PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Hyūga.

Historia

Hyūga, drugi okręt typu Ise, został zamówiony jako część planowanego uzupełnienia Marynarki Japonii w budżecie na lata 1914–15. Początkowo zakładano zbudowanie okrętu na bazie projektu Fusō, jednak ze względu na kiepsko rozmieszczoną artylerię oraz słabą ochronę magazynu z amunicją, zdecydowano się go poprawić. Pancerz wieży baterii głównej został wzmocniony, podobnie jak ochrona magazynu amunicji.

Stępkę pod pancernik położono 6 maja 1915 roku w Nagasaki, a jego przekazanie do służby w Marynarce Japonii nastąpiło w 1918. Później wyposażono go w uzbrojenie przeciwlotnicze oraz trzy hydroplany do prowadzenia zwiadu i korekcji ognia. Od listopada 1934 do września 1936 roku okręt przeszedł przez proces gruntownej modernizacji. Pomimo dokonanych zmian, na początku II wojny światowej jednostka ta uważana była za przestarzałą.

Niemniej jednak Hyūga służył jako pancernik do 1943 roku, ale ze względu na utratę wielu lotniskowców przez japońską marynarkę, sztab generalny Nippon Kaigun zdecydował o przekształceniu obydwu pancerników typu Ise na lotniskowce. Brak funduszy i materiałów sprawił, że okręty zostały ostatecznie przekształcone w hybrydę pancernika i lotniskowca. Hyūga odniósł poważne uszkodzenia podczas amerykańskiego nalotu na Kure w 1945 roku, a w 1946 został zezłomowany.

Odtworzenie okrętu

W World of Warships okręt otrzymał nowe życie i został przedstawiony jako pancernik VII poziomu w konfiguracji przed przekształceniem. Działa baterii głównej VII Hyūga są celniejsze niż w przypadku okrętu VI Fusō. Cechują się również większym zasięgiem strzału i krótszym czasem przeładowania.

Bateria główna: dwanaście dział 356 mm/45 41st Year Type na podwójnych wieżach

Bateria uniwersalna: szesnaście dział 140 mm/50 3rd Year Type oraz osiem dział przeciwlotniczych 127 mm/40 Type 89 na stanowiskach Model A

Uzbrojenie przeciwlotnicze: dwadzieścia dział przeciwlotniczych 25 mm/60 Type 96 na podwójnych stanowiskach
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...