PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Ise. Pierwszy okręt hybrydowy – Ise – pojawił się w World of Warships. Serdecznie witamy!

Mamy do Was pytanie! Jeśli odpowiecie poprawnie, otrzymacie szansę na zdobycie zestawu admirała, który zawiera VI Ise z dowódcą posiadającym 10 punktów umiejętności oraz flagę pamiątkową, kamuflaże, sygnały i inne cenne przedmioty. Dowiecie się więcej z naszego filmu!

Historia

Ise, okręt prowadzący serii, został zamówiony w ramach zaopatrywania japońskiej marynarki w budżecie na lata 1914–1915. Zakładano, że Ise oraz Hyūga, drugi pancernik tego typu, staną się trzecim i czwartym pancernikiem typu Fusō. Projekt został jednak przemodelowany i stworzono osobny typ. Zmieniono umieszczenie wież centralnych, zamontowano działa baterii dodatkowej o większej szybkostrzelności, poprawiono również opancerzenie.

W listopadzie 1916 roku Ise został zwodowany, a 15 grudnia 1917 roku wyposażony. Po wprowadzeniu Ise do służby stał się on okrętem flagowym pierwszego dywizjonu pancerników. Podczas służby jego konstrukcja przechodziła liczne ulepszenia, a w latach 1934–1937 oba okręty zostały zmodernizowane, co pozwoliło znacząco zwiększyć ich prędkość.

W czerwcu 1942 roku Ise, podobnie jak inne japońskie pancerniki, wziął udział w Bitwie o Midway. Po stracie czterech lotniskowców w tejże bitwie Sztab Główny Marynarki Japońskiej planował przebudowanie obu pancerników typu Ise na lotniskowce. Całkowite odnowienie pochłonęłoby mnóstwo czasu i wymagałoby sporych nakładów finansowych. Z tego powodu pancernik został przebudowany tylko częściowo: usunięto nadbudówki rufowe i zastąpiono je pokładami lotniczymi. Przebudowa Ise trwała od 23 lutego do 8 października 1943 roku.

Pod koniec października 1944 roku Ise uczestniczył w Bitwie w Zatoce Leyte. Później Ise i Hyūga transportowały paliwo, gumę, cynę i inne materiały do Japonii. Ise zatonął podczas amerykańskich nalotów na Kure w 1945 roku. Rok później został podniesiony z dna i zezłomowany.

Odtworzenie okrętu

VI Ise jest pierwszym okrętem hybrydowym, który łączy w sobie cechy zarówno pancernika, jak i lotniskowca. Oprócz ognia artyleryjskiego przeciwnicy mogą zostać zaatakowani z powietrza za pomocą bombowców torpedowych.

Bateria główna: osiem dział 356 mm/45 41st Year Type na podwójnych wieżach

Bateria uniwersalna: szesnaście dział 127 mm/40 Type 89 w stanowiskach Model A1

Obrona przeciwlotnicza: 93 armaty przeciwlotnicze 25 mm/60 Type 96 w potrójnych stanowiskach, 11 podobnych dział w pojedynczych stanowiskach, 180 dział przeciwlotniczych 120 mm AA Rocket

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...