PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Agincourt. Kapitanowie!

Mamy do Was pytanie. Jeśli odpowiecie na nie poprawnie, otrzymacie szansę na zdobycie V Agincourt ze stałym kamuflażem Weteran Jutlandii oraz dowódcą z 10

Historia

Na początku XX wieku, rozpoczął się wyścig zbrojeń pomiędzy Brazylią, Argentyną i Chile. W ramach planu wzmocnienia swojej floty Brazylia zamówiła budowę trzech drednotów typu Minas Geraes od Wielkiej Brytanii. Później rząd brazylijski planował porzucenie konstruowania trzeciego okrętu, który pierwotnie otrzymał nazwę Rio de Janeiro. Niemniej jednak jego budowa została zapoczątkowana w marcu 1910 roku.

Początkowy projekt zakładał, że pancerniki typu Minas Geraes zostaną wyposażone w jedne z najpotężniejszych dział na świecie wśród drednotów. Pomimo tego projekt przeszedł liczne zmiany podczas budowy. Po spotkaniu z nowym ministrem marynarki wojennej w Brazylii główne dyskusje dotyczyły kalibru działa. Ostatecznie zdecydowano się wykorzystać działa baterii głównej o kalibrze 12 cali, a we wrześniu 1911 budowę okrętu zapoczątkowano ponownie, biorąc pod uwagę zmieniony projekt.

Przed I wojną światową Rosja, Włochy, Grecja i Imperium Osmańskie były zainteresowane zakupem Rio de Janeiro. W 1913 roku okręt został sprzedany do Imperium Osmańskiego. Z nową nazwą Sultan Osman I, pancernik przeszedł testy w lipcu 1914 roku.

W związku z wybuchem I wojny światowej okręt został zarekwirowany przez rząd brytyjski i nazwany Agincourt, by uhonorować bitwę pod Azincourt, która miała miejsce podczas wojny stuletniej. W 1916 roku pancernik brał udział w bitwie jutlandzkiej. Okręt planowano przerobić na zaopatrzeniowy po zakończeniu wojny, ale został ostatecznie sprzedany na złom.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...