PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Constellation.

Przygotowaliśmy dla Was pytanie — odpowiedzcie poprawnie, a będziecie mieć szansę na wygranie zestawu admiralskiego z Constellation ze stałym kamuflażem Dzień niepodległości, pamiątkową flagą i dowódcą z 10 punktami umiejętności oraz innymi wartościowymi przedmiotami!

Dowiedzcie się więcej, oglądając nasz filmik!

Historia

Budowę Constellation rozpoczęto na początku lat 20. XX wieku jako krążownik liniowy typu Lexington. Projekt był nietypowy — z jednej strony okręt miał być szybki i potężnie uzbrojony, a z drugiej — pancerz był co najwyżej średni, jak na okręt tego rodzaju. Lecz Constellation mógł być jednym z największych okrętów swoich czasów. W sumie planowano budowę sześciu okrętów tej serii. Jednak waszyngtoński traktat morski z 1922 roku zmusił amerykanów do zmiany planów.

Okręt prowadzący serii oraz Saratoga zostały przebudowane na lotniskowce, a budowa pozostałych krążowników liniowych została anulowana. Podczas, gdy Lexington odziedziczył artylerię o pokaźnym kalibrze 203 mm z projektu krążownika liniowego,  VIII Constellation został odtworzony w World of Warships jako pancernik z torpedami i sprzętem eksploatacyjnym Radar dozorowania — obie te cechy są nietypowe dla okrętów tej klasy.

Odtworzenie okrętu

Bateria główna: osiem dział 406 mm/45 Mk.5 w czterech wieżach. Artyleria uniwersalna: dwadzieścia dział 127 mm/38 Mk.12 w stanowiskach Mk.32.

Artyleria przeciwlotnicza: trzydzieści dwa działka automatyczne Oerlikon 20 mm w stanowiskach Mk.24 i kolejnych trzydzieści w stanowiskach Mk.4; czterdzieści osiem działek przeciwlotniczych Bofors 40 mm w stanowiskach Mk.2.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...