PanzerNews - WoWs: armada

WoWs: armada

Nueve de Julio.

Z okazji 205. rocznicy podpisania Argentyńskiej Deklaracji Niepodległości, opowiemy Wam historię Nueve de Julio i podpowiemy, jak efektywnie przygotować ten okręt do bitwy.

Przygotowaliśmy również dla Was pytanie — za poprawną odpowiedź oferujemy szansę na wygranie  VII Nueve de Julio wraz z miejscem w Porcie, flagą pamiątkową oraz dowódcą z 10 pkt. umiejętności! Dowiedzcie się więcej, oglądając nasz filmik!

Historia

Nueve de Julio to jeden z lekkich krążowników typu Brooklyn, którego budowę rozpoczęły Stany Zjednoczone w odpowiedzi na produkowane przez Japonię krążowniki typu Mogami. Projekt powstawał zgodnie z ograniczeniami narzucanymi przez traktat londyński z 1930 roku. USS Boise — który później przemianowano na Nueve de Julio — został zamówiony w 1934, a zwodowano go w 1938 roku.

Okręt służył podczas II wojny światowej i wyróżnił się tym, że walczył na dwóch teatrach działań. Na Pacyfiku krążownik brał udział w bitwach nocnych w pobliżu Wysp Salomona podczas Walk o Guadalcanal, Bitwy w zatoce Leyte oraz innych operacji. Na Morzu Śródziemnym wspierał operacje lądowe na Sycylii, a także w Tarencie i Salerno.

W 1951 roku okręt został kupiony przez marynarkę Argentyny. Po zmianie jego nazwa nawiązywała do daty podpisania Argentyńskiej Deklaracji Niepodległości — 9 lipca. Nueve de Julio aktywnie uczestniczył w wydarzeniach znanych jako Revolución Libertadora z 1955 roku. W latach 60. XX wieku przeszedł modernizację i został ulepszony z wykorzystaniem radioelektroniki pochodzącej z Holandii. Okręt brał udział w wielu rejsach szkoleniowych i służył w argentyńskiej marynarce do końca lat 70. ubiegłego wieku.

Odtworzenie okrętu

W World of Warships Nueve de Julio jest krążownikiem premium VII poziomu. Bateria główna: Piętnaście dział 152 mm/47 Mk 16 na pięciu wieżach Bateria uniwersalna: osiem dział 127 mm/25 Mk 27

Uzbrojenie przeciwlotnicze: szesnaście armat przeciwlotniczych kal. 20 mm Oerlikon Mk 20; dwanaście dział kal. 40 mm Bofors na stanowiskach Mk 1; oraz szesnaście dodatkowych dział kal. 40 mm Bofors na stanowiskach Mk 2

Ulepszenia

  • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
  • Ochrona maszynowni
  • Modyfikacja systemów celowniczych 1
  • Modyfikacja 1 układu sterowania

Nueve de Julio w Zbrojowni

ź: WoWs
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...