PanzerNews - WoWs: aktualizacja 0.9.7

WoWs: aktualizacja 0.9.7

Niemieckie lotniskowce: część 2. Kapitanowie! W związku z instalacją aktualizacji serwery będą niedostępne:
Od: Cz. 06 Sie. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 06 Sie. 07:00
Do: Cz. 06 Sie. 10:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 06 Sie. 10:00
Rozmiar aktualizacji: 3,7 GB

NIEMIECKIE LOTNISKOWCE: CZĘŚĆ 2.

Każdy gracz może teraz zbadać niemieckie lotniskowce! Nowe okręty posiadają szybkie, ale mało wytrzymałe samoloty. Do ich uzbrojenia zaliczyć można rakiety i bomby przeciwpancerne, a także szybkie torpedy.

Nowa kolekcja „Marynarka Niemiec” podzielona jest na sześć sekcji, do każdej należy sześć elementów. Poznajcie historię niemieckiej Marynarki Wojennej z pierwszej połowy XX wieku — okręty i samoloty, osobistości i emblematy, odznaczenia i mundury. Nagrodą za zebranie kolekcji jest możliwość montażu dwóch flag lub alternatywnych wzorów kamuflażu na niemieckich okrętach.

Pierwszy element kolekcji znajdziecie w kontenerach Marynarka Niemiec, które zdobyć można wypełniając dyrektywy lub poprzez Dostawy codzienne.  Możecie kontynuować gromadzenie elementów kolekcji z kontenerów codziennych po aktywacji subskrypcji. Kolejny kontener zdobyć można klikając na przycisk w artykule dotyczącym kolekcji, który opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Nagrody za wypełnianie dyrektyw: do pięciu kontenerów Kriegsmarine, które mogą zawierać okręty IX PommernVIII MainzVII Z-39VIII Admiral Hipper lub inne wartościowe nagrody. Nagroda główna: stały kamuflaż Żelazny krzyż dla okrętu Pommern.

Dowiedz się więcej>>>

Zaktualizowany został port w Hamburgu.

Uwaga: żetony niemieckie można wymieniać w Zbrojowni do:
Cz. 03 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 03 Wrz. 07:00
Później zostaną one zamienione na kredyty po kursie 1:9000 kredytów.

SPRINT RANKINGOWY

Początek: Pt. 21 Sie. 11:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pt. 21 Sie. 11:00
Koniec: Pon. 31 Sie. 10:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pon. 31 Sie. 10:30
Format: 3 na 3, okręty IX poziomu Nagrody: 10 000 jedn. węgla; 500 000 kredytów i znaczna liczba sygnałów. Mapy: Gorący punkt, Pasmo górskie, Rozbicie, Droga Wojownika i Wody Północy o zmniejszonym obszarze działań zbrojnych.

Szczegółowe informacje o sprincie rankingowym zostaną przedstawione w osobnym artykule.

USTALANIE KOLEJNOŚCI SPRZĘTU EKSPLOATACYJNEGO

Dodano możliwość ustalania kolejności sprzętu eksploatacyjnego dla każdego okrętu. Wszelkie zmiany zapisywane będą na serwerze, nie trzeba więc będzie ich ponawiać, jeśli uruchomicie grę na innym komputerze.

UNIKALNE ULEPSZENIA

W zakładce „Agencja badawcza” w Zbrojowni dodano nowe unikalne ulepszenia dla okrętów X DaringX KléberX HarugumoX KremlinX AudaciousX Midway oraz X Hakuryū. Można je otrzymać w zamian za 19 200 punktów badawczych. Obecny zamysł stwarza dodatkowo możliwość zamontowania ulepszenia ze specjalnymi, ale zrównoważonymi premiami w porównaniu do standardowych ulepszeń.

Nowe ulepszenia

Kontynuujemy prace nad istniejącymi unikalnymi ulepszeniami. Zmiany te zbalansują ich efektywność, a jednocześnie rozgrywka każdym okrętem pozostanie unikalna. Nazwy i ikony ulepszeń również zostały zmienione.

Zmiany w istniejących unikalnych ulepszeniach

BAZA MORSKA

 • Wprowadziliśmy ulepszenia w Skarbcu, co pozwoli przywódcom klanu na regularną wymianę ropy na nagrody dla klanu.
 • Centrum badawcze, które zapewnia premię do otrzymywanych PD, zmieniło nazwę na „Uczelnia wojskowa”. Dodany został nowy budynek o nazwie „Instytut badawczy”. Zwiększa on liczbę punktów badawczych otrzymywanych przez klan.
 • Żeby pokazać wynik aktywności klanu, obszar wodny bazy wypełniać się będzie okrętami wojennymi i pomocniczymi, a ich liczba uzależniona będzie od liczby stoczonych bitew. Im więcej bitew losowych, rankingowych i kooperacyjnych stoczą w ostatnim miesiącu członkowie klanu, tym więcej okrętów pojawi się na wodach Bazy morskiej. Liczba okrętów wojennych uzależniona jest od liczby bitew klanowych stoczonych w ostatnich 3 miesiącach.

Dowiedz się więcej>>>

ZBROJOWNIA

Dodano dwa nowe sygnały bojowe, które zdobyć można za kredyty, węgiel i punkty badawcze.

 • X-Ray Papa Unaone: wydłuża czas działania Wytwornicy dymu o 15%.
 • Sierra Bravo: wydłuża czas działania Sondy hydroakustycznej o 10% i skraca czas przeładowania Obrony przeciwlotniczej o 10%.
Później zostaną one dodane do kontenera codziennego „Więcej sygnałów i kamuflaży”.

Następujący zestaw dostępny będzie od wprowadzenia aktualizacji:

 • IX Pommern za 228 000 jedn. węgla i dzięki zestawom dostępnym za dublony. Pommern to wariant pancernika klasy H, uzbrojonego w dwanaście dział kal. 380 mm. Solidny pancerz, potężne uzbrojenie dodatkowe, sprzęt eksploatacyjny Sonda hydroakustyczna i torpedy pozwalają na dużą pewność w starciach na bliskich na dystansach.
 • VI Erich Loewenhardt w zestawach możliwych do wymiany za dublony. Jego bombowce, w przeciwieństwie do samolotów z lotniskowców możliwych do zbadania, uzbrojone są w bomby OB, a torpedy mają większy zasięg, ale też mniejszą prędkość.
 • X Slava za 63 000 punkty badawcze. Jest on realizacją projektu pancernika, który był rozwijany po zakończeniu II wojny światowej, aby poskromić amerykańskie okręty typu Iowa oraz Montana. Dzięki wyśmienitej celności i wybitnym zdolnościom penetracyjnym pocisków PP Slava najlepiej sprawdza się w pojedynkach artyleryjskich na dużym dystansie. Jego pancerz nie jest wystarczająco mocny, żeby dawać poczucie komfortu w starciach na krótkim dystansie.
 • Unikalny brytyjski, historyczny dowódca Andrew Cunningham z 10 punktami umiejętności za 175 000 jedn. węgla. Dowódca posiada unikalne talenty, które zwiększają prędkość okrętu i samolotów, zapewniają dodatkowy ładunek sprzętów eksploatacyjnych lub skracają przeładowanie uzbrojenia.

Okręty IX Pommern i VI Erich Loewenhardt dostępne będą również w Sklepie premium.

POZOSTAŁE ZMIANY

Sprawdźcie pod przerywnikiem dodatkowe informacje o zmianach dotyczących balansu, zmianach w zawartości i dodatkach, a także o pozostałych usprawnieniach.

W aktualizacji 0.9.7 przeprowadziliśmy zmiany parametrów kilku okrętów na podstawie naszej analizy ich wydajności bojowej oraz informacji zwrotnej od graczy. Takie zmiany były potrzebne, aby ostrożnie skorygować balans wybranych okrętów wojennych. W przyszłych aktualizacjach mogą pojawić się dalsze zmiany, o ile zajdzie taka potrzeba.

Amerykańskie niszczyciele z poziomów V–X Nicholas, Farragut, Mahan, Benson, Fletcher oraz Gearing

 • Premię do ciągłych uszkodzeń przeciwlotniczych, jakie zapewnia sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza, zwiększono z +75% do +100%.

Włoski krążownik X poziomu Venezia

 • Wydłużono czas przeładowania dział baterii głównej z 20,5 do 21 sek.
 • Wydłużono czas przestawiania steru z 12,6 do 13,6 sek.

Brytyjski niszczyciel IX poziomu Jutland

 • Wydłużono czas przeładowania dział baterii głównej z 4,3 do 4,5 sek.

Pancerniki VII poziomu Colorado i Nagato

 • Sprzęt eksploatacyjny Myśliwiec można teraz zamontować na standardowych kadłubach.

Krążowniki IX poziomu Buffalo, Saint-Louis i Ibuki

 • Sprzęt eksploatacyjny Samolot zwiadowczy można teraz zamontować na standardowych kadłubach.

Krążowniki Danae, Duguay-Trouin, Karlsruhe, Kuma, Swietłana

 • Sprzęt eksploatacyjny Sonda hydroakustyczna można teraz zamontować na standardowych kadłubach.

Amerykański krążownik IV poziomu Phoenix

 • Sprzęt eksploatacyjny Sonda hydroakustyczna można teraz zamontować na standardowych kadłubach A i B.

Zmiana ta pozwoli na płynniejsze przejście pomiędzy standardową i rozwiniętą odmianą.

Francuski pancernik VIII poziomu Richelieu

Sprzęty eksploatacyjne Doładowanie silnika oraz Samolot zwiadowczy/Myśliwiec zostały udostępnione dla standardowego kadłuba.

Samoloty szturmowe okrętów Hermes, Furious, Ark Royal, Implacable, Indomitable, Audacious, Graf Zeppelin, Graf Zeppelin B, Hōshō, Ryūjō, Shōkaku, Kaga, Hakuryū, Lexington (z takietami Tiny Tim), Saipan, Midway (z takietami Tiny Tim)

 • Celownik rakiet został obrócony o 90 stopni i teraz rozciągnięty jest w poziomie.

Zmiana ta ujednolici wszystkie celowniki rakiet i pozwoli niszczycielom stosować taką samą taktykę na unikanie ataków samolotów szturmowych.

 • Dodano stały kamuflaż Żar tropików dla okrętu VII Atlanta.
 • Dodano jednorazowy kamuflaż Lato.
 • Dodano dziewięć naszywek z symbolami krajów.

Szczegółowe informacje na temat tych przedmiotów ukażą się wkrótce.

Okręty VIII KansasIX MinnesotaX VermontVII Florida oraz X Kitakami zostały dodane do testowania przez deweloperów, ochotników i współtwórców społeczności.

Zmieniono koszt badań lotniskowców wszystkich krajów:

 • Zmniejszenie z 68 000 do 40 000 PD dla poziomu VI.
 • Zwiększenie ze 158 000 do 161 000 PD dla poziomu VIII.
 • Zwiększenie z 330 000 do 355 000 PD dla poziomu X.

Rozwijanie gałęzi lotniskowców będzie teraz podobne do okrętów innych typów. Czas potrzebny na zbadanie lotniskowców VI poziomu będzie skrócony. Łączny koszt badań wszystkich okrętów w gałęzi pozostanie jednak niezmieniony.

Jeśli zbadaliście już lotniskowiec VI poziomu, ale nie zbadaliście lotniskowca VIII poziomu w tej samej gałęzi, lotniskowiec VI poziomu otrzyma 28 000 PD. Jeśli zbadaliście już lotniskowiec VIII poziomu, ale nie zbadaliście lotniskowca X poziomu w tej samej gałęzi, lotniskowiec VIII poziomu otrzyma 25 000 PD.

Pozostałe zmiany

 • Gdy będziecie wchodzić do gry pierwszy raz po wprowadzeniu aktualizacji, odtworzony zostanie krótki film. Można go pominąć, wciskając dwukrotnie dowolny klawisz. Kolejny film odtworzony zostanie na ekranie logowania. Ten film można zatrzymać.
 • Żeby ułatwić proces wprowadzania nowych graczy, dla nowych kont dodaliśmy możliwość rozpoczęcia bitwy instruktażowej bez potrzeby wcześniejszego wejścia do Portu.
 • Pomniejsze poprawki w geometrii i teksturach następujących okrętów: VIII LeninVI WeserVIII KiiIX IzumoVIII AmagiX YamatoVI RyūjōX ShimakazeV Raimondo MontecuccoliX KléberX GoliathVIII AlbemarleV MutsukiX Großer KurfürstVII KaliforniaVIII AmalfiVIII RomaVIII MassachusettsVIII August von ParsevalVIII OdinIV Langley i X Hindenburg.
 • Poprawiono nazwę torped lotniczych okrętu IV Rhein, a także bomb okrętów VI Weser oraz VIII August von Parseval.
 • Bombowce okrętów IV RheinVI Weser oraz VIII August von Parseval nabierają teraz wysokości znacznie płynniej po starcie.
 • Zaktualizowane zostały ikony ulepszeń.
 • PD zdobyte przez okręt są teraz ponownie wyświetlane w parametrach okrętu w Porcie.
 • Poprawiono nazwy uzbrojenia okrętów radzieckich, amerykańskich i niemieckich.
 • Poprawiono opis okrętu VIII Piotr Bagration.
 • Poprawiono baretkę „Przebicie na wylot” dla bomb przeciwpancernych.
 • Skrócono czas ładowania podglądów kamuflaży w Zbrojowni.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie nazwy ekranu „Wyposażenie” jako „Moduły” przy osiągnięciu 9. poziomu dostępu.
 • Naprawiono błąd powodujący, że stały kamuflaż Marynarka francuska dla okrętu X Kléber nie pojawiał się na liście kamuflaży.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego wyświetlana była w dymce data wygaśnięcia premii za zwycięstwo do punktów badawczych.
 • Zaktualizowano ikony wyposażenia w podpowiedziach taktycznych na ekranie ładowania bitwy na ekranie „Pomoc”.
 • Naprawiono błąd powodujący znikanie dymek z podpowiedziami przy zmianie zakładki na Drzewo technologiczne.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający odtwarzanie dźwięków po kliknięciu na marker z informacjami o gałęziach w Drzewie technologicznym.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego przycisk „Bitwa!” był nadal aktywny, w sytuacji, gdy okręt w Dywizjonie nie spełniał wymogów wybranego typu bitwy.
 • Naprawiono błąd powodujący miganie napisu „Przydziel dowódcę” po najechaniu na napis „Dowódca niedostępny”.
 • Naprawiono błąd powodujący nakładanie tekstu na ramki listy rozwijanej przy kupnie miejsca.
 • Naprawiono błąd powodujący wyłączanie się klienta gry przy przełączaniu się na inne okno z ekranu wyników bitwy.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie ikon stopni dla botów na ekranie wyników bitwy.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie licznika czasu nad punktem końcowym w Operacji Aegis.
 • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie kamery podczas obserwacji lotniskowca w trybie widza i przełączaniu się na sprzymierzoną eskadrę.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie ramek ze środka mapy przed ekranem ładowania, w trakcie ładowania powtórki lub ponownego dołączania do bitwy.
 • Naprawiono błąd powodujący znikanie cieni w Porcie Nowy Jork przy średnich ustawieniach graficznych.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty pogodowe nie były wyświetlane.
 • Naprawiono błąd powodujący niepoprawne wyświetlanie tekstu w menu szybkich komend w bitwach z włączonymi efektami pogodowymi.
 • Naprawiono błąd powodujący, że wieże VIII Albemarle otrzymywały uszkodzenia krytyczne od pocisków OB, bez brania pancerza pod uwagę.
 • Naprawiono błąd powodujący natychmiastowe zamykanie okna „Przeszkalanie dowódcy” po przydzielenie go do innego okrętu.
 • Naprawiono błąd powodujący nakładanie tekstu informującego o braku miejsc w Rezerwie na ramki pola tekstowego.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie ceny stałego kamuflażu dla kamuflaży, które są już kupione dla danego konta.
 • Naprawiono błąd pokazujący niepoprawne wyświetlanie wysp na mapie taktyczne w trakcie zamieci.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego status gracza "W bitwie" nie był wyświetlany w nagłówku czatu.
 • Naprawiono błąd, przez który plamy światła słonecznego zanikały przy niektórych pozycjach kamery.
 • Naprawiono błąd powodujący niepoprawne wcięcia tekstu w dymkach z opisami różnych elementów kolekcji.
 • Naprawiono błąd powodujący wyłączanie klienta gry w przypadku zmiany rozdzielczości przy otwartej zakładce „Klany”.
 • Naprawiono błąd powodujący niepoprawne wyświetlanie uzbrojenia w zakładce „Wyposażenie” dla wybranego okrętu w Porcie, po kliknięciu na okręt w Drzewie technologicznym.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego koszty obsługi po bitwie okrętu VIII Graf Zeppelin i VIII Graf Zeppelin B wynosiły 60 000 kredytów zamiast 52 5000 kredytów.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego kąt podnoszenia dział sojuszniczych i wrogich okrętów się nie zmieniał.
 • Naprawiono błąd, który umożliwiał sprzedaż okrętu IX Siegfried.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający dywizjonowi złożonemu z okrętów różnych poziomów, gdzie dowódca dywizjonu miał okręt niższego poziomu, wejście do bitwy losowej poziomów I–V.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający zniknięcie znacznika „Nowy” po otworzeniu po raz pierwszy kategorii misji bojowych.
 • Operacja Narai wróciła do rotacji.
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...