PanzerNews - WoWs: aktualizacja bazy morskiej w 0.9.7

WoWs: aktualizacja bazy morskiej w 0.9.7

Czym jest klan i jak do niego dołączyć? ● Jakie premie zapewnia Baza morska? ● Aktualizacja Bazy morskiej

Czym jest klan i jak do niego dołączyć?

Klan tworzą gracze, którzy chcą grać ze sobą i osiągać wspólne cele. Po dołączeniu do klanu zyskacie dostęp do premii ekonomicznych i nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem grupy chętnych do walki w dywizjonie, wykonywania operacji lub brania udziału w bitwach klanowych i morskich.

 • Możecie dołączyć do klanu lub stworzyć własny. Aby wyszukać klan w grze, należy otworzyć zakładkę Klany i przejść do sekcji Rekomendacje.
 • Chcecie korzystać z premii ekonomicznych, ale bez dodatkowych zobowiązań w grze?
 • Aby wybrać graczy do gry w dywizjonie, wskażcie języki, w których potraficie się komunikować i określcie, czy chcecie korzystać z komunikacji głosowej.
 • Chcecie brać udział w bitwach klanowych i wywalczyć sobie drogę na szczyt rankingu?
 • Wybierzcie pasujący Wam klan w wynikach wyszukiwania i aplikujcie o dołączenie do niego.
 • Do swojej aplikacji dołączcie list motywacyjny, w którym opowiecie o sobie swoim potencjalnym znajomym z klanu.

Teraz musicie tylko poczekać na odpowiedź przedstawicieli klanu — przygotujcie się na dołączenie do zwartej grupy graczy o podobnych zainteresowaniach!

Jakie premie zapewnia Baza morska?

Baza morska stanowi specjalne terytorium klanu w Porcie. Dowódcy klanów mogą budować w niej obiekty, które zapewniają premie dla wszystkich członków klanu.

Aby budować obiekty, klan potrzebuje specjalnego zasobu — Ropy. Można ją zdobyć za uczestnictwo w różnorodnych aktywnościach klanowych lub znaleźć w większości kontenerów w grze. Szczegóły zapewnianych premii zależą od rodzaju i poziomu obiektu.

Obiekty w Bazie morskiej zapewniają następujące premie:

 • zniżka na możliwe do zbadania okręty — do 15%,
 • zmniejszenie kosztu obsługi okrętów — do 15%,
 • zwiększenie liczby zdobywanych PD na bitwę — do 5%,
 • zwiększenie liczby zdobywanych PD dowódcy na bitwę — do 10%,
 • zwiększenie liczby zdobywanych wolnych PD na bitwę — do 25%,
 • zwiększenie liczby zdobywanych jedn. węgla — do 10%,
 • zwiększenie liczby zdobywanych jedn. stali — do 10%,
 • NOWOŚĆ zwiększenie liczby zdobywanych punktów badawczych — do 5%.

Przykład: Port węglowy na poziomie 3 zapewnia 10% więcej zdobywanych jedn. węgla. Zatem po wybudowaniu takiego obiektu i otworzeniu kontenera zawierającego 400 jedn. węgla, dostalibyście dodatkowo 40 jedn. węgla.

Skarbiec klanu

Zasoby klanowe przechowywane są w Skarbcu klanu. Członkowie mogą je uzupełniać, uczestnicząc w różnego rodzaju aktywnościach klanowych. Dowódcy klanu mogą rozdzielać zebrane zasoby pomiędzy uczestników wedle własnego uznania.

Aktualizacja Bazy morskiej

Skarbiec

Wprowadziliśmy cztery dodatkowe Rozszerzenia do Skarbca. Pozwoli to dowódcom klanu regularnie wymieniać ropę na kontenery Więcej zasobów oraz Spróbuj szczęścia, a także na Superkontenery.

Rozszerzenie Liczba jedn. ropy, którą klan musi zdobyć, by odblokować możliwość budowy Koszt budowy (jedn. ropy) Rozszerzenie pozwala na: Koszt aktywacji (jedn. ropy) Ograniczenia
1 0 Rozdzielanie zasobów klanowych pomiędzy uczestnikami
2 500 000 5 000 Odebranie zestawu z kontenerem Więcej zasobów dla wszystkich członków klanu 5 000 Raz na 30 dni
3 1 000 000 10 000 Odebranie zestawu z pięcioma kontenerami Spróbuj szczęścia dla wszystkich członków klanu 30 000 Raz na 60 dni
4 1 500 000 20 000 Odebranie zestawu z Superkontenerem dla wszystkich członków klanu 80 000 Raz na 180 dni
5 2 000 000 50 000 Odebranie dowolnego zestawu z uwzględnieniem ograniczeń czasowych, ale przy podwojonym koszcie

Instytut badawczy

Centrum badawcze, zapewniające premię do liczby zdobywanych PD, zostało przemianowane na „Uczelnię wojskową”. Dodano nowy budynek o nazwie „Instytut Badawczy”, który zwiększa liczbę otrzymywanych punktów badawczych.

Rozszerzenie Koszt budowy (jedn. ropy) Premia do punktów badawczych
1 90 000 1%
2 140 000 3%
3 220 000 5%

Floty pomocnicza i bojowa

Aby graficznie przedstawić poziom aktywności klanu i zróżnicować wygląd Bazy morskiej, jej wody będą stopniowo zapełniać się okrętami flot bojowej i pomocniczej, zależnie od liczby stoczonych bitew.

Im więcej bitew losowych, rankingowych i kooperacyjnych stoczyli członkowie klanu w poprzednim miesiącu, tym więcej jednostek floty pomocniczej pojawi się na wodach Bazy morskiej. Liczebność okrętów floty bojowej zależeć będzie z kolei od liczby bitew klanowych rozegranych w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...