PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Tiger '59.

Kapitanowie!

Przygotowaliśmy dla Was pytanie! Jeśli udzielicie prawidłowej odpowiedzi, otrzymacie szansę na zdobycie zestawu admiralskiego z okrętem VIII Tiger '59 i stałym kamuflażem „Pamięć o Jutlandii”, dowódcą z 10 punktami umiejętności i innymi atrakcyjnymi przedmiotami. Obejrzyjcie nasz filmik, żeby dowiedzieć się więcej!

Historia

Budowa okrętu Tiger, początkowo nazwanego Bellerophon, rozpoczęła się w 1941 roku. Budowano go jako lekki krążownik typu Minotaur. Jednak w trakcie II wojny światowej wyższy priorytet nadano budowie okrętów innych typów. W 1945 roku nazwę okrętu zmieniono na Tiger, zwodowano go i częściowo wyposażono, ale w roku 1946 dalsze prace wstrzymano.

W 1948 roku podjęto decyzję o dokończeniu Tigera w oparciu o poprawiony projekt. Podstawowym zadaniem krążownika miało być zapewniane ochrony przeciwlotniczej grupom ekspedycyjnym lotniskowców i konwojom. Jednak ze względu na brak zgody w rządzie, ponowna budowa Tigera z wykorzystaniem nowocześniejszego uzbrojenia nie ruszyła aż do 1955 roku.

W 1959 roku, krótko po wcieleniu do służby, Tiger został okrętem flagowym Floty Śródziemnomorskiej. Brał udział w bitwach na dalekim wschodzie w trakcie konfliktów z Indonezją na początku lat 60. W 1962 roku brał udział w ćwiczeniach na Morzu Południowochińskim. Od 1965 do 1966 roku krążownik był okrętem flagowym zastępcy dowódcy Home Fleet.

Tiger przeszedł do rezerwy w 1966 roku, a następnie przeszedł modernizację, która trwała od 1968 do 1972 roku i w ramach której przekształcono go w krążownik rakietowy i śmigłowcowiec. W lutym 1975 roku Tiger wypłynął z Gibraltaru, by wspierać siły ONZ w trakcie konfliktu cypryjskiego. W lutym 1977 roku patrolował wody wokół Dakaru, Gibraltaru i na Morzu Karaibskim. W tym samym roku brał udział w uroczystościach z okazji 25-lecia panowania królowej Elżbiety II. Pod koniec lat 70. Zdecydowano, że krążownik był zbyt drogi w utrzymaniu i w 1978 roku po raz ostatni przeniesiono go do rezerwy. Zdemontowano z niego wyposażenie i przygotowano do złomowania.

W 1982 roku, na początku konfliktu falklandzkiego, marynarka Wielkiej Brytanii ogłosiła pilną mobilizację wszystkich dostępnych zasobów. Planowano w razie potrzeby przywrócenie do służby wybranych okrętów z rezerwy, w tym Tigera. Historia potoczyła się jednak inaczej i w maju tego samego roku stało się jasne, że wojna szybko znajdzie swój finał. W 1986 roku okręt Tiger zezłomowano.

Modelowanie okrętu

W World of Warships VIII Tiger '59 wyróżnia się dobrą manewrowością i niską wykrywalnością. Wyposażony jest w sprzęt eksploatacyjny Wyspecjalizowane grupy naprawcze, Radar dozorowania, Wytwornica dymu i Obrona przeciwlotnicza.

Bateria główna: cztery działa 152 mm/50 Mk XXVI w dwóch wieżach

Uzbrojenie przeciwlotnicze: trzy stanowisk uniwersalnych z działami 76.2 mm/70 Mk VI

Ulepszenia

  • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
  • Ochrona maszynowni
  • Modyfikacja systemów celowniczych 1
  • Modyfikacja 1 układu sterowania
  • Modyfikacja 1 systemu kamuflażu
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...