PanzerNews - WoT: Blitz świętuje 5 urodziny i 120 milionów pobrań

WoT: Blitz świętuje 5 urodziny i 120 milionów pobrań

World of Tanks Blitz świętuje dwa ważne momenty przełomowe – 120 000 000 pobrań gry na całym świecie oraz 5-lecie istnienia gry.

WoTBlitz 5Y Key Visual 1920x1080 1

World of Tanks Blitz został wydany najpierw na iOS, a następnie został przeniesiony na Androida, MacOS, Steam i Windows 10. Dzięki temu gra może poszczycić się ponad 120 milionami pobrań gry oraz 1 500 000 aktywnych graczy dziennie!

Nie tylko ilość graczy wzrosła przez lata, ale również zawartość gry. Na starcie World of Tanks Blitz oferował 90 historycznych czołgów z 3 krajów. Teraz jest to ponad 370 jednostek z 8 nacji. Unikatowym dla Blitza jest specjalna nacja hybrydowa, która skupia w sobie maszyny alternatywne, fantasy i sci-fi takie jak pojazdy z Warhammer 40 000 czy Valkyria Chronicles, czołgi tworzone przez słynnych projektantów i grafików jaki Peter Pound (Mad Max: Fury Road) czy Kunio Okawara (Gundam).

 „World of Tanks Blitz jest długofalowym sukcesem dzięki temu, że przesunęliśmy granice mobilnego gamingu,” mówi Andrey Ryabovol, dyrektor produktu World of Tanks. „Aby wygrać musisz polegać na czymś więcej niż samej sile i kto ma najlepszy czołg. To gra o myśleniu i przechytrzeniu przeciwników, a gracze to kochają. Bez oddanej społeczności i spełniania ich próśb nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy teraz. Świetnym przykładem może być gracz z Turcji, który chciał się oświadczyć dziewczynie poprzez Blitza. Było to wyzwanie dla naszych twórców, ale mu to umożliwili!”

Aby uczcić 5 urodziny rozpoczynają się tygodniowe obchody. Zaczynając od 19 czerwca gracze będą mogli zdobyć 75 różnych typów pudełek z prezentami, a każde z nich zawierać będzie cenne nagrody – od boosterów do czołgów premium. Trzy z nich są kompletnie nowe i będą to atomowe wariacje kultowych T-34, Sherman Firefly i ELC bis. A każdy kto zaloguje się do gry w tym tygodniu otrzyma w prezencie 5 dni konta premium oraz niemiecki czołg premium German Pz. III wraz z zestawem rzadkich boosterów. 26 czerwca na zakończenie urodzin każdy czołg otrzyma x5 doświadczenie za pierwsze zwycięstwo!

UP-EN DOWN-EN1
ź: informacja prasowa
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...