PanzerNews - WoWs: biuletyn aktualizacji 0.9.11–0.9.12 i test publiczny

WoWs: biuletyn aktualizacji 0.9.11–0.9.12 i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzących aktualizacjach oraz jak dołączyć do testu publicznego.

WAŻNE! Aktualizacje są wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie są umowne i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać ostatecznie całkowicie usunięte bądź wprowadzone w zupełnie innej formie do czasu publikacji aktualizacji. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wejściu aktualizacji.

Testowanie dwóch ostatnich aktualizacji w tym roku odbędzie się wkrótce w ramach jednego testu publicznego. Główną nowością w aktualizacji 0.9.11 jest wprowadzenie amerykańskich pancerników do wczesnego dostępu, a także zmiany w systemie bitew rankingowych. Aktualizacja 0.9.12 poświęcona jest nowej Stoczni i obchodom Nowego Roku.

Uwaga: nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na głównym serwerze.

Aktualizacja 0.9.11

Amerykańskie pancerniki

Gdy wersja 0.9.11 zostanie wprowadzona, amerykańskie pancerniki VIII KansasIX Minnesota oraz X Vermont będą dostępne do zbadania dla wszystkich graczy.

Aktualizacja systemu bitew rankingowych

W starym systemie bitwy rankingowe toczyły się przez cały rok z dość długimi przerwami, a przechodzenie pomiędzy ligami było niezbyt czytelne. W nowym systemie bitwy rankingowe odbywać się będą stosunkowo regularnie. Będziecie mogli stale zdobywać nagrody w bitwach przeciwko graczom podobnego do Waszego poziomu. Wprowadzenie kwalifikacji sprawi, że awanse i podział na ligi będą łatwiejsze do zrozumienia.

Główne zmiany

 • Sezony bitew rankingowych odbywać się będą tylko z krótkimi przerwami i podzielone zostaną na sprinty, z których każdy trwać będzie ok. 2 tygodni.
 • W każdym sezonie są trzy ligi: brązowa, srebrna i złota. Żeby przejść do następnej ligi, należy zdobyć 1. stopień w bieżącej, a następnie przejść kwalifikacje.
 • W trakcie pojedynczego sprintu gracze mogą awansować z bieżącej ligi i zakwalifikować się do następnej.
  • Jeśli nie uda się Wam zakwalifikować do następnej ligi, nowy sprint zaczniecie w dotychczasowej.
  • Jeśli awansujecie do następnej ligi, nowy sprint rozpoczniecie w już w niej.
 • Nagrody będą przyznawane za osiągnięcie pewnej liczby zwycięstw w lidze, osiągnięcie 1. stopnia i przejście kwalifikacji.
 • Osiągnięcie Jolly Roger zostało dodane i będzie przyznawane raz na sezon za osiągnięcie 1. stopnia w każdej lidze.
 • Dodaliśmy także nowe jednorazowe kamuflaże — Brązowy, Srebrny i Złoty — które przyznawane będą jako nagrody w odpowiednich ligach.

Nowy sezon bitew rankingowych rozpocznie się w wersji 0.9.11. Zasady sezonu i przyznawane w nim nagrody zostaną ogłoszone krótko przed wprowadzeniem aktualizacji.

Więcej o tych zmianach dowiecie się z blogu deweloperów. W osobnym artykule opowiemy o wszystkich szczegółach zmian w systemie bitew rankingowych.


Aktualizacja 0.9.12

Obchody noworoczne

Przygotowaliśmy dla Was rozmaite aktywności dla uczczenia nowego roku: nową stocznię, płatki śniegu, dwie tymczasowe, świąteczne kampanie, nowe okręty, nowi dowódcy, a także liczne nagrody!

Stocznia

W wersji 0.9.12 gracze będą mogli rozpocząć budowę nowego japońskiego pancernika — IX Hizen. Jest to jeden z wariantów projektu superpancernika, poprzedzającego powstanie okrętów typu Yamato. Uzbrojony jest w dwanaście dział kal. 410 mm w czterech wieżach. Tak nietypowa liczba dział jak na japoński pancernik wysokiego poziomu pozwala na zadawanie niesamowitych uszkodzeń pojedynczą salwą.

Zasady wydarzenia zbliżone są do poprzednich, które dotyczyły Stoczni, ale liczba faz budowy, koszt ich przeprowadzenia za dublony i nagrody są różne.

 • Proces budowy w Stoczni składa się z 26 faz.
 • Fazy te można ukończyć przechodząc grupy misji bojowych wydarzenia lub wymieniając 1950 dublonów za każdą z faz.
 • Grupy misji bojowych będą obejmować okres dwóch wersji — 0.9.12 oraz 0.10.0, a sama Stocznia pozostanie w portach aż do końca wersji 0.10.1.
 • W sumie dzięki grupom misji bojowych wypełnić można 22 z 26 etapów budowy okrętu.
 • Ukończenie 5. etapu budowy nagrodzone zostanie okrętem II Tachibana ze stałym kamuflażem Zimowy, dowódcą z 6 punktami umiejętności i miejscem w porcie.
 • Za ukończenie 15. etapu budowy otrzymacie okręt V Yahagi ze stałym kamuflażem Zimowy, dowódcę z 6 punktami umiejętności i miejsce w porcie.
 • Za wypełnienie pozostałych faz otrzymać można kontenery Prezent od Mikołaja, Duży prezent od Mikołaja i Ogromny prezent od Mikołaja, kamuflaż Nowy Rok dla okrętów IX poziomu, jednorazowe kamuflaże Zimowe wstążki i inne wartościowe nagrody.
 • Po ukończeniu 26. etapu budowy otrzymacie okręt IX Hizen w kamuflażu Malowanie wojenne, dowódcę z 10 punktami umiejętności, miejsce w porcie i pamiątkową flagę.

Jeśli zdecydujecie się na budowę IX Hizen z wykorzystaniem dublonów, nadal będziecie mogli przejść grupy misji bojowych stoczni. Jeśli jednak pójdziecie tą drogą, zamiast zwykłych nagród za wypełnianie faz budowy, otrzymacie 400 punktów badawczych oraz 200 jedn. stali za każdą ukończoną fazę budowy. Jeśli nie macie jeszcze dostępu do Agencji badawczej, otrzymacie go natychmiast po otrzymaniu pierwszych punktów badawczych.

Jeśli posiadacie już okręt II Tachibana w swoim porcie, otrzymacie 1 425 000 kredytów w ramach rekompensaty. Jeśli posiadacie już okręt V Yahagi w swoim porcie, otrzymacie 4000 dublonów w ramach rekompensaty.

Uwaga: nie możecie zdobyć okrętów II TachibanaV Yahagi ani IX Hizen za fazy budowy ukończone na serwerze testu publicznego.

Port w Kure zostanie dodany do gry. Projekty portu i stoczni zainspirowane zostały przystanią w Kure w Japonii.

Płatki śniegu

W wersji 0.9.12 na okrętach V poziomu i wyższych pojawią się płatki śniegu ze świątecznymi bonusami. W zależności od poziomu okrętu za zdmuchiwanie płatków otrzymać można węgiel, stal lub kontenery Prezent od Mikołaja.

Mechanika zdmuchiwania płatków śniegu została poprawiona. Teraz nagrodę otrzymać można za zwycięstwo lub zdobycie przynajmniej 300 bazowych PD.

Lista nagród:

 • Poziomy V–VII: 400/500/750 jedn. węgla
 • Poziomy VIII–IX: 75 jedn. stali
 • Poziom X: kontener Prezent od Mikołaja

Uwaga: płatki śniegu zdmuchnąć można z każdego okrętu tylko raz w trakcie wersji 0.9.12 i 0.10.0 w bitwach dowolnego typu z wyjątkiem bitew treningowych.

Kampania W pogoni za Strasbourgiem

Pierwsza tymczasowa kampania w nowym roku złożona jest z 32 zadań w czterech misjach. Nagrodami za wypełnianie misji są unikalni noworoczni dowódcy dla okrętów Azji Wschodniej, Włoch i Francji. Wypełnianie kampanii nagrodzone zostanie okrętem VII Strasbourg ze stałym kamuflażem Ferie zimowe.

Pierwsza misja stanie się dostępna po wprowadzeniu wersji 0.9.12. Kolejne misje będą odblokowywane co tydzień.

Uwaga: nie można zdobyć okrętu VII Strasbourg za wypełnienie kampanii na serwerze testu publicznego.

Kampania Okręty i ich losy

Druga tymczasowa kampania w nowym roku złożona jest z 36 zadań w sześciu misjach. Wypełnianie misji nagrodzone zostanie możliwymi do zbadania okrętami V FurutakaV T-22V HawkinsV VisbyV Kotowskij oraz V New York z unikalnymi noworocznymi dowódcami i stałymi kamuflażami Zimowy, a także kontenerami Prezent od Mikołaja.

Wszystkie sześć misji kampanii Okręty i ich losy udostępnimy w momencie wprowadzenia wersji 0.9.12. Ostatnie zadanie pierwszej misji można wypełnić tylko okrętem VII Strasbourg.

Obie kampanie dostępne będą do wprowadzenia wersji 0.10.0. Zadania kampanii zostaną ukończone tylko dla okrętów V–X poziomu w bitwach losowych, rankingowych, kooperacyjnych i operacjach.

Test publiczny aktualizacji 0.9.11 oraz 0.9.12: runda 1.

Kapitanowie, witajcie w teście publicznym aktualizacji 0.9.11 i 0.9.12!

Świętowanie Nowego Roku, Stocznia, przeprojektowane bitwy rankingowe i inne nowości. Rzućcie okiem na biuletyn deweloperów i witajcie w teście!

NAPISZ OPINIĘ

Harmonogram rundy 1.

Początek: Cz. 12 Lis. 17:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Cz. 12 Lis. 17:30
Koniec: Wt. 17 Lis. 06:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Wt. 17 Lis. 06:30

Cechy szczególne testu

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na głównym serwerze.

 • VIII KansasIX Minnesota i X Vermont nie będą dostępne do zbadania na serwerze testu publicznego.
 • Na serwerze testu publicznego bitwy rankingowe będą prowadzone na podstawie przeprojektowanego systemu, gdzie w bitwach powalczą okręty VII–X poziomu (w zależności od ligi) w formacie „7 na 7”.
 • Na potrzeby testów warunki kampanii „W pogoni za Strasbourgiem” i „Okręty i ich losy” zostały ułatwione. VII Strasbourg nie będzie dostępny na serwerze testu publicznego.
 • Zmieniliśmy nagrodę za ukończenie określonych faz budowy okrętu w Stoczni. II TachibanaV Yahagi oraz IX Hizen nie będą dostępne na serwerze testu publicznego.

Misje bojowe i nagrody

Runda
1. 2.
Stocz bitwę losową lub kooperacyjną. Nagroda na serwerze głównym: po 3 sygnały każdego typu, z wyjątkiem sygnałów specjalnych.
Stocz 3 bitwy losowe lub kooperacyjne. Nagroda na serwerze głównym: 10 wzorów kamuflażu Typ 6.
Ukończ 26 faz budowy okrętu w Stoczni. Co najmniej cztery z nich muszą być pokonane przez wypełnienie misji bojowych Stoczni. Nagroda na serwerze głównym: 1 kontener Wargaming.
Zdobądź 1. stopień w bitwach rankingowych. Nagroda na serwerze głównym: po 5 następujących sygnałów specjalnych: Smok, Wiwerna, Czerwony smok, Uroboros i Hydra.
Ukończ kampanie „W pogoni za Strasbourgiem” i „Okręty i ich losy”. Nagroda na serwerze głównym: po 5 następujących sygnałów specjalnych: Skylla, Bazyliszek i Lewiatan.

Jeden kontener Wargaming zawiera 1 dzień konta premium Warships.

Premie początkowe

 • Każdy uczestnik testu publicznego na swoim koncie testu publicznego posiadać będzie okręty VII poziomu, za których sterami zasiądą dowódcy z 15 punktami umiejętności.
 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Gracze będą mogli resetować umiejętności dowódców za darmo.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.9.10, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

 • 500 000 000 kredytów; 30 000 dublonów oraz 90 dniami konta premium.
 • 50 sygnałami wszystkich typów (poza sygnałami specjalnymi), które również zostaną dodane do Waszych kont testu publicznego.

Jak wziąć udział

Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego i o warunkach zdobycia nagród są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

TEST PUBLICZNY: INSTRUKCJE

ź: WoWs
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...