ź: informacja prasowa
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...