PanzerNews - WoT Blitz: usunięcie pocisków ATGM z głównych trybów gry

WoT Blitz: usunięcie pocisków ATGM z głównych trybów gry

Aktualizacja 7.5 wprowadza znaczące zmiany w bitwach dla pojazdów poziomów VIII – X.

Topowe działa T92E1 (tier IX ) i XM551 Sheridan (tier X) stracą zdolność wystrzeliwania pocisków ATGM. Zamiast nich oba czołgi otrzymają pociski HEAT, o takiej samej penetracji i wartości uszkodzeń alfa.

W przypadku topowych dział T92E1 i Sheridan, ATGM zostaną zastąpione pociskami kumulacyjnymi o penetracji 310 mm i średnich uszkodzeniach wynoszących 490 PW.

Wszyscy gracze, którzy zbadali Sheridana przed wydaniem wersji 7.5, otrzymają czołg kolekcjonerski Sheridan Missile. Zachowa ATGM, ale nie będzie mógł brać udziału w bitwach losowych, rankingowych ani turniejowych.

Niezapomniane prezenty

Usunięcie ATGM z głównych trybów może rozczarować tych, którzy opanowali i pokochali ten typ pocisków. Aby uhonorować najbardziej aktywnych użytkowników tej amunicji, przygotowaliśmy pamiątkowe prezenty.

Sheridan Missile

1 2 3

Jeśli zbadałeś Sheridana przed wydaniem aktualizacji 7.5, otrzymasz w prezencie jego wersję kolekcjonerską - Sheridan Missile, wraz z miejscem w garażu i wyszkoloną w 100% załogą. Jest to klon możliwego do zbadania czołgu z aktualizacji 7.4 i ma unikalny kamuflaż oraz możliwość używania ATGM.

Sheridan Missile nie będzie mógł brać udziału w bitwach losowych, rankingowych i turniejowych. Tryb potyczki również nie będzie dostępny. Będziesz mógł zadawać obrażenia za pomocą ATGM w pokojach treningowych i różnych trybach specjalnych, takich jak Uprising, Gravity Force, Mad Games i inne.

Statystyki bitewne Sheridana, którego można zbadać, pozostaną niezmienione.

Epicki kamuflaż Icy Comet Ten animowany kamuflaż zostanie odblokowany dla T92E1 i Sheridana, jeśli te czołgi zostały zbadane przed premierą aktualizacji 7.5. Pamiątkowy Żeton i Epicki Awatar
Missileman
 
ATGM Master

Jeśli rozegrałeś 25 bitew T92E1 lub Sheridanem, do czasu wydania aktualizacji 7.5, na Twojej liście nagród znajdzie się Pamiątkowy Żeton Missileman. Gracze, którzy stoczyli ponad 700 bitew w tych czołgach, otrzymają epicki awatar ATGM Master.

Dlaczego usunęliśmy ATGM?

Kiedy dodaliśmy ATGM do gry, chcieliśmy urozmaicić rozgrywkę i zwiększyć liczbę trudnych sytuacji w bitwach. "Czołgi rakietowe" miały stać się dodatkowym powodem, aby osiągnąć X poziom, opanować tę wyjątkową mechanikę i nauczyć się, jak się jej przeciwstawiać.

Wydanie ATGM w naturalny sposób wpłynęło na grę, ale w ciągu roku udało nam się zbalansować pojazdy w określony sposób i sprawić, że T92E1 lub Sheridan nie wygrywały więcej bitew niż inne czołgi IX – X poziomu. Potwierdziły to statystyki serwera. Jednak liczby nie odzwierciedlają emocji, które często pojawiają się podczas spotkania z czołgami rakietowymi w bitwie.

Mechanika ATGM zepsuła wrażenia z gry czołgiem posiadającym klasyczne uzbrojenie: pancerz nie chroni przed ostrzałem rakietowym, ogień zwrotny nie może ich dosięgnąć lub czołgi są niemożliwe do złapania. Zwłaszcza dla czołgów ciężkich, powodując stratę ich pierwotnej roli w bitwie. Takie sytuacje powodują, że ludzie odczuwają złość i bezradność, co jest przeciwieństwem tego, co chcielibyśmy, aby czuli.

World of Tanks Blitz powinien przynosić radość z fajnych potyczek, nie powodując złości, ani rozczarowania. Dlatego zdecydowaliśmy się usunąć ATGM z bitew losowych, rankingowych i turniejowych. Jednocześnie nie chcemy całkowicie eliminować ATGM z gry, dlatego zostawiliśmy możliwość walki Sheridan Missile w większości trybów, w których bitwy nie są wliczane do statystyk. Tam będziesz mógł oddać się nostalgii i przypomnieć swoim wrogom o ogromnej mocy ATGM!

Czołg zdobywa taką samą ilość PD i kredytów, co możliwy do zbadania Sheridan przed aktualizacją 7.5.
Sheridan Missile ma symboliczną cenę 5 złota, ale radzimy nie sprzedawać go: ten czołg otrzymasz z miejscem w garażu, więc nie będzie zajmował Twoich slotów i może przynieść wiele radosnych bitew, w różnych trybach.
Liczą się bitwy losowe, rankingowe i turniejowe. Uwzględniono całkowitą ich liczbę w T92E1 lub Sheridanie.
ź: WoT Blitz
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...